אתרים
ביטקוין
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום
סקרים בתשלום
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
ביטקוין
האתרים הגדולים
אתרים תחת

איך להרוויח כסף באינטרנט - פרק 11 - יוזמות הזמנת חברים

פרק 10 תיארhow איך הזמנת חברים יעילה עובדת, בניגוד לחאפר המציק לאנשים ודוחה אותם מהתחום בשביל שקל. ואולם ניתן לשווק את קישורי ההפנייה או הקודים האישיים גם בפרסום אגרסיבי. לא מדובר על המעגל החברתי הקטן שיש לכל אחד אלא על קהלים גדולים בהרבה. אין צורך להשקיע כסף או חודשים אבל כן נדרשת יוזמה והגדלת ראש. פרק 11 מתעסק בדרכים פשוטות ליצור הכנסה מהטבות חבר מביא חבר השונות.

מבוא לתחום

מקורו של תחום החברים ומופנים הוא Affiliate Program. במדינות גדולות נהוג שכל עסק מנהל תוכנית שותפים שמטיבה עם כל אחד שמפנה לקוח אל החברה. תחום השיווק שותפים הוא מקצוע לכל דבר ואנשים מרוויחים והרוויחו מיליונים ממנו. בארץ נדירות החברות שמציעות תוכניות שותפים לקהל הרחב ומה שכן קיים הם אתרים המציעים דיל 'חבר מביא חבר' מין גרסה אנמית לתחום האפיליאייט. ההיגיון הוא אותו היגיון ההבדל הוא במוצרים: שיווק שותפים נוגע למוצרים שעולים כסף ובהטבות חבר מביא חבר המוצר המשוווק הוא הרשמה לפלטפורמה.

אז המוצר המשווק הוא הרשמה לאתר או אפליקציה. ההרשמות אליהן לא עולות כסף ולכן המוצר הוא קל לשיווק. לפעמים הטבת חבר מביא חבר תהיה עמלה באחוזים מהרווחים של החבר ואז נדרש לשווק את המוצר לאנשים שגם ישתמשו בו על מנת להרוויח, וההרשמה לאתר כשלעצמה תהיה רק שלב בדרך לשם. מכאן למעשה נותרות שתי שאלות: איזה פלטפורמה רוצים לשווק ובאיזה דרך רוצים לשווק אותה?

הבדלי רווח וקשיים

לגרום לאנשים להשתקע בפלטפורמה כלשהיא זה קשה יותר מרק לגרום להרשמה ואולם פוטנציאל הרווח גדול בהרבה. הטבת חבר מביא חבר בעמלת אחוזים היא נצחית: מרגע שהמופנה נרשם באמצעות הקישור האישי הרווח מאותו משתמש יהיה לנצח, וזה הרבה זמן. מצד שני לגרום להרשמה נטו ולקבל את ההטבה במקום זה גם יותר קל וגם הופך את המשתמשים שלא עתידיים להשתמש בפלטפורמה לרווחיים. הפלטפורמה האידיאלית היא אחת שהמשווק מבין ומאמין בה ועם זאת יש לה הטבת חברים עם פוטנציאל למשווק.

הפוטנציאל של הפלטפורמה מבחינת המשווק נוגע לכמה היא נפוצה. אם הפלטפורמה נמצאת בכל חור אין טעם להתעסק בה - צריך לברוח מהעדר. ואולם העולם גדול ולעיתים מה שבמדינה אחת הוא עדר במדינה אחרת יהיה בקושי חתול טועה. כדאי לנסות לחזות מראש כמה ניתן יהיה להרוויח ממאמצי השיווק, בהתחשב בדרכי השיווק וגודלו, בהטבה עצמה ובכמה מושכת הפלטפורמה - כמה יסיימו את הליך ההרשמה וכמה יהיו פעילים לאחר מכן? מעבר לכך גם במרחבי השיווק כדאי לברוח מהעדר: אם כולם מפרסמים ביטקוין שווקו לייטקוין, אם כולם מקדמים אפליקציות פרסמו אתרים וכן הלאה.

הבחירה בפלטפורמה היא שתקבע גם את אופי הפרסומים של המשווק. אם מדובר בהטבת אחוזים מרווחי החבר הפרסומים של המשווק יצטרכו להיות יותר הדרכתיים ובאים לקראת הגולש על מנת שלא רק ירשם לפלטפורמה אלא גם ירוויח ממנה. לעומת זאת משווק של פלטפורמה המעניקה הטבה חד פעמית ישאף בפרסומים שלו רק לתעל את הגולשים לסיים את ההרשמה.

פרסומים וקידום בפועל של הרשמות - איפה ואיך לשווק

לאחר שבוחרים פלטפורמה אותה רוצים לקדם צריך לבחור גם פלטפורמה או פלטפורמות דרכן מקדמים את ההטבה שנבחרה. יש אינספור דרכים ופלטפורמות לקדם כל דבר כיום ואנשי שיווק שותפים פיתחו שיטות במסחרה לאורך השנים. מכיוון והמוצר המשווק כאן הוא בסך הכל הרשמה לאתר ואולי גם פעילות בו אין תמריץ להשקיע כסף בפרסום ממומן כפי שנוהגים לעיתים משווקי שותפים המקדמים מוצר בתשלום. אילו עוד אופציות יש? 

תגובות בראבק

מאמר בוואלה על בתים של אנשים עשירים? בYnet כתבו על אחוזי האבטלה בארץ? היה פוסט בפייסבוק על איך חוסכים כסף כל חודש? סרטוני יוטיוב שמסקרים פלטפורמות דומות לזאת שאתם מקדמים? כל תוכן שקרוב איכשהו לפלטפורמה שנבחרה יכול לשמש מקפצה חינמית להרשמות. כותבים כמה נוסחים בשילוב קישור ההרשמה האישי ומפזרים אותם כאילו אין מחר: טוקבקים, תגובות ביוטיוב, פייסבוק, פורומים כל מה שנראה מתאים.

אם הפלטפורמה המקודמת היא אפליקציה ואין לינק אישי להפנייה אלא קוד אישי שהחבר המופנה צריך להזין במהלך ההרשמה אפשר להגיב בעמוד ההורדה של האפליקציה שכן אפליקציות רבות מעניקות למופנה שמזין קוד הזמנה גם בונוס. בכל הקשור לתגובות ברבאק המשחק הוא על כמות: לעיתים תגובות ימחקו על ידי יוצר הסרטון או בעל עמוד הפייסבוק אבל אלו רק קרבות קטנים במלחמה הגדולה.

אתרי פרסום חינם

ישנם אתרי צפייה בפרסומות המאפשרים לכל אחד להרוויח מצפיות. אם נוותר על הרווחים נוכל לקדם את הפלטפורמה הרצויה באותם אתרים. הרווח כאן הוא גם מהפרסום בחינם וגם מכך שהקהל מפולח: הקהל באותם אתרים כבר מתעסק בלהרוויח כסף באינטרנט. הפרסומת עצמה תהיה האתר המקודם תחת קישור ההפנייה האישי. העבודה כאן היא מינימאלית ולא דורשת שום הגדלת ראש: פשוט לפרסם אתר קיים עם הכתובת האישית.

שני אתרים גדולים מאוד המאפשרים לפרסם בהם בתמורה לצפייה בפרסומות שבהם הם Neobux וMellowads. נאובוקס לא מיועד לפרסום חינם אבל כיוון וניתן להרוויח דרכו וכל אחד יכול לפרסם בו עם הרווחים הוא רלוונטי לקידום הטבות בפרסום ממומן-חינם. Mellowads היא פלטפורמה מיועדת לפרסום חינם כך שמהביקור הראשון כבר ניתן להתחיל לפרסם מה שבנאובוקס יכול לקחת זמן בהתאם לפעילויות בהן משתתפים.

נאובוקס הוא הגדול והיקרן: בשביל להתחיל לפרסם בו נדרשים לפחות 5$ כאשר בשביל להרוויח אותם צריך לחרוש קצת על הפרסומות באתר עם דגש על הAdPrize או לחילופין לתקתק קצת Offers שיריצו את הסיפור בצ'יק אבל דורשים אנגלית בסיסית. חבילת הפרסום המינימאלית ב-5$ מעניקה 5,000 צפיות. נאובוקוס מציג בכל יום עשרות מיליוני פרסומות כך שכמות צפיות זאת תעוף ברגעים ותניב תוצאות באותו היום.

מלואדס הוא בכלל ברז ביטקוין, מה שכן הופך אותו במידה לאתר צפייה בפרסומות אבל כל ההתנהלות הכספית היא בביטקוין. מלואדס הוא לא ברז ביטקוין רגיל שמאפשר לבקר בו כמה פעמים ואז למשוך את הרווחים לארנק האישי. במלואדס לא ניתן למשוך רווחים מהברז אלא רק להשקיע אותם בפרסום בברז. אין כאן פוליטקות של משימות/הצעות/צפיות - אחת ל24 שעות ניתן לבקר בברז ולקבל סאטושי להשקעה בפרסום בברז.

מכיוון ומלואדס מיועד לפרסום חינם ועובד כברז ולא כאתר לצפייה בפרסומות, הפרסומות מוצבות באתר והן לא קישור לאתר נפרד שנכנסים ובוהים בו עשר שניות. בנוסף אין צורך לחסוך ולאסוף סאטושי לסאטושי על מנת להתחיל בקמפיין - כל ביקור יומי בברז מניב כמות סאטושי מספקת להתחלת קמפיין פרסום. כמו ברוב הברזים גם כאן מתנהלת הגרלת כל כרטיס זוכה כשמבקרים בברז והזכייה המקסימאלית בביקור היומי יכולה להגיע גם לעשרות ימי פרסום חינמי.

מאמרים ופורומים

קיימים אתרי מאמרים רבים בהם כל אחד יכול לפרסם מאמר, בהתאם לחוקי אותו אתר. מעבר להרשמות שיווצרו עם הפרסום, המאמר ישאר באתר לנצח וימשיך להניב הרשמות גם אחרי הבאז ויהנה מלהתקיים באתר עם מוניטין וקידום בגוגל. כדאי להתאים בין הפלטפורמה המקודמת אל אתר מאמרים עם אופי מתאים. גרסת מיני של שיטה זו לקידום הטבות היא פרסום אשכול מסודר ומסביר בפורומים קשורים, וכמו בתגובות בראבק גם כאן ניתן להעתיק את התוכן ולפרסמו בכמה פורומים.

סרטוני יוטיוב ועמודי פייסבוק

סרטוני יוטיוב על פלטפורמה הם רבי אפשרויות: ניתן לעשות וידאו צילום מסך המציג איך עובדים עם הפלטפורמה, אפשר לסקר אותה עם פנים למצלמה ולהסביר עליה, שילוב של סיקור עם צילום מסך או צילום מסך עם הסבר בVoiceover וכן הלאה. בסרטון עצמו ובתגובות לסרטון נמקם את קישור ההפנייה האישי או את קוד ההזמנה האישי.

אם בוחרים ממש להציג איך עובדים עם הפלטפורמה אפשר להציף את הסרטון בתגובות של פרסומים הקשורים לפלטפורמה ממדינות אחרות ולנסח משפט כלשהוא מאותה שפה או אפילו לשלב עוד שפה בסיקור ואולי אף לא לפנות כלל לקהל דובר עברית. לכל סרטון יוטיוב ניתן להוסיף מספר תגים על מנת להתאימו למנוע החיפוש, אם כבר מציגים איך לעבוד עם פלטפורמה כדאי גם להוסיף תגים באנגלית או כל שפה אחרת ולהרוויח מעוד נתיב.

להקים עמוד פייסבוק סביב פלטפורמה זה לא פשוט וכבר דורש פעילות לאורך זמן (או הכנה מראש של פעילויות מתוזמנות). מעבר לכך הפלטפורמה המקודמת צריכה להיות רחבה מספיק על מנת שיהיה על מה ליצור תוכן, פוסטים, סרטונים, תמונות. עמוד פייסבוק לקידום פלטפורמה יכול להעשיר עד מאוד את בעליו אם יצליח להרים קהילה סביבו. אם יצליח בכך יוכל העמוד גם להתברג למקומות טובים בגוגל בקלות, מה שמאוד קשה לאתר חדש.

אתר ובלוג

אתר ובלוג מעניקים כר נרחב יותר למלאכת השיווק שכן אפשר לפרסם בהם הסברים, תמונות, סרטונים. במקרים של הטבה באחוזים אתר, אפילו אם בן עמוד אחד, יוכל להעניק לגולשים את התמונה המלאה של הפלטפורמה המקודמת. גם כאן רצוי לבחור פלטפורמה עם עומק כלשהוא בשביל לספק כמות תוכן בסיסית. מבחינת קידום בגוגל לאתר בן עמוד אחד או שניים יהיה לא פשוט להתקדם בגוגל אבל אם התוכן טוב זה אפשרי, בדומה לקידום ממנו נהנים עמודי פייסבוק וסרטוני יוטיוב באופן טבעי גם אתר צעיר בבלוגר נהנה מקרדיט בסיסי בגוגל.

סיכום

פרק 11 מתאר איך נוכל בחינם להרוויח בגדול מהטבות חבר מביא חבר המשתנות. העובדה שכל הדרכים המסוקרות חינמיות לא לגמרי מצדיקה את קטלוגם המשותף שכן יש כאלו הדורשות יותר עבודה ויש כאלו הדורשות פחות. תגובות, אתרי פרסום חינם וכתיבת מאמרים הן באמת קלי קלות לעומת יצירת סרטון, עמוד פייסבוק ואתר או בלוג שהן מלאכה הדורשת יותר מאמץ למרות שגם הם מספקות שיווק חינם ללא צורך בניסיון ספציפי.

כפי שכבר נאמר במדריך זה בעבר קושי הוא מילה נרדפת לפוטנציאל - בעלות על אתר, עמוד פייסבוק או סרטון תמקסם את כמות ההרשמות והפעילות של הרשומים. כמו כן הבעלות מאפשרת לקדם עוד דברים, עמוד פייסבוק עם קהילה יוכל לפרסם עוד פלטפורמות מהתחום, אתר עם תנועה יוכל להציב פרסומות וכדומה. בנוסף ניתן יהיה לקדם את ההטבה גם בדרכים הפשוטות בעזרת הכלי שבבעלותנו: במקום להגיב עם קישור לפלטורמה להגיב עם קישור לסרטון שמסקר אותה, במקום לפרסם את הפלטפורמה באתרי פרסום לפרסם את האתר וכולי.

לקריאת פרק 12 - פרסומות מעבר !

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום שלישית מפאנל4אול, פאנל סקרים ותיק שמוכיח עצמו כל פעם מחדש כאמין ובעל...

אפריל 27, כניסות 2824

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

Bitcoinsfor.me הוא ברז 5 דקות שנכון למאי 2019 נראה הברז הנדיב ביותר בנמצא. הוא מ...

מאי 15, כניסות 1442

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

הוכחת תשלום שנייה משטראוס + אפליקציית המתנות של חברת שטראוס המעניקה נקודות הניתנ...

מאי 29, כניסות 1911

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

פאנל הסקרים הגדול בישראל iPanel מתגמל בשלוש דרכים: שובר דיגיטלי של BuyMe, שובר ד...

אפריל 24, כניסות 1669

377.20 ש''ח  - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

377.20 ש''ח - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

הוכחת תשלום רביעית מפאנל הסקרים פרויקט המדגם. אחד הפאנלים הותיקים והאמינים בישרא...

מאי 13, כניסות 1154

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

מון דוגקוין הוא ברז דוגקוין, הברז הוא חלק מרשת של ברזים, ביטקוין, ביטקוין קאש, ל...

מאי 25, כניסות 942

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

המרה של 1,500 נקודות מPanel4All ל-150 ש''ח בBuyMe. המתנה שנבחרה היא BuyMe TOTAL ...

מאי 31, כניסות 1302

250 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 6 - יתרה BuyMe

250 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 6 - יתרה BuyMe

הוכחת תשלום שישית מפאנל ויו, פאנל סקרים מוביל בו מרוויחים כסף מסקרים. בעברו הפאנ...

אוגוסט 17, כניסות 1055

100 ש''ח Cashback - הוכחה מס' 1 - העברה ללאומי

100 ש''ח Cashback - הוכחה מס' 1 - העברה ללאומי

הוכחת תשלום ראשונה מקאשבק ישראל, כנראה אתר הקאשבק המוכר ביותר בישראל. קאשבק ישרא...

ספטמבר 6, כניסות 1225