YouTube - חלק ראשון - ערוץ יוטיוב !

youtube brodcastyourselfיוטיוב הוא מנוע החיפוש הגדול בעולם אחרי גוגל, מרכז הסרטונים הגלובלי. להרוויח ממנו כסף תמיד הייתה אופציה קיימת ולאורך השנים הלך וגדל מעגל המתוגמלים מהפלטפורמה, לאור עידן הוויראליות החדש יוטיוב נאלצה להקל בדרישות להיות שותף והנישה שהייתה מצומצמת מאוד נפתחה לכל נושא, תחום, נישה - צפיות שוות כסף וזה נכון לכולם.

מבוא

בכל דקה משתמשים ביוטיוב מעלים 300 שעות של וידאו לאתר. הדרך להתבלט ולהרוויח כסף היא קשה. קשה מאד אפילו. כל יום גולשים באתר צופים במיליארד שעות. כן, זה אפשרי. המאמרים הבאים מסקרים איך להתבלט בתוך כל הבלאגן. מבניית הערוץ ועד ביסוסו בשגרת החיים לאורך זמן, תכנון נכון. מדובר בדרך ארוכה, נדירים היוטיוברים שבום טראח ויש להם צבא עוקבים והכנסות קבועות.

מה זה "ערוץ"?

youtube channelהערוץ יוטיוב הוא ערוץ טלוויזה לכל דבר, גולשים אחרים נכנסים אליו בציפייה לתוכן מסוים. כל משתמש יוטיוב הוא למעשה ערוץ לכל דבר, כאשר היחס למשתמשים שמעלים סרטונים ושואפים להרוויח מצפיות הוא אותו היחס שיש לצופה הפונה לערוץ 22 כדי להתעדכן בחדשות, או לערוץ 5 בכדי להתעדכן בעולם הספורט. הגולשים מצפים לתוכן בתדירות מינימאלית ולבידור באיכות מסוימת ואופן מימוש הציפיות יקבע האם גולשים יחפשו את הערוץ ביוזמתם והאם יוטיוב יקדם אותו בפני צופים חדשים.

איך בונים ערוץ?

נושא מרכזי- קודם כל בוחרים רעיון/קונספט. מהו התוכן שרוצים לספר? במאמר הבא מתוארים מספר ז'אנרים נפוצים, כרגע רק נציין שערוץ שואף להיות הכי - מצחיק, מפתיע, מגניב, מקורי, מעניין, חדשני. סיפור שאנשים ירצו לשמוע עוד ממנו. ככל שהשאיפות לרווחים יותר גבוהות היחס לערוץ צריך להיות תדיר יותר, וכדאי מראש לתכנן איך למלא את הערוץ בסרטונים הקשורים לסיפור שלו.

להרבה ערוצים עם 'שאיפות' כדאי להבין עוד לפני צילומי הסרטונים את הקווים המנחים של סגנון הערוץ, סיכום נקודות מנחות ליצירת הסרטונים שתשמור על סגנון אחיד בהם, מה שיכול לפשט ליוצר את גודל האחריות שלו לגבי הערוץ ולצופה, מצד שני, לפשט מה הוא צפוי לקבל: אורך נהוג, תדירות פרסומים, סאונד בסרטונים, נגיעות קומיות, עריכה וכן הלאה.

על כל מקרה, על איכות הסרטון לא כדאי להתפשר. מצלמה איכותית היא לא תמיד חובה לכל ערוץ אך אם כן חשוב להכיר בצורך שבה. רקע מתאים, תאורה, איכות קול. פקטורים קריטיים בכל וידאו. סאונד הוא נקודת תורפה שרבים נופלים בה, רעשי רקע, ורמקולים לא מספקים מגרשים גולשים. למה שיתאמצו לצפות בסרטון שלא יתאמצו לעשות. לשדר מקצועיות גם אם עוד אין ניסיון היא דרך להתחיל.

תיוגים ותיאורים

התיוגים שמזינים לסרטון מספרים ליוטיוב על מה הוא. ככה מנוע החיפוש יוכל להתאים אותו לחיפושים רלוונטים. התיאור של הסרטון גם חשוב ויוטיוב, גוגל ועוד מנועי חיפוש מתייחסים אליו. כיוון ולמנוע החיפוש אין יכולת להבין על מה הסרטון הוא משתמש במילים שמעלה הסרטון הוסיף על מנת לדייק את הסרטון לקהל מתאים. חשוב להבין שהתיוגים והתיאורים צריכים להיות ביטויים מוכרים, נהוגים. כאלו שאנשים מחפשים.

דוגמא: אם הסרטון עוסק בבישול חמין, נדרש למצוא את המילים שרוב מי שרוצה להכין חמין יחפש בגוגל. מה כדאי? "איך להכין חמין", " חמין ביתי- איך מכינים" "חמין אסלי, המתכון המקורי". אין סוף אפשרויות, למצוא את האפשרויות הטובות ביותר ולהוסיף אותן בתיוגים ובתיאור הסרטון היא הדרך האורגנית, הטבעית, להפגיש בין צופים לסרטון.

Google key word tool - כלי חיפושת מילות המפתח של גוגל למפרסמים. כלי חינמי שמאפשר להבין את היקף החיפושים למילות מפתח מנושא מסויים. לפני בחירת תיוגים כדאי להעזר בו, הוא יכול לספר לא מעט על מה גולשים מאותו תחום מחפשים. בנוסף, גוגל מציג בתוכו תוצאות מיוטיוב, ככה שהתאמת התיוגים והתיאור גם לגולשים מגוגל כדאית ביותר.

youtube how to searchמנוע החיפוש של יוטיוב - נמשיך עם דוגמת החמין. כותבים במנוע החיפוש הרגיל של יוטיוב צרופים מסוגים שונים. מהן האפשרויות המומלצות שקופצות מתוך החלון? עד איזה אות בצירוף הקלדתם עד שהאפשרות הרצויה הופיעה? אם כתבתם רק "חמ" האפשרות חמין כבר קפצה? אם כתבתם "איך להכין"- חמין היה ב10 האפשרויות הראשונות? ומה עם כתבתם "איך להכין ח"? מנוע החיפוש של יוטיוב יכול להבהיר את גודל הנישה.

ציפור אחת ביד - צירוף המילים שהכי הרבה גולשים מחפשים הוא לא תמיד האופציה הטובה ביותר, סביר שיש עליה גם הכי הרבה תחרות. לבחור למשל את הביטוי הרביעי הכי נפוץ במקום את הראשונים יכול להקל מאוד: במקום להתמודד מול המקצוענים שכבר שולטים בשוק להתמקד במילים יותר חלשות בהן התחרות חלשה וקל יהיה להגיע לגולשים. מקום ראשון בחיפוש תמיד קוצר את עיקר הגולשים ולרוב עדיף על הופעה בכמה ביטויים חזקים אך במקום שני והלאה.

פרסום הערוץ

אז פתחתם ערוץ, הכנתם סרטונים טיפ טופ, תיוגים, תיאורים ועכשיו מחכים רק לצופים. אז לא. צריך לעזור לסרטונים ולערוץ. שלחו לחברים ולקרובים את הסרטונים וקישור לערוץ, הוסיפו אותו למנועי חיפוש, אם הערוץ קשור לעסק קשרו בינהם. קידום בפייסבוק וברשתות חברתיות בכלל יכול להיות וואחד מקפצה. סרטונים ויראליים בדרך כלל מצליחים בעזרת מילות מפתח טובות (מנועי חיפוש - קידום אורגני) או בעזרת באז ברשתות החברתיות.

yoytube teaching channelקשר עם הגולשים - אל תתעלמו מהתגובות לסרטונים. השיח עם הגולש הממוצע חשוב. התגובות שלו יעזרו לשפר ולחדד את הסרטון והערוץ, וגם ליצור קהל מבקרים שעוקב באדיקות אחרי כל סרטון שמעלים. אנשים אוהבים להביע את הדעה שלהם, אם הם רואים שמישהו גם מקשיב לה, הם מרגישים חשובים ומשפיעים. 

לוח זמנים קבוע - חלק מיצירת הקשר קשור בקביעות ובסדר בה מעלים תכנים. כל צופה טלוויזה יודע שבשעה שמונה יש חדשות. כך כל צופה בערוץ רוצה לדעת שאחת לכמה זמן הערוץ מעלה סרטון בעל תוכן שהם רוצים לראות. אם גם מפרסמים בשעה קבועה מה טוב.

סיכום ביניים

בחלק הראשון סוקר מה הוא ערוץ יוטיוב ואיך לבנות אותו בצורה טובה. בסופו של דבר הכל תלוי ברעיון המרכזי- סוג התוכן שיפורסם בערוץ. בחלק השני מתואר מגוון אדיר של אפשרויות בכל הקשור לבחירת התוכן של הערוץ. בחלק השלישי של הסיקור יפורטו ענייני הרווחים והכסף. 

לחלק השני של איך לעשות כסף מיוטיוב - תוכן הערוץ

אולי יעניין אותך גם

הביטקוין כזהב - אמצעי לשמירת ערך Store Of Value

2018.02.25 ביטקוין 775
bitcoin money gold
לאורך השנים הנחות שונות נולדו לגבי הביטקוין, יהיו שיאמרו חלומות או תקוות של המשקיעים אבל…

Moon Litecoin - ברז לייטקוין חינם חוסך

2016.11.24 ביטקוין 1755
moon litecoin logo
Moon Litcoin הוא עוד ברז מקבוצת Moon שמחלק ליטושי, חלקי לייטקוין. לייטקוין הוא מטבע ותיק…

קאשבק - אתר ההנחות לאתרי ההנחות !

2016.08.28 מתנות חינם 3809
cashback.co.il
קאשבק הוא אתר ישראלי שמעניק החזרים על קניות דרכו. קאשבק אינו אתר מכירות ומשמש רק כמתווך:…

פאנל ויו - PanelView

2014.04.20 סקרים בתשלום 8557
panel view
פאנל ויו הוא פאנל סקרים בתשלום שמתגמל משתמשים בתמורה למענה על סקרים. PanelView הוא…

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שטראוס + היא אפליקציית קאשבקים על מוצרי שטראוס ובניו (אחלה, דנונה, עלית ועוד). ה...

נובמבר 26, כניסות 1093

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

FaucetHUB הוא מרכז תשלומים של ברזי קריפטו רבים. האתר משמש למעשה כבנק של הברזים ו...

נובמבר 28, כניסות 989

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

תשלום ראשון מברז הביטקוין TrustBTCFaucet, ברז ביטקוין חינם שכבר נחשב לותיק בתחום...

דצמבר 3, כניסות 1096

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

הוכחת תשלום שלישית מפרויקט המדגם, שוב בפאייפל. הבקשה הייתה על 100 ש''ח והעמלה שנ...

דצמבר 6, כניסות 1022

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

הוכחה מס' 3 מפאנל הסקרים מהגדולים בארץ, פאנל ויו. התשלום התקבל כמה ימים לאחר הבק...

דצמבר 12, כניסות 1181

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

הוכחת תשלום שנייה ממכון ברנדמן. פאנל סקרים קטן יחסית ולא מוכר בין היתר בשל מינימ...

דצמבר 19, כניסות 1222

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

התשלום מPanel4All עובד בשיטת נקודות אחרת מהנהוג בתחום, כך שלאחר כל מספר נקודות ש...

פברואר 18, כניסות 1076

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

הוכחה שלישית מiPanel, אתר הסקרים הגדול בישראל. אייפאנל מתגמלים בכמה דרכים כאשר ה...

פברואר 19, כניסות 1187

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

סקרנט הוא יחסית פאנל סקרים קטן. הוא ותיק כמו הפאנלים הגדולים (איי, ויו ומדגם) אך...

אפריל 4, כניסות 865