אתרים
ביטקוין
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום
סקרים בתשלום
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
ביטקוין
האתרים הגדולים
אתרים תחת

איך אתר אינטרנט מרוויח כסף? 5 דרכים איך להרוויח כסף מאתר

how to earn money from a website

יש מגוון דרכים איך להרוויח כסף מאתר אינטרנט, חלקן מוכרות יותר וחלקן פחות כאשר רוב בעלי האתרים משלבים בין אפיקי הרווח השונים בהתאם לאופי האתר. חשוב להבין שלהרוויח מאתר זה לא דבר פשוט כלל. מעבר להקמה של האתר נדרש ליצור תוכן, לקדם את האתר בגוגל, להתאים את האתר לצרכים המשתנים ולטכנולוגיות המתפתחות ועוד. היתרון הגדול בבעלות על אתר הוא חיי הנצח שלו: האתר תמיד קיים, אין לו עלויות כמו שכירות ואין צורך להיות בו על מנת שהעסק יעבוד.

1. פרסומות

פרסומות הן עובדה מוגמרת ברוב אתרי האינטרנט. מכיוון והגולשים נעשו עיוורים ביחס אליהן, הרווחים מפרסומות לא גבוהים אם לאתר אין כמות כניסות מאסיבית, דבר שלא פשוט להשיג מאתר בעברית. אתרים רבים נעזרים בפרסומות על מנת להעניק לאתר מראה מקצועי ומלא יותר.

ההצבה של הפרסומות באתר פשוטה ולא דורשת מרדף אחרי מפרסמים או עבודת שיווק כלשהי, תכניות שותפים שונות עושות את זה. תכניות שותפים כמו זו של גוגל אדסנס מתאימות את הפרסומות שהן מציגות ספציפית לכל גולש ומעלות בכך את הסבירות שילחץ עליהן.

בעלים של אתר יכול גם לבחור את הפרסומות שיוצגו באתר שלו בתכניות שותפים מסוימות. לפעמים הדבר כדאי אם בעל האתר מבין לעומק מה מחפש הגולש שהגיע לאותו עמוד למשל. לרוב עדיף לתת לאלגוריתם של תכנית השותפים לעשות זאת. תכנית AdSense של גוגל היא מהגדולות ביותר, ויכולותיה בהתאם.

הרווחים מפרסומות משתנים בהתאם לנושא הפרסום ושיטת הפרסום, אם לפי כמות הופעות, כמות קליקים, כמות משאירי פרטים וכולי. כמו כן יש סוגים שונים של פרסומות: באנרים, פופאפ, פרסומת דלג ועוד.

2. אתר לעסק - אתר תדמית, אתר תוכן וחנות וירטואלית

ההתפתחות של האינטרנט והסמארטפונים שינתה לחלוטין את התנהלות הצרכן. כמעט כל קניה מתחילה בחיפוש בגוגל, ממידע כללי וטווח מחירים ועד קריאת ביקורות והזמנת המוצר. בשביל עורך דין, שרברב או אולם אירועים, מטרת האתר היא לשרת את התדמית של העסק ולגרום לגולש להרים טלפון או לקבוע פגישה.

מעבר לאתרי תדמית, מומחים רבים מקימים אתר תוכן או בלוג שיוצר את אותו אפקט בעקיפין: מתכנת סופר מוכשר שכותב על החידושים בתחום יקבל הזמנות להרצאות בתשלום, פרשן פוליטי חובב שמתגלה כעילוי יהנה מהצעות עבודה מתכניות חדשות, מניקוריסטית מוצלחת תוזמן להתנסות ולפרסם לקים חדשים.

עסקים רבים מקצרים את הליך הרכישה ומאפשרים ביצוע של הקניה מהאתר עצמו: חנויות חשמל, סוכנויות נסיעות, חנויות מזון לחיות, תכשיטים ועוד. פרטי העסקה והמוצר מפורטים וישנה עמדת תשלום מקוונת. מעבר למוצרים פיזיים שצריך לספק ישנם גם אתרים המציעים מוצרי מידע כמו קורסים בסרטונים, מדריכים ממוקדים או ספרים דיגיטליים.

בניגוד לאתר תדמית ואתר תוכן, חנות וירטואלית דורשת ידע טיפה יותר מעמיק ברזי הטכנולוגיה ואם החנות נועדה לשרת עסק קיים, ולא מוצר מידע אינטרנטי נטו, רצוי להעזר לפחות בשלב הפיתוח וההקמה באיש מקצוע. לקריאה על התאמת האתר לצרכים.

3. Affiliate Program, לידים, תוכן ממומן

תכניות שיווק שותפים (Affiliate Program) הן מודל תיווכי: על כל לקוח שמופנה לעסק המשווק שהפנה את הלקוח מרוויח עמלה כלשהי.

לעסק המוכר מוצרים ורוצה להתחיל תכנית שותפים יש שתי אפשריות: להקים מערך משלו שיתגמל את המשווקים, או להצטרף לרשת שיווק שותפים קיימת. רשת שיווק שותפים מרכזת תכניות שותפים של מספר עסקים, ומספקת לכל עסק את המערכת לתשלום ומעקב אחרי המשווקים.

בעלי אתרים יכולים להצטרף כמשווקים לרשת שיווק שותפים ולהתחיל לפרסם מוצרים באתר.

לדוגמא, חברת אנטי וירוס מציעה כמה דולרים לכל משווק שיפנה לקוח. המשווק ירים אתר עם תוכן בנושא, רק בשביל למצוא את הלקוחות הפוטנציאלים לאותה תוכנת אנטי וירוס.

מכירה של לידים עובדת על אותו עקרון: ליד הוא לקוח שהתעניין במוצר מסוים והשאיר פרטים ליצירת קשר. על כל ליד בעל האתר ירוויח עמלה כלשהי.

תוכן ממומן הוא שיטת פרסום חדשה שפופולרית בארץ. לכולם יצא לראות מאמרים משוחדים לחלוטין על חברות שונות בפורטלים המוכרים בארץ. מאמרים שלרוב כוללים ראיון עם מנכ''ל החברה כאשר התחושה היא שהתשובות לשאלות נכתבו מראש. המאמר משבח ומסביר, מלא בקישורים אל אתר החברה שאוטוטו משיקה קורס משנה חיים כלשהו.

כיום כל הפורטלים הגדולים כבר חוטאים במאמרים אלו. כמובן שבשביל לפרסם תוכן ממומן אתר צריך תנועת גולשים (טראפיק) במידה שתצדיק תשלום. לקריאה על גופי תקשורת שלא רואים בעיניים לגבי אופי התוכן הממומן.

4. קהל רב וכח השפעה

לכל טייקון היום יש ערוץ משלו. דעת הקהל היא לא עניין של מה בכך ויש לא מעט אנשים שמוכנים לשלם עליה וביד רחבה. האתרים הגדולים שכולם מכירים הרבה פחות רווחיים משנהוג לחשוב, לא פעם הם אף מפסידים, ואולם השווי שלהם הוא עדיין עצום בשל יכולת ההשפעה שיש להם על דעת הקהל.

קהל גדול בפני עצמו הוא אינו הבטחה לתוספת בשווי; ישנה חשיבות ליכולת של האתר להשפיע על דעת הקהל. עם זאת, אם כמות התנועה באתר היא אסטרונומית, זהו כבר עניין אחר.

גם אתר ללא כוח להשפיע על דעת הקהל ושלא שואף לשם, יוכל להנות מתוספת שווי עצומה בשל היותו אתר גדול. יזמים שונים עוסקים ברכישת אתרים, שדרוגם ומכירתם במחיר גבוה יותר.

5. גם וגם - איך אתר אינטרנט מרוויח כסף?

מרבית האתרים עושים גם וגם: גם פרסומות וגם חנות וירטואלית, גם בניית תדמית וגם מכירת לידים וכן הלאה. פרסומות הן אבן היסוד של כמעט כל אתר אינטרנט, וחוץ מבאתרי תדמית של עסק קיים (עם או בלי חנות וירטואלית), אין סיבה שלא לשים פרסומות באתר.

אתרים מוכרים רבים כמו הארץ, Ynet ואפילו יוטיוב מוכרים משתמשי פרימיום בנוסף לכך שהם מרוויחים מפרסומות.

חשוב להבין שהתשובה הטובה ביותר לשאלה איך אתר אינטרנט מרוויח כסף היא מקצועיות וחווית משתמש. אתר פח עם תוכן טוב יתקשה להצמיח רווחים רציניים.

השאלה איך להרוויח כסף מאתר זהה לשאלה לאיך להרוויח כסף מעסק: השקעה, אספקת מוצר נדרש ואיכותי, וחוויה משתמש חיובית. העובדה שאתר אינטרנט הוא עסק 'פשוט יותר' מניהול עסק קיים עם עובדים ושכירות לא משנה את הצורך במוצר טוב. בין אם המוצר הוא תוכן, תדמית או חנות וירטואלית.

לקריאה על פלטפורמות לבניית אתר אינטרנט בעצמך

לקריאה על תהליך בניית אתר אינטרנט מקצועי

לקריאה על התאמת האתר לפי הצורך

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום שלישית מפאנל4אול, פאנל סקרים ותיק שמוכיח עצמו כל פעם מחדש כאמין ובעל...

אפריל 27, כניסות 2824

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

Bitcoinsfor.me הוא ברז 5 דקות שנכון למאי 2019 נראה הברז הנדיב ביותר בנמצא. הוא מ...

מאי 15, כניסות 1442

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

הוכחת תשלום שנייה משטראוס + אפליקציית המתנות של חברת שטראוס המעניקה נקודות הניתנ...

מאי 29, כניסות 1910

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

פאנל הסקרים הגדול בישראל iPanel מתגמל בשלוש דרכים: שובר דיגיטלי של BuyMe, שובר ד...

אפריל 24, כניסות 1668

377.20 ש''ח  - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

377.20 ש''ח - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

הוכחת תשלום רביעית מפאנל הסקרים פרויקט המדגם. אחד הפאנלים הותיקים והאמינים בישרא...

מאי 13, כניסות 1154

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

מון דוגקוין הוא ברז דוגקוין, הברז הוא חלק מרשת של ברזים, ביטקוין, ביטקוין קאש, ל...

מאי 25, כניסות 942

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

המרה של 1,500 נקודות מPanel4All ל-150 ש''ח בBuyMe. המתנה שנבחרה היא BuyMe TOTAL ...

מאי 31, כניסות 1302

250 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 6 - יתרה BuyMe

250 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 6 - יתרה BuyMe

הוכחת תשלום שישית מפאנל ויו, פאנל סקרים מוביל בו מרוויחים כסף מסקרים. בעברו הפאנ...

אוגוסט 17, כניסות 1055

100 ש''ח Cashback - הוכחה מס' 1 - העברה ללאומי

100 ש''ח Cashback - הוכחה מס' 1 - העברה ללאומי

הוכחת תשלום ראשונה מקאשבק ישראל, כנראה אתר הקאשבק המוכר ביותר בישראל. קאשבק ישרא...

ספטמבר 6, כניסות 1224