אתרים
ביטקוין
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום

YouTube - חלק ראשון - ערוץ יוטיוב!

youtube brodcastyourselfיוטיוב הוא מנוע החיפוש הגדול בעולם אחרי גוגל, מרכז הסרטונים הגלובלי. להרוויח ממנו כסף תמיד הייתה אופציה קיימת ולאורך השנים הלך וגדל מעגל המתוגמלים מהפלטפורמה, לאור עידן הוויראליות החדש יוטיוב נאלצה להקל בדרישות להיות שותף והנישה שהייתה מצומצמת נפתחה לכל נושא ותחום: צפיות שוות כסף וזה נכון לכולם.

מבוא

בכל דקה משתמשים ביוטיוב מעלים 500 שעות של וידאו לאתר. הדרך להתבלט ולהרוויח כסף היא קשה. קשה מאד אפילו. כל יום גולשים באתר צופים במיליארד שעות. המאמרים הבאים מסקרים איך להתבלט בתוך כל הבלאגן. מבניית הערוץ ועד ביסוסו בשגרת החיים לאורך זמן, תכנון. מדובר בדרך ארוכה, נדירים היוטיוברים שבום טראח ויש להם אלפי עוקבים והכנסות קבועות.

מה זה ערוץ?

youtube channelערוץ היוטיוב הוא ערוץ לכל דבר, גולשים נכנסים אליו בציפייה לתוכן מסוים. משתמשים שמעלים סרטונים ושואפים להרוויח מצפיות אמורים לעמוד בציפיות של הקהל, באופן שדי דומה לצופה הפונה לערוץ 22 כדי להתעדכן בחדשות, או לערוץ 5 בשביל ספורט. הציפיות הן מתדירות תוכן מינימאלית ועד לאיכות מסוימת. אופן מימוש הציפיות יקבע האם גולשים יחפשו את הערוץ ביוזמתם והאם יוטיוב יקדמם לקהלים חדשים.

איך בונים ערוץ?

נושא מרכזי - קודם כל בוחרים רעיון/קונספט. מהו התוכן שרוצים לספר? בסיקור הבא מתוארים מספר ז'אנרים נפוצים, כרגע רק נציין שערוץ שואף להיות הכי - מצחיק, מפתיע, מגניב, מקורי, מעניין, חדשני. הערוץ אמור לספר סיפור שאנשים ירצו לשמוע עוד ממנו. בכללי, ככל שהשאיפות לרווחים יותר גבוהות תדירות הפרסומים של הערוץ צריכה להיות גבוהה יותר, ורצוי לתכנן מראש איך למלא את הערוץ בסרטונים הקשורים לסיפור שלו.

להרבה ערוצים עם 'שאיפות' כדאי להכין עוד לפני הצילומים קווים מנחים של סגנון הערוץ, מין סיכום של נקודות ליצירת הסרטונים שתשמור על סגנון אחיד בהם, מה שגם יפשט ליוצר את האחריות שלו כלפי הערוץ, ומצד שני, לפשט לצופה מה הוא צפוי לקבל מהערוץ: אורך נהוג, תדירות פרסומים, איכות סאונד, נגיעות קומיות, עריכה וכן הלאה.

על כל מקרה, על איכות הסרטון לא כדאי להתפשר. רקע מתאים, תאורה, איכות קול. פקטורים קריטיים לרוב. סאונד הוא נקודת תורפה שרבים נופלים בה, רעשי רקע ורמקולים לא מספקים מבריחים גולשים. למה שיתאמצו לצפות בסרטון שלא יתאמצו לעשות? לשדר מקצועיות גם אם עוד אין ניסיון.

תיוגים ותיאורים

התיוגים שמזינים לסרטון מספרים ליוטיוב על מה הוא. ככה מנוע החיפוש יוכל להתאים אותו לחיפושים רלוונטים. התיאור של הסרטון גם חשוב ויוטיוב, גוגל ועוד מנועי חיפוש מתייחסים אליו. למנועי חיפוש אין יכולת לצפות בסרטון לכן הם משתמשים במילים ובמשפטים שמסביב לסרטון. התיוגים והתיאורים צריכים להיות ביטויים מוכרים, נהוגים. אלו שרוב האנשים ישתמשו בהם.

דוגמא: אם הסרטון עוסק בבישול חמין, נדרש למצוא את המילים שרוב מי שרוצה להכין חמין יחפש בגוגל. מה כדאי? "איך להכין חמין", " חמין ביתי- איך מכינים" "חמין אסלי, המתכון המקורי". אין סוף אפשרויות, למצוא את האפשרויות הטובות ביותר ולהוסיף אותן בתיוגים ובתיאור הסרטון היא הדרך האורגנית, הטבעית, להפגיש בין צופים לסרטון.

Google key word tool - כלי חיפושת מילות המפתח של גוגל למפרסמים. כלי חינמי שמאפשר להבין את היקף החיפושים למילות מפתח מנושא מסויים. לפני בחירת תיוגים כדאי להעזר בו, הוא יכול לספר לא מעט על מה גולשים מאותו תחום מחפשים. בנוסף, גוגל מציג בתוכו תוצאות מיוטיוב, ככה שהתאמת התיוגים והתיאור גם לגולשים מגוגל כדאית ביותר.

youtube how to searchמנוע החיפוש של יוטיוב - נמשיך עם דוגמת החמין. כותבים במנוע החיפוש הרגיל של יוטיוב צרופים מסוגים שונים. מהן האפשרויות המומלצות שקופצות מתוך החלון? עד איזה אות בצירוף הקלדתם עד שהאפשרות הרצויה הופיעה? אם כתבתם רק "חמ" האפשרות חמין כבר קפצה? אם כתבתם "איך להכין"- חמין היה ב-10 האפשרויות הראשונות? ומה עם כתבתם "איך להכין ח"? מנוע החיפוש של יוטיוב יכול להבהיר את גודל הנישה.

ציפור אחת ביד - צירוף המילים שהכי הרבה גולשים מחפשים הוא לא תמיד האופציה הטובה ביותר, סביר שיש עליה גם הכי הרבה תחרות. לבחור למשל את הביטוי הרביעי הכי נפוץ במקום את הראשונים יכול להקל מאוד: במקום להתמודד מול המקצוענים שכבר שולטים בשוק להתמקד במילים יותר חלשות בהן התחרות חלשה וקל יהיה להגיע לגולשים.

  • מקום ראשון בחיפוש קוצר את עיקר הגולשים ולרוב עדיף על מקום שני בכמה ביטויים.

פרסום הערוץ

אז פתחתם ערוץ, הכנתם סרטונים טיפ טופ, תיוגים, תיאורים ועכשיו מחכים רק לצופים. אז לא. צריך לעזור לסרטונים ולערוץ. שלחו לחברים ולקרובים את הסרטונים וקישור לערוץ, אם הערוץ קשור לעסק קשרו בינהם, אם יש אתר הציגו בו את הסרטון, קידום בפייסבוק וברשתות חברתיות יכול להיות וואחד מקפצה. סרטונים ויראליים בדרך כלל מצליחים בעזרת מילות מפתח טובות (מנועי חיפוש - קידום אורגני) או בעזרת באז ברשתות החברתיות.

subscribe making money from youtube part1קשר עם הגולשים - אל תתעלמו מהתגובות לסרטונים. השיח עם הגולש הממוצע חשוב. התגובות שלו יעזרו לשפר ולחדד את הסרטון והערוץ, וגם ליצור קהל מבקרים שעוקב באדיקות אחרי כל סרטון שמעלים. אנשים אוהבים להביע את הדעה שלהם, אם הם רואים שמישהו גם מקשיב לה, הם מרגישים חשובים ומשפיעים. 

סביר שתקשורת עם הגולשים והתייחסות לדעות תשפיע לטובה על כמות העוקבים והלייקים.

לוח זמנים קבוע - חלק מיצירת הקשר קשור בקביעות ובסדר בה מעלים תכנים. כל צופה טלוויזה יודע שבשעה שמונה יש חדשות. כך כל צופה בערוץ רוצה לדעת שאחת לכמה זמן הערוץ מעלה סרטון בעל תוכן שהם רוצים לראות. אם גם מפרסמים בשעה קבועה, מה טוב.

סיכום ביניים

בחלק הראשון סוקר מה הוא ערוץ יוטיוב ואיך לבנות אותו בצורה טובה. בסופו של דבר הכל תלוי ברעיון המרכזי - סוג התוכן שיפורסם בערוץ. בחלק השני מתואר מגוון של אפשרויות בכל הקשור לבחירת התוכן של הערוץ. בחלק השלישי של הסיקור מפורטים ענייני הרווחים והכסף. 

לחלק השני של איך לעשות כסף מיוטיוב - תוכן הערוץ!

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
227.77 Stellar - לבלוקצ'יין אינפו - תמורה על הזדהות מול הארנק - 25$

227.77 Stellar - לבלוקצ'יין אינפו - תמורה על הזדהות מול הארנק - 25$

בעולם הקריפטו מטבעות עושים Airdrops לעיתים. המשמעות היא חלוקה של מטבעות חינם, כן...

מרס 30, כניסות 922

55,950 סאטושי CoinPot - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

55,950 סאטושי CoinPot - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

ConPot הוא ארנק למיקרו תשלומים בדומה לFaucetHub הוא עובד עם ברזים רבים ומאפשר לא...

אפריל 7, כניסות 798

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום שלישית מפאנל4אול, פאנל סקרים ותיק שמוכיח עצמו כל פעם מחדש כאמין ובעל...

אפריל 27, כניסות 1221

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

Bitcoinsfor.me הוא ברז 5 דקות שנכון למאי 2019 נראה הברז הנדיב ביותר בנמצא. הוא מ...

מאי 15, כניסות 711

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

הוכחת תשלום שנייה משטראוס + אפליקציית המתנות של חברת שטראוס המעניקה נקודות הניתנ...

מאי 29, כניסות 757

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

פאנל הסקרים הגדול בישראל iPanel מתגמל בשלוש דרכים: שובר דיגיטלי של BuyMe, שובר ד...

אפריל 24, כניסות 120

377.20 ש''ח  - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

377.20 ש''ח - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

הוכחת תשלום רביעית מפאנל הסקרים פרויקט המדגם. אחד הפאנלים הותיקים והאמינים בישרא...

מאי 13, כניסות 103

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

מון דוגקוין הוא ברז דוגקוין, הברז הוא חלק מרשת של ברזים, ביטקוין, ביטקוין קאש, ל...

מאי 25, כניסות 46

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

המרה של 1,500 נקודות מPanel4All ל-150 ש''ח בBuyMe. המתנה שנבחרה היא BuyMe TOTAL ...

מאי 31, כניסות 20