פייבר - המקום של כלכלת הגיגים

Fiverr make moneyפייבר הוא אתר עולמי לקנייה ומכירה של שירותים. השם Fiverr בא מהמחיר המינימאלי באתר לכלל השירותים, חמש דולר. Fiverr מתבסס על פרילנסרים שמציעים שירותים מכל סוג ולמעשה הופך את חווית הקניה של השירותים לפשוטה כמו קניה של מוצר מאמזון או Ebay. כלכלת החלטורות שפייבר יצר הפכה לגמרי את דרכי הצרכנות של עסקים קטנים ובינוניים ובד בבד נולדה קרקע פורייה להקמה של עסקים התלויים ביכולות ספציפיות, וחלטורות.

Fiverr

פייבר הוא סטארטאפ ישראלי הקיים כבר שש שנים ובעל שווי של יותר מחצי מיליארד דולר. הרעיון של פייבר היה להיות המקום של כלכלת הגיגים. כיוון והרוב המוחלט של פעילות הפרילנסרים בעולם היא לא באינטרנט, פייבר יהיה הפתרון בשבילם. במקום לחפש, להתקשר, להשאיר פרטים, להשוות, לבדוק, לברר, פייבר מאפשרת למחפש השירות לבחון את כל הפרילנסרים והצעותיהם במקום אחד. מעבר ליכולת לבחון את תיק העבודות של נותני השירות ואת הביקורות עליהם ניתן גם לסננם על בסיס שפה, זמן ביצוע הגיג והאם נותן השירות מחובר כרגע לבירור פרטים.

האתר מאפשר לפרילנסרים השונים להציע שירותים גם במחירים גבוהים מחמש דולר ורוב נותני השירות מציעים גוון של עסקאות בהתאם. לעיתים אכן עדיף לשלם עשר או חמש עשרה דולר על מנת לקבל את השירות השלם מהפרילנסר הספציפי. עם זאת תמיד ניתן למצוא נותני שירות מקצועים שיתקתקו את העבודה עוד באותו היום בתמורה לחמש דולר בלבד. פייבר גובה מס בן 20% מנותן השירות בכל עסקה, ככה שמחמש הדולר שהלקוח משלם נותן השירות מקבל ארבע. העסקה כביכול נשמעת לא רווחית לנותן השירות אבל בפועל בשבילו לרוב מדובר בעבודה קלה לביצוע או לחילופין שבמדינתו שלו 4$ שווים הרבה.

Fiverr israel

האצלת סמכויות וחסכון בעקבות כשרון

כל בעל עסק יודע שמדובר בתכונה קריטית למנהל טוב. תמיד יש מישהו טוב ממך בעיצוב לוגו, באיסוף לייקים או צפיות, בצילום סרטון תדמית, פיתוח אתר, כתיבת תכנים, תרגום, הגייה, קריינות, הלחנה, שיווק ועוד ועוד. ככל שעסק גדול יותר האצלת הסמכויות קריטית יותר שכן המנהל צריך להסתכל על התמונה הכוללת ולא לדאוג לביצוע של כל שטות. בנוסף ליכולת בה ניחן נותן השירות שלמנהל לא בהכרח יש בנמצא, המנהל חוסך זמן רב בעלות נמוכה. בשל אופיו של פייבר כל פרילנסר נדרש להיות עילוי בתחומו, אחרת איך יוכל לתקתק מספיק עסקאות ארבע דולר שיהפכו את פייבר לרווחי עבורו? בפייבר שירותים השווים מאות שקלים עולים כמה דולרים.

קניה נבונה - למצוא את האיש הנכון

בצד השמאלי של האתר יש מסננים לחיפוש. ניתן להגביל את התוצאות לפי טווח מחירים, זמן אספקה של השירות, תת קטגוריות של השירות, תוספות שכלולות בשירות, שפת המוכר, דרגת המוכר והצגה רק של מוכרים מחוברים. כדאי מאוד לדבר עם המוכר ולוודא איתו את פרטי השירות הרצוי. בדרך כלל גלילה למטה תגלה את ההצעות היותר זולות של המוכרים הפחות מנוסים. פייבר מאפשר לכל אחד לפתוח חשבון ולהציע גיג בתוך רגעים. לאחר ביצוע של כמה וכמה גיגים פייבר מעניק למוכר את הדרגה הראשונה שלו, לאחר עוד כמה גיגים דרגה שניה ולבסוף מוכר מוצלח יהנה מדרגת 'מוכר המדורג גבוה'. לרוב גובה הדרגה משפיע על המחיר.

כצרכנים כדאי להבין כמה איכות השירות חשובה וכמה ניתן להשקיע בו בהתאם. משתמשים ללא דרגה הם סיכון, אבל אם פרטי השירות והמחיר מתאימים דווקא משתמש חדש המעוניין בביקורות טובות שיקדמו אותו יעניק ללקוחותיו שירות מדוייק. כמו כן לפייבר מערכת טיפול בתלונות המטפלת במצבים של אי הבנה בין הצדדים. אם התקשורת עם המוכר טובה, הביקורות הקיימות ותיק העבודות לעניין לא חייבים לפסול מוכר רק בגלל שהוא חדש ואולם, אם מדובר במוצר חשוב שלא מאפשר שום פשרות, משתמש עם דרגה כלשהיא יהיה ההחלטה הנבונה. 

הרוב המוחלט של המוכרים מציעים כמה חבילות שונות של עסקאות. כדאי לרפרף בפרטים המדוייקים של כל חבילה ולהשוות מול מוכרים אחרים, כדאי לצו'טט איתם קצת, לספר להם למה צריך את השירות ולפרט כמה שיותר. העובדה שהשירות מאוד זול לא אומרת שצריך להתפרע ולעשות רונדלים של הזמנות מיותרות כי נוצר בלבול והמוצר לא בדיוק מתאים וכולי. דרך טובה למצוא מוכרים זולים עם חבילות נרחבות היא חיפוש לפי שפה בנוסף לאנגלית. במדינות עולם שלישי לכסף ערך גבוה יותר כך שהשירות עדיין יהיה ברמה גבוהה. המתקשים עם אנגלית יאלצו להסתפק בנותני השירות דוברי העברית.

להרוויח כסף בFiverr

כמות הלקוחות בפייבר עצומה מה שקריטי כשהשירותים המוצעים כה זולים. נותן השירות מרוויח רק ארבע דולר ולכן עליו לתקתק גיגים. הפלטפורמה של פייבר דורשת מנותן השירות להיות באמת טוב במה שהוא עושה על מנת להיות רווחי. לדוגמא מעצב לוגואים שיודע איך להעיף שתי גיגים בשעה יכול בקלות לדרוש עשר דולר לכל גיג מכיוון והוא מגיש את הלוגו באותו היום, מקדם אתרים שיודע לזהות את הבעיות הקריטיות בדקות בודדות ולהגיש דוח בצ'יק של הבעיות הקיימות ללקוח, עורך וידאו שיודע להריץ תיקונים קטנים, משווק זריז שמעיף פרויקטים.

ההתחלה כמובן הכי קשה. להשיג את הגיגים הראשונים, לוודא שהלקוחות מרוצים, לקבל דרגה מפייבר, להבין את התחרות בתחום. לאחר שצולחים את ההתחלה ומבססים חשבון אין צורך להיות סופר מוכשר על מנת להרוויח מפייבר. דרגות וביקורות טובות מאפשרות לגבות יותר כסף בתמורה לאותם גיגים ובנוסף חבילות יקרות יותר מאפשרות להיות פחות חלוטריסט ויותר פרויקטור. בגלל ההבדלים הדראסטים בין המחירים שבפייבר ומחוצה לו המון לקוחות בפייבר מזמינים את החבילות היקרות שכן גם ככה הם כבר חסכו מלא. 

3 דרכים להרוויח מFiverr בלי כישרון על

אז בפייבר הכל זול אבל במציאות הכל יקר. למה לא להרוויח מהתיווך? בניית אתר בארץ עולה אלפי שקלים, תיקון בעיות באתר דורש תשלום מינימאלי רק על ההתקשרות, עיצוב לוגו פשוט עולה מאות שקלים וכן הלאה. תחום התיווך קיים לא מאתמול והמון עבודות היום מבוצעות כבר במיקור חוץ. בכל מקרה חשוב להבין בתחום הנסחר ברמה בסיסית על מנת להצליח לפתח את התיווך לרווחים שגרתיים לאורך זמן. לאחר ביסוס פעילות והבנת התהליך לעומק, ההתקשרות מול נותן השירות תצא מפייבר, כך גם נותן השירות ירוויח את ה-20% מס שפייבר גובה וגם המתווך יהנה מהיחס המוענק ללקוח קבוע שמספק עבודה בשגרה.

קניית אתר ותכנים בוחרים נושא בו התחרות לא קשה מידי והרווחים מפרסומות לא קטנים מידי, משקיעים כמה עשרות דולרים בעיצוב, בבניית האתר ובעיקר בתוכן. רצוי לפחות בהתחלה להשקיע קצת גם בקידום האתר, בפייבר יש טונות של מקדמי אתרים שעושים הכל בתחום מבניית קישורים, שיפור מהירות דפי האתר ועד הטמעה של מפת אתר. אפשר גם למצוא מפתח ספציפי שיעשה את כל הבסיס של קידום האתר בנוסף לבנייה של האתר ואף לבקש ממנו דוגמאות של תבניות וכך גם לוותר על ענייני העיצוב. את התוכן נדרש לקנות מאחד מכותבי התכנים שבפייבר ורצוי לא לפרסם הכל בבת אחת אלא בפעימות. מוסיפים פרסומות של גוגל AdSense וממתינים לרווחים.

למכור מוצרי מידע בניגוד לשירותים הדורשים תקשורת מול הלקוח, התאמה לדרישות הספציפיות ות'כלס לעשות משהו, מוצרי מידע דורשים בוסט אחד של עבודה וזהו. מוצרי מידע הם בדרך כלל קורסים לצפייה ישירה בנושא כלשהוא. אפשר לעשות קורס בסיסי בעברית, קורס על כסף, חיים בריאים, כל תחום שמבינים יכול להיות קורס. בפייבר אף קיימים נותני שירות שמכינים את הקורס. היתרון המרכזי של תחום מוצרי המידע בוידאו הוא הבטלנות שמגיעה לאחר סיום העבודה. הקורס נמכר לבד ואין שום שירות שצריך לתת או עלויות לספוג.

קידום הגיגים - חשוב לדעת !

 • עדיף להחזיר ללקוח לא מרוצה את הכסף מאשר שישאיר ביקורת רעה - יעלה יותר בעתיד.
 • סרטון הסבר בעמוד הגיג יגדיל את כמות הקונים ויש הרבה יוצרי סרטונים זולים בפייבר.
 • דילים עם נותני שירות - אתה תיתן לי 5 כוכבים ואני אתן לך 5 כוכבים, בלי לספק מוצר.
 • ניתן לקדם גיגים בתשלום, מאוד עוזר בהתחלה ומאוד משתלם למוכרי שירותים ללא עלויות.
 • תגובתיות: פייבר מציין מהו זמן התגובה הממוצע של כל נותן שירות לכן כדאי לענות מהר.
 • נהוג שנותני שירות מציעים בתמורה לתוספת תשלום אספקה מהירה יותר של השירות.
 • בעמוד הגיג ניתן להכניס תגיות הקשורות בנושא הגיג, אין שום סיבה לחסוך במילים.
 • לגיטימי לשאול לקוח איך היה השירות ולבקש ביקורת טובה בהתאם לתשובה.

סיכום

פייבר יכול להיות שימושי לבעל עסק קטן כגדול וגם לאדם הקטן שרוצה להרחיב את הכנסותיו. מדובר בסטארטאפ שמקדש את המילה חלטורה, אם בצד של הצרכן ואם בצד של המוכר. באתר קיים תחום הלייפסטייל, ביקור בו מבהיר כמה גדול הרעיון. נותני שירות שמכינים שיעורי בית, שולחים גלויות ממדינות שונות, מוכרים של ניקוד ממשחקים שונים, מגרשי רוחות, מגשימי משאלות, יועצי זוגיות, הכל. ניתן להניח שבעתיד הלא רחוק התקשורת תחגוג את מכירתו של עוד סטארטאפ ישראלי בהון.

לכניסה לFiverr !

אולי יעניין אותך גם

Big Time אפליקציית משחקים מתגמלת

big time
Big Time היא אפליקציית משחקים שמחלקת מרווחי הפרסומות חזרה למשתמשים. באפליקציה קיים היצע…

איי פאנל - iPanel

ipanel-logo1
iPanel הוא אתר סקרים בתשלום ישראלי מאוד מוכר בקרב משתמשי הסקרים בישראל. פאנל ותיק, נוח…

קאשבק - אתר ההנחות לאתרי ההנחות !

cashback.co.il
קאשבק הוא אתר ישראלי שמעניק החזרים על קניות דרכו. קאשבק אינו אתר מכירות ומשמש רק כמתווך:…

תהליך בניית אתר אינטרנט מקצועי

web development process
תהליך בניית אתר אינטרנט מקצועי והפעלתו דורש ידע ממספר תחומים שונים. אנשים נוהגים לחפש אחר…

הוכחות תשלום אחרונות

 • 1
 • 2
 • 3
0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

FaucetHUB הוא מרכז תשלומים של ברזי קריפטו רבים. האתר משמש למעשה כבנק של הברזים ו...

נובמבר 28, כניסות 1272

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

תשלום ראשון מברז הביטקוין TrustBTCFaucet, ברז ביטקוין חינם שכבר נחשב לותיק בתחום...

דצמבר 3, כניסות 1384

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

הוכחת תשלום שלישית מפרויקט המדגם, שוב בפאייפל. הבקשה הייתה על 100 ש''ח והעמלה שנ...

דצמבר 6, כניסות 1374

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

הוכחה מס' 3 מפאנל הסקרים מהגדולים בארץ, פאנל ויו. התשלום התקבל כמה ימים לאחר הבק...

דצמבר 12, כניסות 1588

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

הוכחת תשלום שנייה ממכון ברנדמן. פאנל סקרים קטן יחסית ולא מוכר בין היתר בשל מינימ...

דצמבר 19, כניסות 1691

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

התשלום מPanel4All עובד בשיטת נקודות אחרת מהנהוג בתחום, כך שלאחר כל מספר נקודות ש...

פברואר 18, כניסות 1603

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

הוכחה שלישית מiPanel, אתר הסקרים הגדול בישראל. אייפאנל מתגמלים בכמה דרכים כאשר ה...

פברואר 19, כניסות 1688

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

סקרנט הוא יחסית פאנל סקרים קטן. הוא ותיק כמו הפאנלים הגדולים (איי, ויו ומדגם) אך...

אפריל 4, כניסות 1265

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 5 - שובר BuyMe Total

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 5 - שובר BuyMe Total

הוכחת תשלום חמישית מפאנל הסקרים פאנל ויו. פאנל איטי יחסית, אורך כחודש מבקשת התשל...

מרס 5, כניסות 49