אתרים
ביטקוין
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום

מילון מונחים

Captcha - קאפצ'ה

Captcha הוא מבחן לווידוי אנושיות שרוב האתרים בעולם משתמשים בו כיום בצורה זו או אחרת למניעת שימוש בבוטים. בברזי הביטקוין בדיקת ה-Captcha היא קריטית בשל העובדה שהברז מעניק למשתמש כסף בתמורה לביקור באתר וצפייה בפרסומות שבו. לרוב בדיקת הקאפצ'ה דורשת בחירה של קוביות ספציפיות מתמונה או העתקה של טקסט מרוטש.

Hi&Lo

Hi&Lo הוא משחק הימורים פשוט בו מנחשים אם המספר או הקלף הבא יהיה גבוה או נמוך ממספר מסויים. Hi&Lo נפוץ בברזי ביטקוין המאפשרים להמר בו עם הרווחים. כמו כן בזינגה פוקר שבפייסבוק המשחק רץ לעיתים במהלך ההמתנה לתור ומעניק צ'יפים בחינם. יש המשחקים בו על בסיס מרטינגל או שיטת ההכפלות שמתאימה מאוד למהמרים בברזי הביטקוין.

פופאנדר

פופאנדר הוא סוג של פרסומת פופאפ, הלוא היא חלון שקופץ במהלך טעינה של אתר, יציאה מאתר או לחיצה על קישור באתר. פופאנדר הוא פופאאפ שקופץ מאחורי חלון הגלישה הראשי ובכך לא מפריע לגלישה. לרוב שמים לב אליו רק עם סגירת הדפדפן הראשי. פרסומות פופאפ נהנות מההצגה המלאה של האתר שלהן לעומת באנרים המשמשים סוג של תקציר הדורש עוד לחיצה בשביל להגיע לאתר היעד, מה שהפך לקשה יותר ויותר עם האדישות שמתפתחת כלפי פרסומות.

אם פרסום בבאנרים מכל סוג נמכר על בסיס תעריפים של גודל החשיפה וכמות הקליקים, לפופאפים מחיר אחיד ופשוט לכל פופאפ. לאתר המפרסם אין שום מידע לגבי מה עשה הגולש עם הפופאפ שכן הפופאפ לא מציג את האתר שלו - בניגוד לבאנר שמציג את הפרסומת בתוך האתר המפרסם. בספרייה קיים סיקור של Mellowads, פלטפורמת פרסום חינמית בתחום המטבעות הוירטואליים, בין היתר Mellowads מאפשר להשתמש בפרסומות פופאנדר בחינם.

באנר

באנר הוא מודעה פרסומית שמוצגת באתר. מקור השם הוא מכך שהמודעות לרוב צרות וארוכות, אבל לא בהכרח. באנר יכול להיות תמונה, טקסט, אנימציה, וידאו וקול. ההגיון מאחורי השימוש בקטעי אנימציה/וידאו/קול הוא להסיב את תשומת לבו של הגולש אל הפרסומת, מה שלתמונה או טקסט יהיה קשה יותר. בעידן הנוכחי הבאנרים התחלשו יחסית בשל העיוורון שגולשים מפתחים כלפי פרסומות ותוספי חסימת פרסומות למינהים שפשוט מעלימים אותם כליל מעיני הגולש.

השימוש בבאנרים בשביל להרוויח כסף הוא נרחב מאוד: בעלי אתרים שמציבים אותם באתר בשביל רווח, רשתות שותפים שמקשרות בין מפרסמים לבעלי אתרים, מפרסמים המחפשים קהלים, משווקי שותפים המקדמים מוצרים למכירה וכן הלאה. בין היתר מסוקרת באתר פלטפורמת פרסום חינמי בעולם המטבעות הוירטואליים בשם Mellowads, המאפשרת להוציא קמפיינים פרסומיים בצורת באנרים ופופאנדרים בחינם.

ברזי ביטקוין - Bitcoin Faucet

ברזי ביטקוין הם ז'אנר אתרים חדש יחסית באינטרנט שבדרכו החליף את אתרי הצפייה בפרסומות בתשלום. ברזי ביטקוין הם אתרים המעניקים לכל משתמש חלקי ביטקוין (סאטושי) בחינם. הכמויות המוענקות הן כמובן בערך קטן מה שמאפשר לברז הביטקוין להרוויח מהצפייה של הגולשים בפרסומות שבאתר. למעשה הברז מחלק למשתמשים שלו חלקים מרווחי האתר בתמורה לביקורים של הגולש.

מצד הגולש כל שנדרש הוא כתובת ארנק ביטקוין (תהליך פתיחה של ארנק אורך כדקה), לבקר באתר ולענות על ומבחן ה-Captcha לוודא שאינו רובוט, ולהמשיך לחזור אל הברז בהתאם לתנאי החלוקה שלו: ברזים מסויימים מחלקים סאטושי כל דקה/חמש דקות/שעה וכולי. כל ברז מעניק כמות סאטושי שונה ולכל ברז יש מינימום אחר לדרישת תשלום. לעיתים התשלום הוא אף אוטומטי ועובר מיידית לארנק של הגולש.

סאטושי

כל מטבע ביטקוין מורכב מ-100 מיליון יחידות הקרויות סאטושי על שם יוצר הביטקוין סאטושי נקאמוטו. ישנם 21 מיליון מטבעות ביטקוין והחילוק של כל אחד מהם ל-100 מיליון סאטושי מאפשר לסחור עם הביטקוין בכל סכום ותמיד. הסאטושי למעשה מאפשר למסחר להתקיים בצורה נוחה גם אם הביטקוין ירקיע שחקים או לחילופין יקרוס.

Claim

Claim הוא מושג נפוץ בברזי ביטקוין. המשמעות המילולית היא "דרישה". בפועל לרוב המושג נמצא על כפתור קבלת התגמול בברזים השונים.

הצד הפשוט של הציר

הצד הפשוט של הציר הוא ביטוי מקטגוריית ההדרכה של ספריית הכסף, איך להרוויח כסף באינטרנט. המדריך פורש את העבודות המוצעות אונליין על ציר: בצידו הפשוט של הציר נמצאות כל העבודות הפשוטות ביותר, אלו שלא דורשות שום השקעה כספית, ניסיון, יוזמתיות או יצירתיות. הצד הפשוט של הציר מתייחס לאותן עבודות פשוטות המתגמלות את המשתמש ללא תלות בכלום חוץ מגישה לאינטרנט.

בכללותו המדריך מתעסק רק בצידו הפשוט של הציר עם גלישות קלות למרכז הציר. מה זה גלישות קטנות? פלטפורמות ודרכים להרוויח באינטרנט ללא השקעה כספית, כישרון על או נסיון כלשהוא. ההבדל בין מרכז הציר לקצה הצד הפשוט הוא בהגדלת ראש: במקום להרוויח מהצעות ממוקדות (סקר/Claim/התנסות באפליקציה) מתעסקים עם הצעות לא מוגבלות בהן פוטנציאל הרווח הוא אינסופי.

הפרקים היחידים במדריך שגולשים מעט מהצד הפשוט של הציר הם הפרקים 11-14: יוזמות הזמנת חברים, כתיבת תוכן, כותרות ופרסומות מעבר. פרקים אלו מתעסקים בעבודה מול ההצעות פתוחות של אתרי כסף באינטרנט שונים או לחילופין בדרכים חינמיות ליצור רווחים מהאינטרנט באמצעות בעלות ופיתוח של מדיות שונות. קריאה של המדריך מתחילתו מבהירה את רמות הקושי שהציר למעשה מייצג.

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום שלישית מפאנל4אול, פאנל סקרים ותיק שמוכיח עצמו כל פעם מחדש כאמין ובעל...

אפריל 27, כניסות 1788

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

Bitcoinsfor.me הוא ברז 5 דקות שנכון למאי 2019 נראה הברז הנדיב ביותר בנמצא. הוא מ...

מאי 15, כניסות 1002

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

הוכחת תשלום שנייה משטראוס + אפליקציית המתנות של חברת שטראוס המעניקה נקודות הניתנ...

מאי 29, כניסות 1201

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

פאנל הסקרים הגדול בישראל iPanel מתגמל בשלוש דרכים: שובר דיגיטלי של BuyMe, שובר ד...

אפריל 24, כניסות 626

377.20 ש''ח  - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

377.20 ש''ח - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

הוכחת תשלום רביעית מפאנל הסקרים פרויקט המדגם. אחד הפאנלים הותיקים והאמינים בישרא...

מאי 13, כניסות 519

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

מון דוגקוין הוא ברז דוגקוין, הברז הוא חלק מרשת של ברזים, ביטקוין, ביטקוין קאש, ל...

מאי 25, כניסות 492

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

המרה של 1,500 נקודות מPanel4All ל-150 ש''ח בBuyMe. המתנה שנבחרה היא BuyMe TOTAL ...

מאי 31, כניסות 491

250 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 6 - יתרה BuyMe

250 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 6 - יתרה BuyMe

הוכחת תשלום שישית מפאנל ויו, פאנל סקרים מוביל בו מרוויחים כסף מסקרים. בעברו הפאנ...

אוגוסט 17, כניסות 351

100 ש''ח Cashback - הוכחה מס' 1 - העברה ללאומי

100 ש''ח Cashback - הוכחה מס' 1 - העברה ללאומי

הוכחת תשלום ראשונה מקאשבק ישראל, כנראה אתר הקאשבק המוכר ביותר בישראל. קאשבק ישרא...

ספטמבר 6, כניסות 373