איך אתר אינטרנט מרוויח כסף? 5 דרכים איך להרוויח כסף מאתר

how website earn money2יש מגוון דרכים איך להרוויח כסף מאתר אינטרנט חלקן מוכרות יותר וחלקן פחות כאשר רוב בעלי האתרים משלבים בין נתיבי הרווח השונים בהתאם לאופי האתר. חשוב להבין שלהרוויח מאתר זה לא דבר פשוט כלל. מעבר להקמה של האתר נדרש ליצור תוכן, לקדם את האתר בגוגל, להתאים את האתר לצרכים המשתנים ולטכנולוגיות המתפתחות ועוד. היתרון הגדול בבעלות על אתר הוא חיי הנצח שלו: האתר תמיד קיים, אין לו עלויות כמו שכירות ואין צורך להיות בו על מנת שהעסק יעבוד.

פרסומות

פרסומות הן כבר עובדה מוגמרת ברוב המוחלט של אתרי האינטרנט. מכיוון ורוב הגולשים עיוורים ביחס אליהן הרווחים מפרסומות לא גבוהים אם לאתר אין כמות כניסות מאסיבית, כמות שלא פשוט להשיג מאתר בעברית. אתרים רבים נעזרים בפרסומות על מנת להעניק לאתר מראה מלא יותר. ההצבה של הפרסומות באתר מאוד פשוטה ולא דורשת מרדף אחרי מפרסמים או עבודת שיווק כלשהיא, תוכניות שותפים שונות עושות זאת. תוכניות שותפים טובות גם מתאימות את הפרסומות שהן מציגות לגולש הספציפי ובכך מעלות את הסיכוי שהגולש ילחץ עליהן.

בעלים של אתר יכול גם לבחור את הפרסומות שיוצגו באתר שלו בתוכניות שותפים מסוימות. לפעמים הדבר כדאי אם בעל האתר מבין לעומק מה מחפש הגולש שהגיע לאותו עמוד למשל. לרוב עדיף לתת לאלוגריתם של תוכנית השותפים לעשות זאת. בתוכניות שותפים מוצלחות האלוגריתם גם מותאם לאופי הגולש וגם דואג שהפרסומות יתחלפו כאשר אותו גולש עובר עמודים באתר. הרווחים מפרסומות משתנים בהתאם לנושא הפרסום ושיטת הפרסום, אם לפי כמות הופעות, כמות קליקים, כמות משאירי פרטים וכולי. כמו כן יש סוגים שונים של פרסומות: באנרים, פופאפ, פרסומות מעבר ועוד.

אתר לעסק - אתר תדמית, אתר תוכן וחנות וירטואלית

ההתפתחות של האינטרנט והסמארטפונים הפכה לגמרי את התנהלות הצרכן. כל קניה מתחילה בחיפוש בגוגל, ממידע כללי, טווח מחירים ועד ביקורות ספציפיות על החנות או המותג. במקרים של עורך דין, צבעי או אולם אירועים האתר נועד לשרת את התדמית של העסק ולגרום לגולש להרים טלפון או לקבוע פגישה. מעבר לאתרי תדמית מומחים רבים מקימים אתר תוכן או בלוג שיוצר את אותו אפקט: מתכנת סופר מוכשר שכותב על החידושים בתחום יקבל הזמנות להרצאות בתשלום, פרשן פוליטי חובב שמתגלה כעילוי יהנה מהצעות עבודה מתוכניות חדשות, מניקוריסטית מוצלחת תוזמן להתנסות ולפרסם לקים חדשים.

הרבה עסקים מקצרים את הליך הרכישה ומאפשרים ביצוע של הקניה מהאתר עצמו: חנויות חשמל, סוכנויות נסיעות, חנויות מזון לחיות, תכשיטים ועוד. פרטי העסקה והמוצר מפורטים וישנה עמדת תשלום מקוונת. מעבר למוצרים פיזיים שצריך לספק (משלוח או איסוף) ישנם גם אתרים המציעים מוצרי מידע כמו קורסים בסרטונים, מדריכים ממוקדים או ספרים דיגיטליים. בניגוד לאתר תדמית ואתר תוכן, חנות וירטואלית דורשת ידע טיפה יותר מעמיק ברזי הטכנולוגיה ואם החנות נועדה לשרת עסק קיים ולא מוצר מידע אינטרנטי נטו רצוי להעזר לפחות בשלב הפיתוח וההקמה באיש מקצוע.

Affiliate Program, לידים והפניות, תוכן ממומן

במדינות גדולות עסקים רבים מכל תחום נוהגים לנהל תוכניות שיווק שותפים פרטיות נוסח חבר מביא חבר 'Affiliate Program'. במדינה כמו ארה''ב בה יותר מ-300 מיליון איש תוכנית שותפים מוצלחת יכולה להפוך עסק פיצפון לחברת ענק. בארץ התחום חלש ואין היצע ישיר מבתי עסק. ניתן להרשם לתוכניות שותפים רגילות המעניקות פרסומות שונות לאתר ולמעשה לכתוב תוכן ולהציב סביבו פרסומות מותאמות. החסרונות העיקריים הם שקמפיין הפרסום נגמר מתישהו והמחסור בהיצע שיקשה על פיתוח אופי האתר והתוכן שבו.

מכירה של לידים והפניות היא תחום עצום שלא מחייב אתר כלל ועם זאת בשביל אתרים רבים מדובר בפרנסה העיקרית. נהג רכב פרטי לא מחונן למשל, שלצערו העביר זמן רב סביב תביעת חברות הביטוח השונות לאורך השנים ומחליט לשתף מניסיונו באתר תוכן יוכל להפנות את הגולשים לחברת הביטוח המובילה לדעתו. חברת הביטוח מצידה תשלם לאותו לאותו בחור על כל גולש שהשאיר פרטים ליצירת קשר או הופנה לאתר של החברה. שני פרמטרים מאוד חשובים בתחום זה הם איכות הלידים, משמע אנשים שמתעניינים וגם רוכשים, ושווי המוצר הנמכר, מה שגם קובע מה יהיה המחיר של כל ליד או הפנייה.

תוכן ממומן הוא שיטת פרסום חדשה שנחשבת למוצלחת ביותר בארץ. לכולם יצא לראות מאמרים משוחדים לחלוטין על חברות שונות בפורטלים המוכרים בארץ. מאמרים שלרוב כוללים ראיון עם מנכ''ל החברה כאשר התחושה היא שהתשובות לשאלות נכתבו מראש. המאמר משבח ומסביר, מלא בקישורים אל אתר החברה שאוטוטו משיקה קורס משנה חיים כלשהוא. כיום כל הפורטלים הגדולים כבר חוטאים במאמרים אלו שכן החברות השונות משלמות להן כסף רב בתמורה. כמובן שהתוכן הממומן חייב להיות קשור לאופי התוכן הקיים באתר והאתר עצמו צריך תנועת גולשים (טראפיק) שתצדיק תשלום.

דעת הקהל וגודל

לכל טייקון היום יש ערוץ משלו ולראש הממשלה אפילו עיתון משלו. דעת הקהל היא לא עניין של מה בכך ויש לא מעט אנשים שמוכנים לשלם עליה וביד רחבה. האתרים הגדולים שכולם מכירים הרבה פחות רווחיים משנהוג לחשוב, במקרים מסוימים הם אף מפסידים ואולם השווי שלהם הוא עדיין הון בשל יכולת ההשפעה שיש להם על דעת הקהל. תוספת השווי שבאה עם קהל גדול לא בהכרח צמודה הרמטית לכמות הקהל גם אם היא גבוהה, ישנה תלות באופי האתר ובפוטנציאל שלו מבחינת הרוכש. כמובן שאם הטראפיק אסטרונומי זה כבר עניין אחר.

גם אתר ללא אופציה להשפעה על דעת הקהל ושלא שואף להשפיע עליה יוכל להנות מתוספת שווי עצומה בשל היותו אתר גדול. בעלי ההון יודעים שהאינטרנט הוא העתיד ושהם צריכים בעלות מסויימת במעוז זה. בעלות על אתר היא לעיתים השקעה מעורפלת, לא ברור מה יצא ממנה ואיך אבל הממון הרב מאפשר להם לקחת חלק בתהליך ההבשלה ולמעשה לקנות בזול עכשיו מה שבעתיד יעלה יקר, גם אם אף אחד עוד לא יודע למה.

ועכשיו באמת - איך אתר אינטרנט מרוויח כסף?

מרבית האתרים עושים גם וגם: גם פרסומות וגם חנות וירטואלית, גם בניית תדמית וגם מכירת לידים וכן הלאה. פרסומות הן באמת כבר אבן היסוד של כל אתר אינטרנט וחוץ מבאתרי תדמית של עסק קיים (עם או בלי חנות וירטואלית) אין סיבה לא לשים פרסומות באתר. אתרים רבים מוכרים משתמשי פרימיום שונים לאתר שלהם, עיתון הארץ למשל ואתר המשחקים פלאוורה. התשלום על הפרימיום לא נוגע לעובדה שהם מציגים פרסומות בנוסף.

חשוב להבין שהתשובה הטובה ביותר לשאלה איך אתר אינטרנט מרוויח כסף היא מקצועיות וחווית משתמש. אתר פח עם תוכן טוב יתקשה להצמיח רווחים רציניים. איך להרוויח כסף מאתר היא שאלה נרדפת לאיך להרוויח כסף מעסק. עבודה קשה, אספקת מוצר נדרש ואיכותי וחוויה כללית לעניין. העובדה שאתר אינטרנט הוא עסק 'פשוט יותר' מניהול עסק קיים עם עובדים ושכירות לא משנה את הצורך במוצר טוב, אם המוצר הוא תוכן או תדמית.

לקריאה על פלטפורמות בניית אתר אינטרנט בעצמך !

לקריאה על תהליך בניית אתר אינטרנט מקצועי !

תכלס אולי יעניין אותך גם

Moon Litecoin - ברז לייטקוין חינם חוסך

2016.11.24 ביטקוין 1546
moon litecoin logo
Moon Litcoin הוא עוד ברז מקבוצת Moon שמחלק ליטושי, חלקי לייטקוין. לייטקוין הוא מטבע ותיק…

פה לאוזן - משכורונת מהמעגל הקרוב

2017.01.25 האתרים הגדולים 2695
pelozen
פה לאוזן היא חברת גיוס לקוחות פוטנציאלים ישראלית שמאפשרת לכל אחד להיות סוכן של לקוחות…

Gett - אפליקציית גט טקסי

2016.12.13 מתנות חינם 2063
Getaxi
גטקסי היא אפליקציה מפורסמת תוצרת הארץ, שמה הרשמי הוא Gett והיא מספקת מוניות לכל מקום בארץ…

מייסמארטי, סמארטי ישראל, סמארט וואי, סמארטי פידבק, סמארטי - שטיק חדש ישן

2017.03.30 אתרים תחת 5631
smarty israel logo
מייסמארטי ישראל היא כביכול חברת סטארטאפ עולמית שהגיעה לישראל בשנים האחרונות. המוצר,…

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שטראוס + היא אפליקציית קאשבקים על מוצרי שטראוס ובניו (אחלה, דנונה, עלית ועוד). ה...

נובמבר 26, כניסות 897

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

FaucetHUB הוא מרכז תשלומים של ברזי קריפטו רבים. האתר משמש למעשה כבנק של הברזים ו...

נובמבר 28, כניסות 810

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

תשלום ראשון מברז הביטקוין TrustBTCFaucet, ברז ביטקוין חינם שכבר נחשב לותיק בתחום...

דצמבר 3, כניסות 922

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

הוכחת תשלום שלישית מפרויקט המדגם, שוב בפאייפל. הבקשה הייתה על 100 ש''ח והעמלה שנ...

דצמבר 6, כניסות 829

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

הוכחה מס' 3 מפאנל הסקרים מהגדולים בארץ, פאנל ויו. התשלום התקבל כמה ימים לאחר הבק...

דצמבר 12, כניסות 977

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

הוכחת תשלום שנייה ממכון ברנדמן. פאנל סקרים קטן יחסית ולא מוכר בין היתר בשל מינימ...

דצמבר 19, כניסות 957

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

התשלום מPanel4All עובד בשיטת נקודות אחרת מהנהוג בתחום, כך שלאחר כל מספר נקודות ש...

פברואר 18, כניסות 844

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

הוכחה שלישית מiPanel, אתר הסקרים הגדול בישראל. אייפאנל מתגמלים בכמה דרכים כאשר ה...

פברואר 19, כניסות 928

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

סקרנט הוא יחסית פאנל סקרים קטן. הוא ותיק כמו הפאנלים הגדולים (איי, ויו ומדגם) אך...

אפריל 4, כניסות 649