אתרים
ביטקוין
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום

תהליך בניית אתר אינטרנט מקצועי

web development processתהליך בניית אתר אינטרנט מקצועי והפעלתו דורש ידע ממספר תחומים שונים. אנשים נוהגים לחפש אחר אתר שייבנה הכי מהר או את הפרויקטור הכי זול וגישה זו לרוב עולה ביוקר. המאמר הבא מתאר איך מזהים איש מקצוע, מהו טווח המחירים לאתר, איך תהליך בניית אתר מקצועי נראה ומה קורה, או לפחות אמור לקרות, בכל שלב בהליך בניית אתר אינטרנט מקצועי.

בניית אתר מקצועי

אז רוצים אתר ורוצים אותו בדיוק כמו שרוצים אותו, בלי פשרות ובלי חיפופים, כמו תמיד אין מנוס מהשוואת מחירים. אז מחפשים בגוגל ושואלים חברים ומתקשרים לכמה מפתחי אתרים. מפתח / מנהל פרויקטים וכל אחד למעשה שנותן הצעת מחיר אחרי שיחה בת כמה דקות הוא לא איש מקצוע. אפשר לציין מחיר מינימום, אפשר לתת הערכה גסה, הצעת מחיר סופית אף איש מקצוע אמיתי לא יתן עד לאחר פגישת איפיון.

פגישת איפיון

פגישת איפיון היא החלק הראשון בפיתוחו של אתר. נהוג שבפגישת איפיון יהיו מנהל פרויקטים ומעצב. בפגישה הלקוח יתאר מהן המטרות של האתר, מה צפוי להיות באתר ואת הכיוון הכללי של העיצוב והמבנה. רק באמצעות פגישת האיפיון ניתן לקבל הצעת מחיר ריאלית. אפשר להתמזמז טלפונית ולהבין את טווח המחירים הכללי אבל עד שלא יושבים לפגישת איפיון עם איש מקצוע עם רקורד המספרים שהתקבלו לא באמת מייצגים משהו.

בפגישת איפיון יכולים לשבת גם מעצב, מפתח, מקדם, כותב תכנים ועוד. הכל תלוי במוצר הנדרש ובשיטת העבודה. ישנם מנהלי פרויקטים רבים שמעדיפים לחתוך את כל הבלאגן ולהיפגש עם הלקוח לבד ואחר כך להתנהל בנפרד מול המעצב והמפתח וכן הלאה. חשוב להבין שפגישת האיפיון הרבה פעמים תהיה הפגישה הראשונה והאחרונה פנים אל פנים עם צוות הפיתוח. המשך התהליך הוא ברובו טלפוני ואונליין.

בפגישת האיפיון תראו לראשונה פנים ושפת גוף ולכן אי אפשר להפריז בחשיבות של פגישת האיפיון. האם המאפיין או מנהל הפרויקטים מדבר בשפה שלכם? אתם סומכים עליו? אתר אינטרנט ולו הפשוט ביותר עולה לפחות כמה אלפי שקלים ולכן חשוב שהצוות יהיה אמין ובראש שלכם. לאחר פגישת איפיון ההתמזמזויות בטלפון גם כן יהיו הרבה יותר יעילות כיוון וכבר יש הבנה כללית מהו טווח המחירים בהתחשב בדרישות.

עיצוב סקיצה ובניית האתר

לאחר פגישת האיפיון המעצב יוצר סקיצה של האתר בהתאם למבנה הרצוי, אופי התוכן, טעם הלקוח וההערות השונות של צוות הפיתוח של האתר. לפעמים המעצב קולע לדרישות הלקוח בפעם הראשונה ולפעמים בפעם החמישית, כמעט תמיד ללקוח יהיו הערות כלשהן גם אם הסקיצה מתאימה באופן כללי. כדאי לדון טלפונית או בפגישת האיפיון לגבי כמות הסקיצות האפשרית ללא עלות נוספת.

עיצוב הוא חלק קריטי והתחלתי של תהליך בניית אתר ונוטה לייקר אותו. אם אין צורך בעיצוב מקורי ניתן להשתמש בתבניות קיימות ולהוסיף להן טאצ' אישי בעזרת מעצב. השימוש בתבנית יקצר את ההליך כולו וגם יוזיל מאוד את עלות העיצוב והפיתוח. מעבר לעבודה הרבה שנחסכת מהמעצב (לברוא עיצוב מאפס), תבנית קיימת תחסוך גם למפתח חלקים נרחבים מהתהליך.

בניית האתר היא החלק הארי בתהליך שהלקוח לרוב מודר ממנו. המפתח לוקח את העיצוב עליו הוסכם ומטמיע אותו. לאחר סיום הבנייה האתר נבדק מבחינת תפקוד, קישורים ותקלות שונות. בדרך כלל בשלב זה מנהל הפרויקטים גם מציג את האתר ללקוח ומטפל בהערות השונות שלו. בסיום התהליך האתר מושק ועולה לאוויר עם כתובת הנגישה לכל ובעל האתר עובר הדרכה על ממשק הניהול של האתר.

סוף?

האתר צריך אחסון כ-80 ש''ח בחודש בערך - ניתן גם להשיג בהרבה פחות. היתרון בתשלום אישי (מפתח/מנהל פרויקטים/חברת פיתוח) הוא שמישהו דואג לאתר בכל מצב ובחיים לא תאלצו להרים טלפון לאיזו חברת אחסון ולהתעסק בדברים שאין לכם מושג בהם. מדובר בנתון שלרוב ניתן להתמקח עליו במידה, הגזמה בנושא עלולה ליצור אווירת התחשבנויות לא נוחה עם המתווך שבצדק יגבה מחיר שעתי על כל התעסקות לאחר שהפרויקט גמור.

ישנן המון פלטפורמות בניית אתר אינטרנט בעצמך המציעות תמיכה, אחסון, כתובת וכו' וכו'. להבדיל מהפלטפורמות המאפשרות בניית אתר בחינם הפלטפורמות בתשלום הן די חרא. המחירים לרוב גבוהים, קבועים, דורשים התחייבות ארוכה על מנת להנות ממחיר טוב ואיכשהו אתם עדין אלו שצריכים לגרום לאתר שלכם לקרות. איש מקצוע שבא מתקתק משאיר מס' טלפון והולך עדיף בהרבה. הוא לא יגבה עוד כסף בעתיד אלא אם כן יהיו דרישות חדשות, הוא יספק את המוצר המדוייק שנדרש ממנו ולא יהיו איזשהן פשרות על המוצר.

איך אתר אינטרנט מרוויח כסף?

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
227.77 Stellar - לבלוקצ'יין אינפו - תמורה על הזדהות מול הארנק - 25$

227.77 Stellar - לבלוקצ'יין אינפו - תמורה על הזדהות מול הארנק - 25$

בעולם הקריפטו מטבעות עושים Airdrops לעיתים. המשמעות היא חלוקה של מטבעות חינם, כן...

מרס 30, כניסות 922

55,950 סאטושי CoinPot - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

55,950 סאטושי CoinPot - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

ConPot הוא ארנק למיקרו תשלומים בדומה לFaucetHub הוא עובד עם ברזים רבים ומאפשר לא...

אפריל 7, כניסות 798

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום שלישית מפאנל4אול, פאנל סקרים ותיק שמוכיח עצמו כל פעם מחדש כאמין ובעל...

אפריל 27, כניסות 1221

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

Bitcoinsfor.me הוא ברז 5 דקות שנכון למאי 2019 נראה הברז הנדיב ביותר בנמצא. הוא מ...

מאי 15, כניסות 712

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

הוכחת תשלום שנייה משטראוס + אפליקציית המתנות של חברת שטראוס המעניקה נקודות הניתנ...

מאי 29, כניסות 757

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

פאנל הסקרים הגדול בישראל iPanel מתגמל בשלוש דרכים: שובר דיגיטלי של BuyMe, שובר ד...

אפריל 24, כניסות 120

377.20 ש''ח  - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

377.20 ש''ח - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

הוכחת תשלום רביעית מפאנל הסקרים פרויקט המדגם. אחד הפאנלים הותיקים והאמינים בישרא...

מאי 13, כניסות 103

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

מון דוגקוין הוא ברז דוגקוין, הברז הוא חלק מרשת של ברזים, ביטקוין, ביטקוין קאש, ל...

מאי 25, כניסות 46

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

המרה של 1,500 נקודות מPanel4All ל-150 ש''ח בBuyMe. המתנה שנבחרה היא BuyMe TOTAL ...

מאי 31, כניסות 20