אתרים
ביטקוין
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום
אתרים תחת
האתרים הגדולים
ביטקוין

Youtube - חלק שלישי ואחרון - כסף כסף כסף

youtube brodcastyourselfלאחר שהבנו מה הוא ערוץ ואת הציפיות מערוץ עם שאיפות גבוהות, עברנו על הז'אנרים הנפוצים של ערוצי יוטיוב וגודל המשמעות והאחריות שבהקמת ערוץ התבהרה, אפשר להתחיל לדבר כסף. איך, כמה, מתי ומה הסיכוי להרוויח סכומים משני חיים.

החלק הראשון והשני מתארים את הרצינות הדרושה מיוצרים ביוטיוב: ממילות מפתח, תכנון, סגנון ועד לרעיון מרכזי שיתפוס. המאמר האחרון בסדרה מלמד איך להפוך ערוץ להכנסה. בעבר, לא כל אחד יכל להרוויח כסף מיוטיוב, קודם היית חייב להיות 'פרטנר', שותף. על מנת להיות שותף היה צריך מינימום צפיות, מנויים, תדירות סרטונים גבוהה. היום כסף מיוטיוב הוא נחלת הכלל וכבר אין דרישות מקדימות.

Monetization - הפקת רווחים

פרסומות, פרסומות ועוד פרסומות. זאת התורה על רגל אחת. כדי להרוויח כסף מיוטיוב צריך לאפשר לפרסומות להופיע בסרטונים. בתחילת הסרטון, במהלכו, או בסופו, את זה היוצר קובע. החוקים פשוטים: ככל שיותר צופים יראו פרסומות נרוויח יותר.

לתהליך בו מאפשרים ליוטיוב לשבץ פרסומות בסרטון קוראים Monetization. התהליך פשוט. נכנסים לסטודיו ליוצרים בפורפיל היוטיוב ולוחצים על 'ערוץ' בתפריט הימיני. בחלון הבא לוחצים על הקוביה מונטיזציה. בשביל שיוטיוב יאשרו בקשה למונטיזציה הערוץ צריך לצבור 4,000 שעות צפייה ו-1,000 מנויים. אפשר להתחיל את הליך המונטיזציה עוד לפני שהערוץ מגיע ליעדים, אך הבדיקה תעשה רק כאשר יגיע אליהם.

מבחינת המשתמש, כל שנדרש הוא אישור התנאים של תוכנית השותפים של יוטיוב, הרשמה לAdSense, והגדרת הפרסומות שיופיעו בסרטונים. מהפקטורים החשובים ביותר בהליך האישור מצד יוטיוב הוא זכויות יוצרים, שימוב לב לרקע הוידאו ולשירי רקע במהלכו. אם רוצים ממש או שהסרטון דורש מוסיקה למשל, ניתן לקנות זכויות יוצרים באינטרנט ולרוב גם בזול.

גוגל אדסנס - Google Adsense

AdSense הוא מערך התשלומים ממנו נמשוך את הכסף עצמו ישירות לחשבון הבנק. בנוסף, נוכל לצפות בסטטיסטיקות הרווח, כמה כסף מרוויחים מכל סרטון. גוגל אדסנס הוא כנראה הנכס המניב ביותר שיש לגוגל, תוכנית השותפים שלה. מערכת מאוד מפותחת שכוללת בתוכה אינטלגנציה מלאכותית בין היתר. פרסום רגיל של מודעות גוגל באתר מניב 68% למפרסם ו-32% לגוגל, יש שאומרים שדרך יוטיוב ההחזר של גוגל עומד על 55% ליוצר.

כמה כסף יוטיוב משלם על צפיות?

אז תכננו את הערוץ בקפידה, בנינו אותו סביב רעיון מרכזי מקורי ומושך, מוניטייזשן, גוגל אדסנס וזהו. אפשר להתחיל להרוויח. כמה נרוויח על כל צפייה לא ניתן לדעת שכן יש פקטורים רבים שמשפיעים על הרווחים: המדינה ממנה הגיעה הגולש, כמה צופים בכלל ראו פרסומות (לא בכל צפייה מוצגת פרסומת / דילוגים / חוסם פרסומות), כמה מהצופים הקליקו על הפרסומת ומי המפרסמים כמובן. יש תחומים יקרים יותר ויש שפחות.

ההערכות רבות ועדויות אישיות של מרוויחי יוטיוב צצו לאורך הזמן. הכל מוערך והכל משתנה ודינאמי, אך המספרים שחזרו על עצמם היו בין 1$-10$ לכל 1,000 צפיות. מהשערוך ניתן להניח שערוץ עם פחות מ-50,000 צפיות בחודש הוא יחסית לא רווחי. אחרי כמות המשתמשים שבאמת נספרים סביר שהרווחים קטנים. כמובן שאם ערוץ נוגע בנישה שהפרסום בה יקר או שאחוז המקליקים על הפרסומות גבוה הרווחים יוכלו להיות אלפי שקלים גם עם כמות צפיות קטנה יותר.

בין הפקטורים שהכי משפיעים על הרווח ואולי גם הכי משפיע, הוא הבחירה של הפרסומות שיוצגו בסרטון. יוטיוב מציע ליוצרים לבחור בין מגוון של אופציות, מפרסומות בלי אופציה לדלג ועד באנרים קטנים בתחתית הסרטון או לידו (מחשב שולחני רק). לאורך הזמן היוצר גם משתפר בהטמעת הפרסומות כך שהקהל של הערוץ יניב רווחים מקסימלים מהצפיות.

make money youtube ads

ניהול הערוץ למקסום רווחים

חשוב להבין שהסרטונים ימשיכו להיצפות גם לאחר שכיוצרים נפסיק לפרסם סרטונים חדשים. לכן הקמה של ערוץ רציני תניב עוד רווחים עתידיים שלא ייפסקו כל עוד הצפיות ימשכו. הקמת הערוץ באופן מדויק יכולה להיות מקור להכנסה פאסיבית שנים קדימה, לכן חשוב לנסות להשתפר בכל סרטון ולא לצפות שההצלחה תבוא בין לילה. ערוץ מושקע תמיד ישאר ערוץ מושקע ולכן גם תמיד יניב.

ניתוח הסטטיסטיקות של הערוץ יגלה לא מעט עליו. רוב הסיכויים שבהתחלה הערוץ לא יהיה מצליח. בדקו אילו סרטונים מצליחים יותר מאחרים ולמה, ניסוי וטעייה הוא שם המשחק, האם אלו מילות מפתח? תיוגים? למה רק בנים רואים את הערוץ? אם נשאל את השאלות הנכונות נקבל את התשובות שיכולות להיות שוות ערוץ של אלפי דולרים. כך או כך זה תהליך, דורש, לא בטוח, ומחייב עמידה בציפיות בשביל רווח.

מעבר לפרסומות ערוץ יכול להרוויח בהמון דרכים: מכירת מוצר במתכונת תוכניות שותפים (קישור אישי לרכישה בסוף או מתחת לסרטון), סרטון ממומן של חברות שרוצות סיקור של מוצר, ערוצים עם יותר מ-1,000 מנויים יכולים לאפשר תרומות מצד הצופים במהלך שידור לייב וגם גישה לסרטונים מסוימים רק בתשלום, ספונסרים לערוץ, או פשוט להפנות את הקהל לאתר אישי בו מוכרים מוצרים הקשורים בנושא הערוץ.

סיכום

הדרך לא קלה וכנראה תתפרס על גבי חודשים, אם לא שנים. זה לא סוד שרוב הערוצים שנבנים לא מצליחים כמו שבעל הערוץ היה רוצה. הרבה פעמים יוצרים שהשקיעו המון לא מרוויחים כלום או כמה עשרות / מאות דולרים לשנה (גם סכום יפה). עם זאת,האפשרות להרוויח סכומים גבוהים קיימת. השקעה, סבלנות, דבקות במטרה וניסוי וטעייה הם הערכים שמובילים ערוץ להיות ערוץ גדול!

אולי יעניין אותך גם

UBER - אפליקציית הזמנת מוניות עולמית

uber logo
UBER היא אפליקציית מוניות מוכרת המעניקה בהתנסות הראשונה באפליקציה הטבה בשווי עד 30 ש''ח…

פאנל4אול - Panel4All

panel4all logo
Panel4All הוא מפנאלי הסקרים הוותיקים בארץ. מדובר בפאנל ששולח סקרים באופן קבוע כבר שנים,…

Gett - אפליקציית גט טקסי

Getaxi
גטקסי היא אפליקציה מפורסמת תוצרת הארץ, שמה הרשמי הוא Gett והיא מספקת מוניות לכל מקום בארץ…

פייבר - המקום של כלכלת הגיגים

Fiverr make money
פייבר הוא אתר עולמי לקנייה ומכירה של שירותים. השם Fiverr בא מהמחיר המינימאלי באתר לכלל…

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

FaucetHUB הוא מרכז תשלומים של ברזי קריפטו רבים. האתר משמש למעשה כבנק של הברזים ו...

נובמבר 28, כניסות 1272

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

תשלום ראשון מברז הביטקוין TrustBTCFaucet, ברז ביטקוין חינם שכבר נחשב לותיק בתחום...

דצמבר 3, כניסות 1384

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

הוכחת תשלום שלישית מפרויקט המדגם, שוב בפאייפל. הבקשה הייתה על 100 ש''ח והעמלה שנ...

דצמבר 6, כניסות 1374

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

הוכחה מס' 3 מפאנל הסקרים מהגדולים בארץ, פאנל ויו. התשלום התקבל כמה ימים לאחר הבק...

דצמבר 12, כניסות 1589

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

הוכחת תשלום שנייה ממכון ברנדמן. פאנל סקרים קטן יחסית ולא מוכר בין היתר בשל מינימ...

דצמבר 19, כניסות 1693

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

התשלום מPanel4All עובד בשיטת נקודות אחרת מהנהוג בתחום, כך שלאחר כל מספר נקודות ש...

פברואר 18, כניסות 1603

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

הוכחה שלישית מiPanel, אתר הסקרים הגדול בישראל. אייפאנל מתגמלים בכמה דרכים כאשר ה...

פברואר 19, כניסות 1689

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

סקרנט הוא יחסית פאנל סקרים קטן. הוא ותיק כמו הפאנלים הגדולים (איי, ויו ומדגם) אך...

אפריל 4, כניסות 1265

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 5 - שובר BuyMe Total

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 5 - שובר BuyMe Total

הוכחת תשלום חמישית מפאנל הסקרים פאנל ויו. פאנל איטי יחסית, אורך כחודש מבקשת התשל...

מרס 5, כניסות 49