אתרים
ביטקוין
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום

טרוולאור פרק שלישי ואחרון - קורונה

travelorמאמר שלישי בסדרת סיקורים על חברת השיווק רשתי השנויה במחלוקת. חברת התיירות הפועלת תחת המוטו 'להשתלט על העולם' לא החליטה להשהות את פעילותה במהלך מגפת הקורונה, וממשיכה לגייס ולגבות תשלומים מסוכני התיירות שלה.

מאמר זה הוא חלק מסדרה בת שלושה מאמרים שנכתבו בין 2018-2020. כל אחד מהמאמרים מתרכז בנושאים אחרים. אם אינכם יודעים דבר על טרוולאור מומלץ להתחיל מהפרק הראשון, אם אתם מעורים בעניינים לא תתקשו עם פרקים שתיים ושלוש.

פרק 1 הוא סיקור בראשי פרקים על הפרויקט, בדגש על הדמיון לתרמית פירמידה. קצר ומתאים למתעניינים שאינם יודעים על טרוולאור הרבה.

פרק 2 הוא סיקור עומק על החברה, מאמר ארוך שבוחן את מודל החברה לאורך השנים, כשלי ההגיון, מצגי השווא, השקרים וכל עניין 'השותפים בחברה' וחוסר אחיזתו במציאות. המאמר כולל גם הקלטה מפגישה עם הבעלים והמנכ''ל יוסי כהן, בה הוא מודה שהשתלומים לחברה הם בעד קורסים. לא שותפות ולא זיתים.

פרק זה הוא סיקור על טרוולאור בזמן מגפת הקורונה וכל הנובע מכך. בנוסף להתייחסות לתחזיות הרווח השונות שהחברה פרסמה לאורך השנים, ולעברם של מספר בכירים בחברה. אורך בינוני.

טרוולאור עובדים במרץ להשפיע על המיקומים של מאמרים אלו בגוגל, על מנת שלא יוצגו בראש תוצאות החיפוש, מכיוון ומתעניינים שקוראים אותם מפסיקים להתעניין.

מגפת הקורונה ריסקה את תעשיית התיירות כולה, מלונות, חברות תעופה, קרוזים, סיורים, מורי דרך. טרוולאור שייכת לנישת אתרי הזמנת המלונות, אתרי תיווך. בנסיבות אלו העובדה שהחברה עדין פועלת ומגייסת אינה הגיונית.

זהו חוסר היגיון מובנה: החברה שואפת לרווחים של מיליונים ואף מיליארדים בתחום מרוסק לגמרי. מדובר בתחום מת, תעשייה שלא ניתן כרגע לעשות ממנה שקל; אף אחד לא הולך לשום מקום.

ממקורות שונים בחברה עולה כי לאחרונה נעשו כמה פניות של מתנדנדים לרפאל שמואל הסמנכ''ל, אותם פונים קיבלו ויתור על התשלום באותו חודש. רוצה לעזוב? קח חודש חינם. 'החברתיות' מסלוגן החברה לא באה כאן לידי ביטוי: מתנדנד לא ישלם, וזכיין המשלם חמש שנים באדיקות ולא יאותת שרגל אחת בחוץ, ימשיך לשלם.

עולה שלהנהלה יש משאלת לב שבעוד חודש או שניים סרט הקורונה יגמר. הדבר מצביע על אי הבנה של המצב, המגפה והשלכותיה. אפשר להבינם. נח יותר לקוות כך מאשר להכיר בגודל האירוע. מרכוזה כרגע, במידה רבה, הוא שימור של זכיינים/סוכנים/תלמידים: שימשיכו לשלם, זה כבר לא מובן מאליו.

העתיד הוורוד של טרוולאור

בסיקור טרוולאור סוף הובאו שלושת טבלאות הרווח של החברה, כולן מבוססות רווחי בוקינג 2015. קיבוץ שלהן עם טבלה נוספת פורסם לאחרונה בעמוד הפייסבוק חושפים את המשולש:טבלאות הצפי-מבוסס-בוקינג תמיד נראו כחלום בהקיץ על פוטושופ. עיון בטבלאות כיום מציג איזושהי תקווה לעולם אוטופי בזמן שהעולם האמיתי השתנה. עדות נוספת לאופטימיות בכל-מחיר של ההנהלה: הפערים בין הרצוי לקיים והבחירה ברצוי. גם אם אינו מציאותי שלא לומר מרחף מעל הקרקע.

משחקי מספרים:

התחזית הראשונה דיברה על 25,000$ למפיץ בדרגה הראשונה בשנת 2020.
2020 travelor hotels affiliate reviews flights
בטבלה השנייה כבר מוצגת שנת 2022, והסכומים המתוארים, אותם סכומים.
2022 travelor tourism profit shared agents partners affiliate
אחר כך הודיעו שאין צורך ב-50,000 סוכנים, 10,000 יספיקו. מה שאומר שתחזיות הרווח מוכפלות פי 5. ב'תחזית' זו, שלישית במספר, טרוולאור כבר ויתרה על תאריך, מה שבעברית מדוברת נקרא מספרים באוויר.
2000 travelor tourism profit shared company
והנה הגיעה תחזית חדשה, רביעית, ועוד פחות מוסברת: השוואה בין הרווח החודשי של זכיין ב-2017 לרווח זכיין ב-2019, וזה הצפוי ב-2022. פה הורידו את "*ע''פ רווח נקי של בוקינג.קום בשנת 2015".
2017 travelor affiliate reviews work from home
טרוולאור עברה כאן מהפך אמיתי:
לראשונה החברה סיפקה תחזית רווח שאינה מבוססת על רווחיה הנקיים של בוקינג מ-2015. ביחס לשלושת טבלאות העבר, זו חתיכת התפתחות. פעם שמעתם על תכנית עסקית המבוססת רווח נקי של החברה הכי מוצלחת בשוק? חברה אחרת לגמרי, מתחרה.

אז הטבלה האחרונה אינה תואמת טבלאות קודמות, וכלל לא ידוע על מה מבוססת, רק מה משרתת. הרווחים בה גם מתייחסים לרווח מחודש בודד ולא סך שנתי. הרווח המתואר ב-2022 הוא 3,000 ש''ח בחודש למפיץ מהדרגה הראשונה, כ-10,000$ בשנה.

למעשה, יוצא שטרוולאור מורידה בתחזית זו את הציפיות של הטבלאות הראשונות, מ-2020 ו-2022 בהן הצפי היה ל-25,000$ בשנה, ביותר מחצי. ובל נשכח, אחרי שתי הטבלאות הללו נולדה טבלה נוספת, ללא שנה ועם צפי של 125,000$ לשנה למפיץ מהדרגה הראשונה.

בטבלה האחרונה (4) התחזית היא 8% מהטבלה שלפניה (3), ירידה של 92% מהצפי הקודם: 125,000$ לזכיין מהדרגה התחתונה בשנה הפכו ל-10,000$. בלאגן, בקיצור. שום תחזית. 

מה נשאר?

למכור תיירות לא ניתן, יש קורונה. לחלק רווחים גם כן לא ניתן, אין. אז על מה משלמים 550 ש''ח כל חודש? על האפשרות לגייס סוכנים חדשים. הגדרה בעייתית "סוכנים", איך סוכן תיירות אם לא מוכר תיירות? ואם אחרי הקורונה יהיה סוכן מדוע מגויס עכשיו?

אם כל אפיקי הרווח סגורים, המסקנה המתבקשת מגיוס סוכנים המשלמים על הזכות לגייס סוכנים אחרים, היא שאנשים משקיעים באמונה: האמונה שאחד יצליח למצוא מאמין אחר. זוהי תקווה אמיתית כמובן, מבוססת ההנחה שבהמשך שוק התיירות יחזור לעצמו וטרוולאור תצליח להשתחל לשוק, באופן משמעותי.

עצם העובדה שחברה המבססת את הרווחיות שלה על תיירות, ממשיכה בגיוס למרות שאין תיירות, מבהירה יותר מכל שהרווח שלה הוא לא מתיירות, הוא מהגיוס. מלונות נסגרים כי אין תיירים ואין להם איך לעבוד. אז איך יכול להיות שהמלון נסגר והחברה שמוכרת את חדרי המלון המשיכה לעבוד?

היא לא מרוויחה מלמכור חדרים במלון.

כל מי שמתעסק בתחום התיירות נאלץ לסגור את שעריו, מחברת התעופה שמטיסה את התייר ועד המנקה שאין לה מה לנקות כי אין מי שילכלך. היחידה שעדיין עובדת היא טרוולאור.

למה כל מי שבתחום התיירות בוכה שהוא לא עובד? כי אין עבודה. מתפרנסים מתיירים. חברה שעובדת בתקופה שאין תיירות וממשיכה לפרסם ולשווק רק מעידה מה המטרה האמיתית שעומדת מאחוריה.

טרוולאור לא באמת קשורה לתיירות, היא קשורה לגיוס של סוכנים.

travelor webinar recruiting affiliate profit scam pyramid
תכנית התגמולים על גיוסים מאחד הוובינרים שלהם בימי הקורונה, כל ערב ב-21:00.

בראי הזמן

יוסי כהן הבעלים הוא יוצא נוסקין ו-World Ventures. שתי חברות שיווק רשתי שעבדו יפה בארץ, הן גייסו אלפי אנשים כל אחת ונחשבו בתקופתן גם הן 'לדבר הגדול הבא', מה קרה איתן יניח כל אחד לבד. יוסי כהן שהיה פעיל משמעותי בשתי החברות ידוע כאחד המשווקים המוצלחים בהן.

רפאל שמואל, הסמנכ''ל לתקופות בטרוולאור, היה עם יוסי כהן בוורלדונצ'ורס. על האיש די נאמר הכל: יועץ לראשי ממשלות, יועץ לתאגידים, קבלן.

זכיינים מהשנה הראשונה של טרוולאור 2014-15 מתארים סיטואציה מתפתחת: בהתחלה 'זורמים' על האמת הלא בדיוק מדויקת, בהמשך מקבלים את השקרים הקטנים כחלק מהמופע, כחלק מהדרך לגייס. בסוף זה נהיה יותר מדי. קשוח לגייס כשברור שהתכנים הם בולשיט. לרוב האנשים לפחות.

מקורות שונים מהחברה מתארים שעוד מההתחלה כמויות הזכיינים נופחו: יוסי כהן בעצמו הודה בזה בפניהם. "צריך להראות שהחברה מתקדמת". אי אפשר להגיד שהייתה מצגת ואף אחד לא הצטרף.

יוסי גולדשמיד (גולד), ממובילי קיירוס ופיוצ'רנט בארץ, שתי תרמיות שקרסו, היה למגייס המוביל בטרוולאור לפני הובלתן. בעברו, גולדשמיד גם הורשע במעשים מגונים בחמש מתלמידיו. ניתן לראות תמונות שלו בפייסבוק יחד עם יוסי כהן, מקבל גביע על פועלו בחברה. אבסורד שעם אופי פעילות שכזה טרוולאור שואפת להשתלט על העולם.

לקריאה על קיירוס
לקריאה על פיוצ'רנט
לקריאה ב-Ynet על הסדר הטיעון של גולדשמיד

שותפים רק להוצאות

ואם כבר יוסי כהן, נחזור לנקודה הקבועה עם החברה השיתופית הזו. בסיקור טרוולאור סוף עלה עניין ההגדרה המשפטית של המפיצים: סוכן, מפיץ, תלמיד, זכיין, שותף, בעל מניות, תלוי את מי שואלים, באיזה הקשר ומתי.

כמה אנשים היו בטרוולאור? כמה עכשיו? לא בערך לא כמעט ולא מספרים עגולים. אם אחד שותף אז הוא שותף ומגיע לו לדעת כמה שותפים יש לו, זה פשוט: או שהוא יודע כמה שותפים יש לו או שאינו שותף.

בטרוולאור יש בעלים יחיד, קוראים לו יוסי כהן ואותו, ברמת העובר ושב, לא מאוד מעניינים רווחי התיירות. לפי הפרסומים של טרוולאור בחברה כיום 2,200 זכיינים, כל סוכן משלם 550 ש''ח, ובכספים אלו הוא לא מתחלק עם אף אחד. שכירות, עובדים, מגייסים, ציוד, מיסים וכל שנותר, של החברה. שלו.

אם הפרסומים של טרוולאור נכונים ויש 2,200 סוכנים כפול 550 ש''ח בחודש = 14,520,000 ש''ח בשנה. ומה שנותר אחרי ההוצאות, שלו. בכספים אלו אין שותפים ואין חלוקת רווחים. זכייני טרוולאור שותפים רק להוצאות. טרוולאור עצמה שייכת ליוסי כהן ורק לו.

קורונה

כאמור כרגע תיירות לא נמכרת. בישראל סגורים 380 מתוך 400 מלונות קיימים כאשר הנותרים, 4%, נשכרו על ידי משרד הביטחון לשיכון חולי קורונה (דה מרקר 8.4). אם אין טיסות החוצה והמלונות בישראל סגורים, לא נראה אפשרי להיות סוכן תיירות. כל הטבלאות למעלה יכולות ללכת פייפן – הן מבוססות על רווחים ממכירת תיירות.

מזה חודשיים שאין שוק, והאופק לא באופק. הערכות מדברות על שינוי מוחלט שיקרה בענף, כבר עכשיו יש פיטורים המוניים וההפסדים מוערכים במיליארדי שקלים, ואלו לא התחזיות בכאילו או החלומות בהקיץ שעברו פוטשופ. שרשראות תפעוליות שלמות חטפו מהמוות הפתאומי של הענף: ספקי מזון, ניקיון, כביסה, הסעות, תחזוקה, בידור (ישראל היום 26.4).

הביטוי החביב של המשבר הוא אסטרטגיית יציאה. ביום שאחרי מדברים על תיירות פנים, שאנשים יטיילו בתוך מדינות האם. ישראל נחשבת למדינה עם כלכלה חזקה אך לא אחת פשוטה, שקל להסתדר בה. שולי הרווח בישראל קטנים, גם בטרוולאור אחוזי העמלות על שיווק מלונות בארץ היו נמוכים משמעותית משיווק מלונות בחו''ל.

אז נגיד והתיירות תחזור בקיץ, תיירות פנים כמובן. הרבה מלונות יסגרו, עסקים יתנהלו במתכונות מצומצמות ומחושבות יותר, אתרי התיווך יאלצו לחתוך את העמלות שלהן, סביר שמבצעים יהיו הכרחיים, אחרי חודשים של שקט מוחלט ותזרים אפס. מה שגם יוריד את אחוז העמלות: עלות העסקה קטנה.

עם בוא הקיץ והתאקלמות של הענף למצב החדש, יש בסיס סביר לחשוב שעוד ועוד זכייני טרוולאור יבינו שהם שמו את כספם בהשקעה שאינה כלכלית או הגיונית. זכיינים כבר מתחילים לנשור, הטיימר כבר רץ. חודש, שניים, שלושה ואסטרטגיית היציאה תהיה ברורה.

380 מלונות בישראל סגורים מתוך 400: https://www.themarker.com/coronavirus/.premium-1.8747944

זו לא האטה או חולשה, זו קריסה טוטאלית מ-100 לאפס תוך כמה ימים: https://www.themarker.com/news/macro/.premium-1.8668262

מנכ''ל אתר מפה מעריך "אולי רק בשנת 2021 נתחיל לראות חזרה לשגרת הטיולים והנופש": https://www.israelhayom.co.il/article/754993

שני שליש מהנוסעים לא יטוסו אם ידרשו לבידוד, ארגון חברות התעופה הבינלאומי מעריך שתנועת הנוסעים לא תחזור לעצמה לפני שנת 2024: https://travel.walla.co.il/item/3357344

התגית 'התאחדות המלונות' בגלובס, מבט על הכתבות האחרונות אומר הכל: https://www.globes.co.il/news/%D7%94%D7%AA%D7%90%D7%97%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA.tag

התגית 'מלונות' בגלובס, אפילו יותר קודר:
https://www.globes.co.il/news/%D7%91%D7%AA%D7%99_%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F.tag

מנכ''ל אל על "היקף הנוסעים לא יחזור לקדמותו" https://www.ynet.co.il/economy/article/S1n100iZqL

סוף עידן הלואוקוסט, חברות התעופה שכבר קרסו ופיית המשאלות שכולם מקווים שתחלץ לעזרתן, הממשלה: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001322324

ארגון חברות התעופה הבינלאומי מעדכן את צפי אובדן ההכנסות במגזר, בין 63 מיליארד דולרים ל־113 מיליארד דולר: https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3799292,00.html

הארכת הנחיות הכניסה לישראל: עד ה-30 במאי רק בעלי דרכון ישראלי יכולים להיכנס, ונדרשים לבידוד: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001328334

המחירים בישראל כבר יורדים: https://www.israelhayom.co.il/article/756473

המלונות שנפתחים בישראל ונערכים להגבלות: צ'ק אין באפליקציה, פיקניקים בחוץ במקום ישיבה בחדר האוכל ומילוי הצהרת בריאות: https://www.mako.co.il/news-israel/2020_q2/Article-4bdb400f9f01271027.htm 
כל כך הרבה תקשורת מול בית המלון, מישהו יזכור את טרוולאור או יפנה לסוכן בכלל?

שגרת קורונה, קטגוריה בפורטל וואלה! הצצה לשלל ההשלכות העקיפות, יציעי הכדורגל, הופעות, תלמידים:
https://news.walla.co.il/category/12837

פרסומת של התאחדות המלונות בישראל, בכניסה לירושלים "41,000 משפחות עובדי הענף מחכים לפתרון" במובייל נדרש להכנס לפוסט על מנת לראות את הפרסומת (שילוט חוצות).

לסיקור ראשון על טרוולאור בראשי פרקים

לסיקור שני על טרוולאור - סקירת עומק של ההזדמנות

לקריאה על שגיב קורן, מייסמארטי/טודובום וגופי התקשורת

לעוד מאמרים בקטגוריית אתרים תחת

קישור מקוצר של הסיקור לשיתוף: bit.ly/2ThwmJ2

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום שלישית מפאנל4אול, פאנל סקרים ותיק שמוכיח עצמו כל פעם מחדש כאמין ובעל...

אפריל 27, כניסות 1788

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

Bitcoinsfor.me הוא ברז 5 דקות שנכון למאי 2019 נראה הברז הנדיב ביותר בנמצא. הוא מ...

מאי 15, כניסות 1002

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

הוכחת תשלום שנייה משטראוס + אפליקציית המתנות של חברת שטראוס המעניקה נקודות הניתנ...

מאי 29, כניסות 1201

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

פאנל הסקרים הגדול בישראל iPanel מתגמל בשלוש דרכים: שובר דיגיטלי של BuyMe, שובר ד...

אפריל 24, כניסות 626

377.20 ש''ח  - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

377.20 ש''ח - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

הוכחת תשלום רביעית מפאנל הסקרים פרויקט המדגם. אחד הפאנלים הותיקים והאמינים בישרא...

מאי 13, כניסות 519

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

מון דוגקוין הוא ברז דוגקוין, הברז הוא חלק מרשת של ברזים, ביטקוין, ביטקוין קאש, ל...

מאי 25, כניסות 492

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

המרה של 1,500 נקודות מPanel4All ל-150 ש''ח בBuyMe. המתנה שנבחרה היא BuyMe TOTAL ...

מאי 31, כניסות 491

250 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 6 - יתרה BuyMe

250 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 6 - יתרה BuyMe

הוכחת תשלום שישית מפאנל ויו, פאנל סקרים מוביל בו מרוויחים כסף מסקרים. בעברו הפאנ...

אוגוסט 17, כניסות 351

100 ש''ח Cashback - הוכחה מס' 1 - העברה ללאומי

100 ש''ח Cashback - הוכחה מס' 1 - העברה ללאומי

הוכחת תשלום ראשונה מקאשבק ישראל, כנראה אתר הקאשבק המוכר ביותר בישראל. קאשבק ישרא...

ספטמבר 6, כניסות 373