אתרים
ביטקוין
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום

לייטקוין, דוגקוין, את'ריום - 3 אלטים המתחרים בביטקוין

Bitcoin-Litecoin-DogeCoinכולם מכירים את הביטקוין, בכור מטבעות הקריפטו. הפיכתו לסלב המטבעות הייתה טבעית, הוא הראשון. המעבר לשימוש הציבורי בו מחברות הענק שהחלו לקבל ביטקוין כתשלום, דרך בתי עסק קטנים ועד ממשלות שונות ברחבי העולם שהגיבו בניירות עמדה, נהלי עבודה ואזהרות יצר באז חד משמעי שחצה את גבולות קהילת הביטקוין והמשקיעים - המטבע הפך לשמיש. בשקט בשקט ותחת קורת גגו נולדו מטבעות נוספים שאפתנים לא פחות.

אלטים

למרות השוני הרוב המוחלט של המטבעות בשוק החדש מבוססים על טכנולוגיית הבלוקצ'יין של הביטקוין. השווי של אף אחד מהמטבעות הקיימים לא מתקרב לזה של הביטקוין אך הם נסחרים בבורסות ולרבים מהם קהילות תוססות. מאז בריאתו של הביטקוין הציפיות ממנו היו רבות ולאורך השנים שווי האלטים נוטה לזנק בזכות האמינות שהביטקוין צובר לטכנולוגיה המשותפת והעמידה בציפיות. בנוסף, אלטים רבים מציעים פתרונות לתחומים בהם הביטקוין לא שימושי.

אף אחד לא יודע אילו מטבעות יצליחו או איזה ייחוד יהיה להם. יכול להיות שיהיה מדובר בכמות מטבעות לא מוגבלת (מטבע אינפלציוני), ביצוע עסקאות מהיר, אבטחה כבדה או שיפור טכנולוגי פשוט המקל על השימוש היומיומי במטבע. להלן שלושה מטבעות ותיקים הנחשבים למוכרים ומובילים שגם מציעים ערך מוסף כלשהוא שבעתיד, תיאורטית, יוכל להעניק להם זינוק בערך. מעבר לייחודיות בטכנולוגיה של כל מטבע האלטים גם עוזרים לביטקוין בעומס הטרנזקציות בזכות חלוקת העסקאות על גבי מספר רשתות.

  • יתרון חשוב של האלטים הוא היכולת להטמיע טכנולוגיות חדשות שלא תמיד בשלות מספיק ליישום על הביטקוין. ההתנסות של אלטים בטכנולוגיות שכאלו יכולות להיות גם מאוד מוצלחות ולהשפיע על שווי השוק של המטבע בהתאם.

(LTC) לlitecoin logoייטקוין -  Litecoin

לייטקוין היה מהראשונים שצצו אחרי הביטקוין. ההבדלים בינו לבין הביטקוין ברמת הקוד אינם משמעותיים ויוצר הלייטקון אף אמר שהלייטקוין הוא אלטרנטיבה לביטקוין כמו שכסף (מתכת) הוא אלטרנטיבה לזהב. אותו יוצר נתפס כדמות חיובית בתחום, דבר שלא מובן מאליו. ישנם כפול 4 מטבעות לייטקוין, 84 מיליון, ומהירות העסקאות בו היא גם כן פי 4 יותר מהירה. המטבע ידוע בעמלות הזולות שלו ביחס לביטקוין. בשל קרבתו 'בדם' לביטקוין הוא מושפע מאוד מערכו, מין מטבע נגרר שהצליח לקנות לעצמו וואחד פטרון.

dogecoin-logo

(DOGE) דוגקוין - Dogecoin

דוגקוין התחיל כבדיחה, מם למעשה, מה שגם עזר לו לצבור תאוצה ולצמוח במהירות. מכיוון והערך שלו נמוך עיקר השימוש שלו היה למימון המונים ומתן טיפים באינטרנט בצורה פשוטה וכיפית. במקום לתת לייק חסר ערך ללהקה אהובה נותנים 100 דוג. המטבע הוא אינפלציוני, כל שנה ניתן לכרות 5 מיליארד מטבעות חדשים לנצח, הביטקוין והלייטקוין לעומתו מוגבלים ובבוא היום לא ניתן יהיה לכרות עוד. הטכנולוגיה מאחוריו בסך הכל די מעפנה אבל הסיפור שלו מספק סיבה להשתמש בו, ולזה אין תחליף.

(ETH) את'ריום - Ethereum 

ethereum logoאת'ריום הוא הפרויקט הכי מעניין היום בעולם המטבעות הדיגיטליים. הפשטה גסה של הרעיון היא הריגת המתווך. כאשר אנשים מבצעים השקעה פיננסית הם משתמשים במערכת של גוף פיננסי כלשהוא לביצוע העסקה, הקוד של את'ריום מאפשר לעשות את ההשקעה ולדלג על המתווך. מדובר בפרויקט עצום בגודלו שעלול לחסל את עולם הבנקאות לחלוטין. מעבר לריגוש העצום סביבו האת'ריום הוא בעל שווי השוק הגדול ביותר בתחום אחרי ביטקוין ובפועל נחשב למתחרה היחיד של הביטקוין. אמנם עוד מדובר בלחשושים אבל רבים חושבים שהוא עוד יגדל על הביטקוין.

שני יתרונות של את'ריום (מעבר למערכת החוזים שהוא מציע - בסיס הרעיון של המטבע) הם יוצר המטבע ויטליק בוטרין שבשל האנונימיות של יוצר הביטקוין נחשב לדמות הבכירה בתחום, מה שמעניק למשקיעים הרבה בטחון וודאות בשוק בו בטחון הוא בדיחה גרועה. היתרון השני שממש משפיע בפועל על המסחר במטבע הוא שוק ההנפקות של מטבעות חדשים, ICO. בזכות הקוד החכם שלו ICOים חדשים כמעט תמיד מתבצעים באמצעותו מה שהוערך במילארדי דולרים רק בחצי השני של 2017.

ברזי המטבעות האחרים

השווי הנמוך יחסית לביטקוין של המטבעות האחרים מאפשרים לברזים השונים לחלק סכומי עתק מהם, כרגע הם זולים. נדיבות הברזים ויכולת המטבעות לזינוק חד בערך בבוא היום הוליד ז'אנר משתמשים הדורש מטבעות רק מברזי האלטים. גישת השקעה מוכרת לפיה משקיעים במספר נכסים בעלי ערך נמוך, כשמפסידים מפסידים בקטן, כשמרוויחים מרוויחים בגדול. טענה נפוצה של משתמשים אלו היא ששער הביטקוין מוגבל בגלל שוויו הגדול וזינוק שערים משמעותי כבר לא צפוי לו.

לקריאה על שיטות שימוש בברזים !

לקריאה על תחום הברזים ולמי הוא מתאים !

לסרטוני הדגמה קצרים איך לפתוח ארנקי אלטים !

לקריאה על מה זה ביטקוין ועוד קישורים שימושיים !

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

הוכחה שלישית מiPanel, אתר הסקרים הגדול בישראל. אייפאנל מתגמלים בכמה דרכים כאשר ה...

פברואר 19, כניסות 2517

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

סקרנט הוא יחסית פאנל סקרים קטן. הוא ותיק כמו הפאנלים הגדולים (איי, ויו ומדגם) אך...

אפריל 4, כניסות 1964

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 5 - שובר BuyMe Total

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 5 - שובר BuyMe Total

הוכחת תשלום חמישית מפאנל הסקרים פאנל ויו. פאנל איטי יחסית, אורך כחודש מבקשת התשל...

מרס 5, כניסות 1159

180 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 4 - BuyMe סופר שובר

180 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 4 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום רביעית מפאנל הסקרים הגדול בישראל. איפאנל מעניק תוספת של 20% בהמרה של...

מרס 25, כניסות 843

227.77 Stellar - לבלוקצ'יין אינפו - תמורה על הזדהות מול הארנק - 25$

227.77 Stellar - לבלוקצ'יין אינפו - תמורה על הזדהות מול הארנק - 25$

בעולם הקריפטו מטבעות עושים Airdrops לעיתים. המשמעות היא חלוקה של מטבעות חינם, כן...

מרס 30, כניסות 736

55,950 סאטושי CoinPot - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

55,950 סאטושי CoinPot - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

ConPot הוא ארנק למיקרו תשלומים בדומה לFaucetHub הוא עובד עם ברזים רבים ומאפשר לא...

אפריל 7, כניסות 576

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום שלישית מפאנל4אול, פאנל סקרים ותיק שמוכיח עצמו כל פעם מחדש כאמין ובעל...

אפריל 27, כניסות 960

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

Bitcoinsfor.me הוא ברז 5 דקות שנכון למאי 2019 נראה הברז הנדיב ביותר בנמצא. הוא מ...

מאי 15, כניסות 549

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

הוכחת תשלום שנייה משטראוס + אפליקציית המתנות של חברת שטראוס המעניקה נקודות הניתנ...

מאי 29, כניסות 601