אתרים
ביטקוין
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום

איך אתר אינטרנט מרוויח כסף? 5 דרכים איך להרוויח כסף מאתר

how website earn money2יש מגוון דרכים איך להרוויח כסף מאתר אינטרנט חלקן מוכרות יותר וחלקן פחות כאשר רוב בעלי האתרים משלבים בין נתיבי הרווח השונים בהתאם לאופי האתר. חשוב להבין שלהרוויח מאתר זה לא דבר פשוט כלל. מעבר להקמה של האתר נדרש ליצור תוכן, לקדם את האתר בגוגל, להתאים את האתר לצרכים המשתנים ולטכנולוגיות המתפתחות ועוד. היתרון הגדול בבעלות על אתר הוא חיי הנצח שלו: האתר תמיד קיים, אין לו עלויות כמו שכירות ואין צורך להיות בו על מנת שהעסק יעבוד.

1. פרסומות

פרסומות הן כבר עובדה מוגמרת ברוב אתרי האינטרנט. מכיוון והגולשים עיוורים ביחס אליהן הרווחים מפרסומות לא גבוהים אם לאתר אין כמות כניסות מאסיבית, כמות שלא פשוט להשיג מאתר בעברית. יש אתרים שאף נעזרים בפרסומות על מנת להעניק לאתר מראה מלא יותר.

ההצבה של הפרסומות באתר מאוד פשוטה ולא דורשת מרדף אחרי מפרסמים או עבודת שיווק כלשהיא, תכניות שותפים שונות עושות זאת. תכניות שותפים טובות גם מתאימות את הפרסומות שהן מציגות לגולש הספציפי ובכך מעלות את הסיכוי שהגולש ילחץ עליהן.

בעלים של אתר יכול גם לבחור את הפרסומות שיוצגו באתר שלו בתכניות שותפים מסוימות. לפעמים הדבר כדאי אם בעל האתר מבין לעומק מה מחפש הגולש שהגיע לאותו עמוד למשל. לרוב עדיף לתת לאלוגריתם של תכנית השותפים לעשות זאת. תכנית AdSense של גוגל היא מהגדולות ביותר, ויכולותיה בהתאם.

בתכניות שותפים מוצלחות האלוגריתם גם מותאם לאופי הגולש וגם דואג שהפרסומות יתחלפו כאשר אותו גולש עובר עמודים באתר. הרווחים מפרסומות משתנים בהתאם לנושא הפרסום ושיטת הפרסום, אם לפי כמות הופעות, כמות קליקים, כמות משאירי פרטים וכולי. כמו כן יש סוגים שונים של פרסומות: באנרים, פופאפ, פרסומות מעבר ועוד.

2. אתר לעסק - אתר תדמית, אתר תוכן וחנות וירטואלית

ההתפתחות של האינטרנט והסמארטפונים הפכה לגמרי את התנהלות הצרכן. כל קניה מתחילה בחיפוש בגוגל, ממידע כללי, טווח מחירים ועד ביקורות ספציפיות על החנות או המותג. במקרים של עורך דין, צבעי או אולם אירועים האתר נועד לשרת את התדמית של העסק ולגרום לגולש להרים טלפון או לקבוע פגישה.

מעבר לאתרי תדמית מומחים רבים מקימים אתר תוכן או בלוג שיוצר את אותו אפקט בעקיפין: מתכנת סופר מוכשר שכותב על החידושים בתחום יקבל הזמנות להרצאות בתשלום, פרשן פוליטי חובב שמתגלה כעילוי יהנה מהצעות עבודה מתכניות חדשות, מניקוריסטית מוצלחת תוזמן להתנסות ולפרסם לקים חדשים.

הרבה עסקים מקצרים את הליך הרכישה ומאפשרים ביצוע של הקניה מהאתר עצמו: חנויות חשמל, סוכנויות נסיעות, חנויות מזון לחיות, תכשיטים ועוד. פרטי העסקה והמוצר מפורטים וישנה עמדת תשלום מקוונת. מעבר למוצרים פיזיים שצריך לספק (משלוח או איסוף) ישנם גם אתרים המציעים מוצרי מידע כמו קורסים בסרטונים, מדריכים ממוקדים או ספרים דיגיטליים.

בניגוד לאתר תדמית ואתר תוכן, חנות וירטואלית דורשת ידע טיפה יותר מעמיק ברזי הטכנולוגיה ואם החנות נועדה לשרת עסק קיים ולא מוצר מידע אינטרנטי נטו רצוי להעזר לפחות בשלב הפיתוח וההקמה באיש מקצוע. לקריאה על התאמת האתר לצרכים.

3. Affiliate Program, לידים והפניות, תוכן ממומן

במדינות גדולות עסקים רבים מכל תחום מנהלים תכניות שיווק שותפים פרטיות נוסח חבר מביא חבר 'Affiliate Program'. במדינה כמו ארה''ב בה יותר מ-300 מיליון איש תוכנית שותפים מוצלחת יכולה להפוך עסק פיצפון לחברת ענק. בארץ הנישה הזו חלשה ואין כמעט היצע ישיר מבתי עסק.

שיווק שותפים שכזה בעצם מאפשר לאחד ממש להקים אתר סביב תכנית השותפים: נגיד חברת אנטי וירוס מוכרת שמציעה כמה דולרים לכל משווק שיפנה לקוח. המשווק ירים אתר עם תוכן וכל השבנג, רק בשביל למצוא את הלקוחות הפוטנציאלים לאותה תוכנת אנטי וירוס.

בעברית יהיה קשה יותר לעשות זאת כיוון ונדירות החברות בארץ שמציעות תכנית שותפים. ניתן להרשם לתכניות שותפים רגילות המרכזות קמפיינים ופרסומות ולמעשה להקים אתר מותאם למוצרים המשווקים: לכתוב תוכן במיוחד לקמפיינים ולפרסומות שמוצעים. החסרון העיקרי הוא שהקמפיין עלול להיגמר ביום בהיר אחד.

מכירה של לידים והפניות היא תחום עצום שלא מחייב אתר כלל ועם זאת בשביל אתרים רבים מדובר בפרנסה העיקרית. נהג רכב פרטי לא מחונן למשל, שלצערו העביר זמן רב סביב תביעת חברות הביטוח השונות לאורך השנים ומחליט לשתף מניסיונו באתר תוכן יוכל להפנות את הגולשים לחברת הביטוח המובילה לדעתו.

חברת הביטוח מצידה תשלם לאותו לאותו בחור על כל גולש שהשאיר פרטים ליצירת קשר או הופנה לאתר של החברה. שני פרמטרים מאוד חשובים בתחום זה הם איכות הלידים, משמע אנשים שמתעניינים וגם רוכשים, ושווי המוצר הנמכר, מה שגם קובע מה יהיה המחיר של כל ליד או הפנייה.

תוכן ממומן הוא שיטת פרסום חדשה שיחסית מצליחה בארץ. לכולם יצא לראות מאמרים משוחדים לחלוטין על חברות שונות בפורטלים המוכרים בארץ. מאמרים שלרוב כוללים ראיון עם מנכ''ל החברה כאשר התחושה היא שהתשובות לשאלות נכתבו מראש. המאמר משבח ומסביר, מלא בקישורים אל אתר החברה שאוטוטו משיקה קורס משנה חיים כלשהוא.

כיום כל הפורטלים הגדולים כבר חוטאים במאמרים אלו. כמובן שהתוכן הממומן צריך להיות קשור לאופי התוכן הקיים באתר והאתר עצמו צריך תנועת גולשים (טראפיק) שתצדיק תשלום. לקריאה על גופי תקשורת שלא רואים בעיניים התוכן הממומן.

4. דעת הקהל וגודל

לכל טייקון היום יש ערוץ משלו ולראש הממשלה אפילו עיתון משלו. דעת הקהל היא לא עניין של מה בכך ויש לא מעט אנשים שמוכנים לשלם עליה וביד רחבה. האתרים הגדולים שכולם מכירים הרבה פחות רווחיים משנהוג לחשוב, לא פעם הם אף מפסידים, ואולם השווי שלהם הוא עדיין הון בשל יכולת ההשפעה שיש להם על דעת הקהל.

תוספת השווי שבאה עם קהל גדול לא בהכרח צמודה הרמטית לכמות הקהל גם אם היא גבוהה: יש תלות באופי האתר ובפוטנציאל שלו מבחינת רוכשים. כמובן שאם הטראפיק אסטרונומי זה כבר עניין אחר.

גם אתר ללא אופציה להשפעה על דעת הקהל ושלא שואף להשפיע עליה יוכל להנות מתוספת שווי עצומה בשל היותו אתר גדול. סביר שבעלי הון רבים מבינים שהאינטרנט הוא העתיד ושהם צריכים בעלות מסויימת במעוז זה. בעלות על אתר היא אמנם השקעה מעורפלת, לא ברור מה יצא ממנה ואיך אבל הממון הרב מאפשר להם לקחת חלק בתהליך ההבשלה ולמעשה לקנות בזול עכשיו מה שבעתיד יעלה יקר, גם אם הדבר עוד לא בטוח.

5. גם וגם - איך אתר אינטרנט מרוויח כסף?

מרבית האתרים עושים גם וגם: גם פרסומות וגם חנות וירטואלית, גם בניית תדמית וגם מכירת לידים וכן הלאה. פרסומות הן באמת כבר אבן היסוד של כל אתר אינטרנט וחוץ מבאתרי תדמית של עסק קיים (עם או בלי חנות וירטואלית) אין סיבה לא לשים פרסומות באתר. אתרים רבים מוכרים משתמשי פרימיום שונים לאתר שלהם, עיתון הארץ למשל ואתר המשחקים פלאוורה. התשלום על הפרימיום לא נוגד את הפרסומות שהם מציגים בנוסף.

חשוב להבין שהתשובה הטובה ביותר לשאלה איך אתר אינטרנט מרוויח כסף היא מקצועיות וחווית משתמש. אתר פח עם תוכן טוב יתקשה להצמיח רווחים רציניים. איך להרוויח כסף מאתר היא שאלה נרדפת לאיך להרוויח כסף מעסק. השקעה, אספקת מוצר נדרש ואיכותי וחוויה כללית לעניין. העובדה שאתר אינטרנט הוא עסק 'פשוט יותר' מניהול עסק קיים עם עובדים ושכירות לא משנה את הצורך במוצר טוב, בין אם המוצר הוא תוכן או תדמית.

לקריאה על פלטפורמות בניית אתר אינטרנט בעצמך!

לקריאה על תהליך בניית אתר אינטרנט מקצועי!

לקריאה על התאמת האתר אל הצרכים!

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
180 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 4 - BuyMe סופר שובר

180 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 4 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום רביעית מפאנל הסקרים הגדול בישראל. איפאנל מעניק תוספת של 20% בהמרה של...

מרס 25, כניסות 1056

227.77 Stellar - לבלוקצ'יין אינפו - תמורה על הזדהות מול הארנק - 25$

227.77 Stellar - לבלוקצ'יין אינפו - תמורה על הזדהות מול הארנק - 25$

בעולם הקריפטו מטבעות עושים Airdrops לעיתים. המשמעות היא חלוקה של מטבעות חינם, כן...

מרס 30, כניסות 917

55,950 סאטושי CoinPot - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

55,950 סאטושי CoinPot - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

ConPot הוא ארנק למיקרו תשלומים בדומה לFaucetHub הוא עובד עם ברזים רבים ומאפשר לא...

אפריל 7, כניסות 791

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום שלישית מפאנל4אול, פאנל סקרים ותיק שמוכיח עצמו כל פעם מחדש כאמין ובעל...

אפריל 27, כניסות 1214

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

Bitcoinsfor.me הוא ברז 5 דקות שנכון למאי 2019 נראה הברז הנדיב ביותר בנמצא. הוא מ...

מאי 15, כניסות 706

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

הוכחת תשלום שנייה משטראוס + אפליקציית המתנות של חברת שטראוס המעניקה נקודות הניתנ...

מאי 29, כניסות 751

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

פאנל הסקרים הגדול בישראל iPanel מתגמל בשלוש דרכים: שובר דיגיטלי של BuyMe, שובר ד...

אפריל 24, כניסות 111

377.20 ש''ח  - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

377.20 ש''ח - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

הוכחת תשלום רביעית מפאנל הסקרים פרויקט המדגם. אחד הפאנלים הותיקים והאמינים בישרא...

מאי 13, כניסות 85

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

מון דוגקוין הוא ברז דוגקוין, הברז הוא חלק מרשת של ברזים, ביטקוין, ביטקוין קאש, ל...

מאי 25, כניסות 37