Youtube - חלק שלישי ואחרון - כסף כסף כסף

youtube brodcastyourselfהחלק האחרון בסדרת הסיקורים העוסקים באתר יוטיוב. בחלק זה ייבחן הנושא החשוב ביותר. כסף. איך מרוויחים, כמה מרווחים, כמה זמן זה ייקח ומה הסיכוי להרוויח סכום שמשנה חיים. יוטיוב הוא לא רק אתר פנאי.

הקדמה

הגעתם עד לכאן, שאפו אתם בדרך הנכונה. עצם זה שהגעתם לכאן מוכיח את הרצינות שלכם. בסיקורים הקודמים למדתם את כל מה שקשור לבניית ערוץ היוטיוב שלכם: ממילות מפתח, ועד לרעיון מרכזי מפציץ. במאמר האחרון בסדרה תלמדו איך להיעזר בערוץ המעולה שיצרתם על בסיס שני הסיקורים הקודמים, בכדי ליצור רווח כספי גדול.

בעבר, לא כל אחד יכל להרוויח כסף מיוטיוב. קודם כל היית חייב להיות "פרטנר", שותף. כדי להיות שותף היית חייב מספר מסויים של צפיות, מספר גדול של צופים קבועים בערוץ, להעלות סרטון לפחות פעם בשבוע ועוד. אלו היו התנאים בזמנו על מנת להיות פרטנר של יוטיוב ולהרוויח מהפרסומות בסרטונים שלכם. היום, כסף מיוטיוב הוא נחלת הכלל. לא צריך להיות שותף ביוטיוב, או כל דרישה מקדימה נוספת. כל סרטון יכול להפיק לכם כסף. איך? פרסומות.

Monetization - הפקת רווחים

פרסומות, פרסומות ועוד פרסומות. זאת התורה על רגל אחת. כדי להרוויח כסף מיוטיוב עליכם לאפשר לפרסומות להופיע בסרטונים שלכם. בתחילת הסרטון, במהלכו, או בסופו, את זה אתם תקבעו. זכרו! ככל שיותר גולשים יצפו בפרסומת, אתם תרוויחו יותר.

לתהליך בו אתם מאפשרים ליוטיוב לשבץ פרסומות בסרטון שלכם קוראים: Monetization. התהליך פשוט מאד. נכנסים בפרופיל היוטיוב שלכם ל "Video Manager" בחלון שנפתח לוחצים "channel settings" ולבסוף בחלון הבא לוחצים "Monetization". כדי שבטוח לא תתבלבלו צפו בסרטון הבא המלווה אתכם שלב שלב בתהליך, כך תוכלו לראות בדיוק איך זה נראה על מסך המחשב. http://www.youtube.com/watch?v=xSYIxw3As7A

ברגע שתסיימו את תהליך ההרשמה תוכלו לבחור סרטונים מהערוץ שלכם בהם אתם רוצים שיופיעו פרסומות. שימו לב! כאשר אתם מבקשים לתת לפרסומות להופיע בסרטון שלכם אתם מצהירים אוטומטית שלא הפרתם בו זכויות יוצרים. בכל מקרה, כל סרטון יעבור בחינה דקדקנית של יוטיוב לפני שהפרסומות ישובצו בו. במידה והפרתם זכויות יוצרים, לא יופיעו פרסומות בסרטון ובנוסף האמינות של כל הערוץ שלכם תפגע.

טיפ של אלופים- ניתן לקנות זכויות יוצרים! ישנם אתרים בהם תוכלו לקנות את הזכות ששיר, או תמונה מסוימת יופיעו אצלכם בסרטון. לא מומלץ לעשות זאת לפני שאתם מרוויחים סכומים נאים גם בלעדיהם. כפי שהורחב בסיקור הקודם, ישנם מגוון רחב מאד של דרכים ליצור סרטונים איכותיים ומקוריים בכוחות עצמכם! למעוניינים לקנות זכויות יוצרים, כאן תמצאו מספר אתרים מוכרים בתחום (תתחילו לראות מ1:18) http://www.youtube.com/watch?v=jCpHHpBF_1A

עבודה קשה משתלמת- הכסף שתרוויחו קשור באופן ישיר לפרסומות שיופיעו באתר שלכם. ככל שהפרסומות יהיו יותר איכותיות, ויותר קשורות לסרטון שלכם, כך יש יותר סיכוי שגולשים יקליקו עליהן. כפי שיוסבר בהמשך- רוב הכסף נובע מהקלקות של צופים על פרסומות, ולא רק על הצפייה בהן. לכן כל כך חשוב שתשקיעו בתיוגים ובמילות המפתח! יישמו את מה שלמדתם בסיקורים הקודמים! שם הסרטון (מילות מפתח), תיוגים, תיאור הסרטון, הקטגוריה בה ישובץ הסרטון בשילוב הפופולריות של הסרטון (מספר צפיות) הם הגורמים שייקבעו אילו פרסומות ישובצו בסרטון שלכם. אתם רוצים שהפרסומות יקלעו לקהל שלכם!

האלגוריתם של יוטיוב- אלגוריתם הוא נוסחה ממוחשבת עם מטרה מסוימת. במקרה זה מדובר בנוסחה של יוטיוב שבודקת את איכות הערוץ והסרטונים שלכם. נוסחה זו מופעלת מחדש כל 24 שעות! היא זאת שתקבע אילו פרסומות יוצבו בסרטונים שלכם ובנוסף עם עוד גורמים רבים יוחלט מה איכות הסרטון שלכם. במידה ותרשימו את הנוסחה, תקבלו את הפרסומות הטובות ביותר, ויותר חשוב מכך הסרטונים שלכם יופיעו ברשימת ה"מומלצים" ו"פופולרי ביותר" של יוטיוב.

גוגל אדסנס - Google Adsense

עשיתם מוניטייזישן, ופרסומות החלו להופיע בסרטונים שלכם. אתם עדיין לא מרווחים כסף. עליכם להירשם דרך יוטיוב לגוגל אדסנס. זהו האתר ממנו תמשכו את הכסף עצמו ישירות אל חשבון הבנק שלכם! בנוסף, תוכלו לצפות בסטטיסטיקות הרווח שלכם, זאת אומרת כמה כסף אתם מרוויחים מכל סרטון. הערה: כדי שתוכלו למסור את פרטי חשבון הבנק שלכם עליכם להרוויח תחילה לפחות 10 דולר. כדי שתוכלו למשוך את הכסף עליכם להרוויח לפחות 100 דולר. לעומת הכסף שביכולתכם להרוויח, לא מדובר בסכום גדול. כדי לראות בדיוק איך נרשמים לגוגל אדסנס צפו בסרטון הבא והריצו ל 2:28 כדי לצפות בתהליך משיכת הכסף מגוגל אדסנס: http://www.youtube.com/watch?v=TWbLnvET6zE

כמה כסף אפשר להרוויח? כל המספרים שרציתם לדעת

פתחתם פרופיל ביוטיוב, תכננתם את הערוץ שלכם בקפידה, בניתם אותו ביסודיות סביב רעיון מרכזי מקורי ומושך, עשיתם מוניטייזשן, נרשמתם לגוגל אדסנס, זהו. אפשר להתחיל להרוויח כסף. כפי שכבר צוין הכל תלוי בפרסומות. מרוויחים סכום מסוים רק מהעובדה שגולש צפה בפרסומות שמופיע בסרטון שלך. אך הכסף האמיתי נובע מגולשים שהקליקו על הפרסומת. מכיוון שאי אפשר לדעת מראש בדיוק כמה גולשים יקליקו על פרסומת, לא ניתן לקבוע בדיוק כמה תרוויחו על כל צפייה, כן ניתן להעריך באופן משביע רצון כמה תרוויחו באומדן. על כך ניתן להודות לברנדון קמבל.

ברנדון קמבל הוא הבעלים של ערוץ יוטיוב מצליח שעוסק בכושר. לפני סרטון מסוים שלו, הייתה קונספציה (מחשבה) שאסור למשתמש ביוטיוב לפרסם בדיוק כמה הוא מרוויח. ברנדון קרא את החוזה עם יוטיוב מספר פעמים וגילה: אין מניעה כזאת! במהלך חשוב לעולם האינטרנט הוא פרסם מספר סטטיסטיקות חשובות. תחילה הוא הציג את הסטטיסטיקות ה"רגילות". נתונים אותם ניתן להשיג במגוון אתרים המנתחים ערוצים ביוטיוב, שמעריכים את הרווחים של ערוצים אלו (על אתרים אלו יפורט בהמשך). שנית וחשוב מכל, ברנדון השווה את ההערכות לרווחים המדויקים שלו! בעזרת עיון ממוקד בנתונים, ניתן להעריך באופן המדויק ביותר האפשרי, כמה כסף ניתן להרוויח מיוטיוב.

הנתונים

הערוץ של ברנדון מניב בממוצע 13 אלף צפיות ביום. זהו ללא ספק ערוץ מצליח, אך מספר זה הוא לא בשמיים. יש מספר לא מבוטל של ערוצים שמושכים מיליוני צפיות כל יום.

בכל מקרה הערכות הכלליות מצביעות על כך שערוץ עם מספר הצפיות המדובר מרוויח 6 עד 78 דולר ליום. למה יש מרווח כזה גדול בין המספרים? מכיוון שכמות הגולשים שילחצו על הפרסומת, ולא מספר הצופים שייצפו בה היא שתקבע כמה כסף תרוויח בפועל. לכן המידע של ברנדון כל כך חשוב. כמה מרוויחים דוגרי? במקרה של ברנדון 32 דולר. זאת אומרת 960 דולר לחודש לערוץ יוטיוב לא מפורסם במיוחד (ההערכות צפו בין 194 ל2.3 אלף דולר לחודש).

בתמונה כוללת יותר: ההערכה הכללית מספרת שערוץ עם מספר הצפיות של ברנדון אמור להרוויח 2-28 אלף דולר לשנה. המספר המדויק- 7.5 אלף דולר שברנדון הרוויח מיוטיוב בשניים עשר החודשים האחרונים. הערוץ שלו קיים רק 13 חודשים, כך שבשנה הבאה סביר להניח שירוויח אף יותר כסף, מכיוון שהערוץ שלו יהיה הרבה יותר פופולרי ומבוסס.

מספרי הצפיות בערוץ של ברנדון הם לא מטורפים. בסרטון שלו הוא מציג הערכות של ערוץ אחר, שמניב 160 אלף צפיות ביום. במקרה זה ההערכות של הרווח השנתי נעיות בין 28 אלף ל345 אלף דולר לשנה! לא משנה איפה נופל המספר המדוייק הסכום השנתי עולה על 120 אלף שקל! בנוסף, מדובר בערוץ מצליח בהרבה מזה של ברנדון, מה שאומר שהוא זוכה לפרסומות הרבה יותר טובות לעומת ברנדון, מה שמגביר את כמות ההקלקות על פרסומות ולמעשה את יחס הרווח של הערוץ!

ניתוח הנתונים: בעזרת השוואת הנתונים של ברנדון ניתן להגיע למסקנות הבאות:

1. הסכום המדויק שתרוויחו ינוע בין רבע לשליש מהטווח שאתר הערכות לערוצי יוטיוב יציג לכם. זאת אומרת שאם הטווח נע בין 1- 10 דולר, תצפו להרוויח 2-3 דולר. עדיין מדובר בהמון כסף.

2. לא צריך מיליוני צפיות ביום כדי להרוויח סכומים משמעותיים. ערוץ שמצליח במידה בינונית יכול להרוויח בגדול.

3. מסקנה זאת מכוונת לכל הסקפטיים שחושבים שאף אחד לא לוחץ על פרסומות. הסרטון של ברנדון מוכיח את מה שמחקרים הוכיחו מזמן. גולשים לוחצים על פרסומות. לא כולם, ואפילו לא רובם. עם זאת, האחוז הקטן שכן מקליק על פרסומות, מספק לבעלי ערוצים מצליחים משכורת יפה ביותר!

נקודות אחרונות לפני סיום

א. חשוב לציין שחלק מהרווחים של ברנדון נמסרים למפרסמים שמפיצים אותו, וחלק יימסר לרשות המסים. אך למרות כל זאת- ברנדון מרוויח אלפי דולרים לחודש מיוטיוב!

ב. ברנדון השיג את ההערכות שלו מהאתר socialblade.com. את הנתונים הספציפיים שלו הוא הציג מתוך youtube analitics (נמצא בפרופיל היוטיוב של כל משתמש). כלים אלו מאפשרים לכם לנהל את ערוץ היוטיוב שלכם. בעזרתם תוכלו לבחון את התמונה הגדולה. כמה גולשים צופים בערוץ שלכם? כמה צופים בסרטון ספציפי? כמה צפו בפרסומות? כמה הקליקו על פרסומות? מאיזה אזור בעולם אתם משיגים הכי הרבה צפיות? מי צופים יותר בנים או בנות? והכי חשוב, כמה אתם מרוויחים?

ג. ניסיון וטעייה הם שם המשחק - נתחו את הסטטיסטיקות שלכם ללא הרף! תסיקו מסקנות מושכלות! הערוץ שלכם מצליח? בהתחלה, התשובה כמעט תמיד תהיה לא. לא לדאוג, ניתוח נכון של הסטטיסטיקות שלכם יוביל אתכם אל הארץ המובטחת. למה הסרטון הזה מצליח והאחר לא? זה קשור במילות מפתח? בתיוגים? למה רק בנים צופים אצלי בערוץ? התוכן היה אמור להיות דו מגדרי, מה אני יכול לעשות כדי שגם בנות יצפו? תשאלו את השאלות הנכונות- ותקבלו את התשובות שמובילות לאלפי דולרים!

ד. לסרטון המלא של ברנדון- הקליקו על הלינק הבא: http://www.youtube.com/watch?v=Q1M38f-nIdg

סיכום

הדרך למטרה לא קלה ויכולה להתפרס על גבי חודשים ארוכים, לפעמים אפילו שנים. זה לא סוד שלא כל הערוצים שנבנים מצליחים כמו שבעל הערוץ היה רוצה. הרבה פעמים יוצרי ערוצים שהשקיעו המון לא מרוויחים כלום, או כמה עשרות / מאות דולרים לשנה (גם סכום יפה מאד). עם זאת, ישנה אפשרות אמיתית להרוויח אלפי, עשרות אלפי, ומאות אלפי דולרים! השקעה, סבלנות, דבקות במטרה וניסיון וטעייה הם הערכים שיובילו אתכם להיות ערוץ גדול! אתם לא צריכים להיות הערוץ הכי נצפה ביוטיוב על מנת שחייכם ישתנו מקצה לקצה.

אולי יעניין אותך גם

UNO אתר אישי בחינם המעניק קאשבקים מכל קנייה באתרי ...
UNO אתר אישי בחינם המעניק קאשבקים מכל קנייה באתרי הקניות הגדולים

UNO היא פלטפורמת קאשבק חדשה שמייצרת אתר אישי המציג את הרשתות חברתיות, סיפורים, תמונ [ ... ]

סקרנט - Sekernet
סקרנט - Sekernet

סקרנט הוא פאנל סקרים בתשלום ישראלי לא מוכר. הפאנל ותיק אך בעבר היו במערכת תקלות רבו [ ... ]

שותפות בנאובוקס - למי זה מתאים?...
שותפות בנאובוקס - למי זה מתאים?

נאובוקס ידוע כשם דבר בעולם הכסף באינטרנט כבר שנים. אמנם האתר הוא בסך הכל אתר לצפייה [ ... ]

בניית אתר בחינם - קניית אתר בזול - הקמת אתר מקצועי...
בניית אתר בחינם - קניית אתר בזול - הקמת אתר מקצועי ? התאמת אתר אל צרכים

ישנן עשרות דרכים ופלטפורמות באמצעותן ניתן לפתח אתר. ממערכות חינמיות שיוצרות אתר ב [ ... ]

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
100,000 סאטושי CoinDrip - הוכחה מס' 1 - תשלום מיידי לFaucetHUB

100,000 סאטושי CoinDrip - הוכחה מס' 1 - תשלום מיידי לFaucetHUB

לאחר שתי זכיות בגרלות החינמיות של CoinDrip נצברו יותר מ80,000 סאטושי (המינימום ל...

יוני 14, כניסות 457

200 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 3 - סופר שובר BuyMe

200 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 3 - סופר שובר BuyMe

לאחר הגעה ל-2,000 נקודות מפאנל ויו ולחיצה על מימוש נקודות נבחרה האופציה של שובר ...

יולי 9, כניסות 464

שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שטראוס + היא אפליקציית קאשבקים על מוצרי שטראוס ובניו (אחלה, דנונה, עלית ועוד). ה...

נובמבר 26, כניסות 201

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

FaucetHUB הוא מרכז תשלומים של ברזי קריפטו רבים. האתר משמש למעשה כבנק של הברזים ו...

נובמבר 28, כניסות 187

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

תשלום ראשון מברז הביטקוין TrustBTCFaucet, ברז ביטקוין חינם שכבר נחשב לותיק בתחום...

דצמבר 3, כניסות 214

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

הוכחת תשלום שלישית מפרויקט המדגם, שוב בפאייפל. הבקשה הייתה על 100 ש''ח והעמלה שנ...

דצמבר 6, כניסות 184

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

הוכחה מס' 3 מפאנל הסקרים מהגדולים בארץ, פאנל ויו. התשלום התקבל כמה ימים לאחר הבק...

דצמבר 12, כניסות 184

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

הוכחת תשלום שנייה ממכון ברנדמן. פאנל סקרים קטן יחסית ולא מוכר בין היתר בשל מינימ...

דצמבר 19, כניסות 95

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

התשלום מPanel4All עובד בשיטת נקודות אחרת מהנהוג בתחום, כך שלאחר כל מספר נקודות ש...

פברואר 18, כניסות 5