אתרים
ביטקוין
כסף מאפילקציות
מתנות חינם
סקרים בתשלום

פיוצ'רנט - Futurenet הלהיט של ישראל 2019

futurenet logo

פיוצ'רנט היא רשת חברתית בת יותר מ-4 שנים שמתגמלת את המשתמשים בה. מדובר באחד הפרויקטים הכי הזויים כיום באינטרנט: מציע תכניות הצטרפות שונות בתמורה לנקודות רכישה, מוכר חבילות כרייה בענן של קריפטו, מתיימר להיות זירת מסחר אלקטרונית ועוד ועוד ועוד.

הסיקור הוא חוות דעת אישית ומבוסס על בדיקה שהכותב עשה. מטרתו של התוכן הוא הצפת מידע בפני קוראים השוקלים להצטרף לפיוצ'רנט ו/או לגייס אליה מתעניינים חדשים.

את הכאוס שקרוי פיוצ'רנט באמת לא ניתן לתפור לפסקה. מחד, זאת רשת חברתית שמתגמלת את המשתמשים בה, בניגוד לפייסבוק. מאידך, החברה מציעה מסלולים שונים להשקעה ומחזירה רווח חזרה למשתמשים. הקשר בין הרשת החברתית למסלולי ההשקעה, ספק לא ברור ספק מצוץ.

משרדי החברה הראשיים יושבים בפולין שם גם מתנהלת חקירה נגדה מטעם המשרד להגנת הצרכן הפולני, שיצא באזהרה רשמית: לא לקנות חבילות ולא להביא חברים למערכת. המילה פירמידה מוזכרת יותר מפעם אחת. מעבר לכתובת האתר שנגמרת ב-gov, סיומת אתרים השייכים לגופים ממשלתיים, שגב אפריאט מנהל עמוד הפייסבוק 'עוצרים את הנוכלות של הפירמידות', אף התקשר למשרד בפולין לאימות ההצהרה.

לקריאה בעברית שבורה בכרום פשוט לחצו על מקש ימני ואז על "עברית translate to"
https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=15298

מוצר לא אפוי

הפיצ'רים בפיוצ'רנט כה רבים שהראש מסתובב; קניות של מוצרים רגילים דרך איביי ואמזון, חנות של מותגי הבית, מנוע חיפוש של מלונות שמשווה בין אתרי תיירות, מנוע חיפוש לטיסות, מטבע דיגיטלי, ארנק מטבעות קריפטו, השתתפות בכריית קריפטו, אפליקציית מסרים, מערכת פרסום לעסקים וצפייה בפרסומות, פלטפורמות משחקים, אחסון, בניית אתרים, הקמת חנויות, שירותי תרגום ואפילו רשת בתי קפה וברים.

את הבלגן הכאוטי הזה קשה שלא לפרש כאחיזת עיניים/תעתוע של משקיעים, ואולי ההנהלה פשוט שוגה בדמיונות. בין כה וכה, בלגן זה הופך את חווית הגולש לבלתי נסבלת. זאת ועוד, המערכת מלאה באגים, מכפתורים עם שאריות קוד ועד עמודים שלא עובדים כליל, מוצר לא אפוי זה אנדרסטייטמנט: המערכת לא מציעה חווית משתמש ראויה וכמות האופציות בה הופכת את חווייתו של הגולש למתאמצת. הנחות לפיהן יכול להיות אימוץ המוני לפלטפורמה זו נראות חסרות כל בסיס.

futurenet bag
עמוד הבית של פיוצ'רנט: הקוד זלג לכפתור, דמיינו את זה בעמוד הבית של פייסבוק.

איזה פתרון פיוצ'רנט מספקת?

החברה הזו, תהיה כוונתה אשר תהיה, מתוחזקת בעיקר מאוסף אנשים הרוצים להרוויח. כדי שעסק ירוויח כסף הוא צריך לתת ערך. ערך זה המהות של כל עסק: עסק מתקיים בתוך שוק, קבוצה של אנשים להם הוא מיועד ולהם הוא פותר בעיה כלשהיא בעזרת מוצר או שירות.

עסק המבוסס על אנשים שרוצים להרוויח כסף ולא מספק ערך, משמע מוצר או שירות שפותר בעיה לקבוצת אנשים, לא יוכל להרוויח כסף לאורך זמן. גם אם אנשים חדשים שרוצים להרוויח ימשיכו להצטרף בהמוניהם, בשלב מסוים יגמרו האנשים. השוק יגיע לרוויה ולא יהיו רווחים לחלק שכן כסף חדש לא יכנס.

פייסבוק, המתחרה כביכול, מכילה 2.3 מיליארד משתמשים פעילים. כיוון ומשתמשי פייסבוק משתמשים בה, היא נהנית משטף של נתונים עליהם. האינפורמציה הזו בעלת ערך כיוון ומערכת הפרסום של פייסבוק מעניקה בזכותה למפרסמים את האפשרות לפלח את קהלי היעד הרצויים, כך שהפרסום יקלע לאנשים עם מאפיינים מוגדרים, להם הוא מתאים.

עיקר הרווח של פייסבוק נובע מפרסומות אלו בדיוק. זהו הערך, הפתרון שפייסבוק מספקת בתור עסק השואף להרוויח כסף בשוק מסוים: היא מספקת מידע על המשתמשים שמאפשר למפרסמים לדייק את הפרסומים שלהם לקהל הספציפי.

ובאשר לשאלה, האם פיוצ'רנט מספקת ערך, התשובה די ברורה. פיוצ'רנט יודעת על המשתמשים שלה שהם מחפשים כסף מהמחשב. אולי זה שווה משהו, לא מספיק בכדי להניח שיש לה מקום בתחרות כלשהיא עם פייסבוק.

פרופורציות

יש שמועה רווחת ברשת שפיוצ'רנט מתחייבת על אחוז רווח מסוים וכל מיני דיבורים שמעלים מספרים כמו 120% ב-4 חודשים. כלל האצבע הישן, אם זה טוב מכדי להיות אמיתי זה כנראה לא, הוא כלל שכדאי לזכור בכל פעם שההצעה ורודה מדי ולא בהיר מה אתם מספקים בתמורה, ולא, סכומים כמו 500 דולר לא תופסים בתור תמורה.

בשביל לקבל פרופורציות מול עסקה טובה מדי אפשר להסתכל על הרווחים של וורן באפט. באפט, "האורקל מאומהה" נחשב לאחד המשקיעים המוצלחים בעולם ומ-1965 עשה עד היום רווח ממוצע של כ-20% בשנה. האיש השלישי הכי עשיר בעולם עשה בממוצע כ-20% בשנה. פרופורציות.

על העומדים בראש

הבעלים של החברה הם סטפן מורגנשטרן ורומן זימאן. חיפוש ברשת מעלה שהשניים היו חלק ממספר חברות שיווק רשתי, זימאן אף היה מנהל תפעולי באחת החברות שקרסה ומורגנשטרן היה, בין היתר, בוורלדונצ'ורס המוכרת בארץ. אם זה בא משיווק רשתי, מגייס כמו בשיווק רשתי והמוצר לא מוצר - זה כנראה שיווק רשתי.

בארץ הפעיל המוכר ביותר של החברה, יהיו שיגידו הנציג הרשמי, הוא יוסי גולד (יוסף גולדשמיד). גולד הוא פעיל שיווק רשתי ותיק בארץ, מעבר לקידום קיירוס שקרסה והותירה רבים בהפסדים משמעותיים, הוא היה גם מהמשווקים המובילים בחברת טרוולאור, עוד חברת שיווק רשתי בעייתית.

אבל מאחורי גולד סיפורים נוראים בהרבה מעמידה על במות של חברות שיווק רשתי. איש השיווק הורשע בעבר בביצוע מעשים מגונים בנערים מתחת לגיל 14. ממידע ברשת עולה שהדבר ידוע לחלק מהחברים בפיוצ'רנט ושתשובה נפוצה היא שהוא אינו הנציג הרשמי ושמדובר בעוד זכיין של החברה.

בואו נבהיר, יוסי גולד הוא הפעיל המוביל של החברה בארץ, זה שעומד על הבמות ומציג את החברה בפני קהלים חדשים. העובדה שהחברה מאפשרת לאדם עם עבר כזה לעמוד על במות החברה ולהציג אותה, אמורה להדליק כמה נורות. רק דמיינו את הכותרות אם פייסבוק הייתה מאפשרת לאדם עם עבר דומה להציגה בכנסים.

המורה שתקף תלמידים: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3634576,00.html

סוף דבר

מערך זה בסבירות גבוהה יביא להפסדים של אנשים, מה שאולי נשמע כמו תוצאה של משחק 'הפסד' יכול להיות קריטי ומהותי הרבה יותר לרבים. הרצון להישאר בעסק כי יש השקעה ולמה מה קרה שנזרוק אותה, מובן. אבל אם הנכם נוטים, ולו טיפה, לחשוב שהפרויקט הזה אינו טלית שכולה תכלת, הימנעו מלגייס אליו שחקנים חדשים.

יכול להיות ותרוויחו אם תפנו משתמשים חדשים, אבל מה טעמו של כסף שבא על ומחשבונם של אחרים? איך תראו גם בפני אותם מגויסים, אם אכן תחדל החברה מלשלם? הכסף שהתקבל אולי ישרוד שנה או שתיים, עם המוניטין נתקעים. אל תטעו לחשוב שפיוצ'רנט המציאה את הגלגל, חברות עם מערך תגמולים דומה היו בעבר - כולן קרסו.

לקריאה על טרוולאור זכיינות באתר תיירות!

לקריאה על מייסמארטי! (סמארטי/טודובום)

לקטגוריית אתרים תחת!

קישור מקוצר של הסיקור: http://bit.ly/2IBmeWS

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

150 ש''ח - Panel4All - הוכחה מס' 3 - BuyMe סופר שובר

הוכחת תשלום שלישית מפאנל4אול, פאנל סקרים ותיק שמוכיח עצמו כל פעם מחדש כאמין ובעל...

אפריל 27, כניסות 1745

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

590 סאטושי - Bitcoinsfor.me - הוכחה מס' 1 - העברה לFaucetHub

Bitcoinsfor.me הוא ברז 5 דקות שנכון למאי 2019 נראה הברז הנדיב ביותר בנמצא. הוא מ...

מאי 15, כניסות 992

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

מינוי לחודש לספרים מוקלטים בICAST - שטראוס + - הוכחה מס' 2

הוכחת תשלום שנייה משטראוס + אפליקציית המתנות של חברת שטראוס המעניקה נקודות הניתנ...

מאי 29, כניסות 1180

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

195 ש''ח iPanel הוכחה מס' 4 - שוברי נופשונית + הסבר על השוברים בכלל

פאנל הסקרים הגדול בישראל iPanel מתגמל בשלוש דרכים: שובר דיגיטלי של BuyMe, שובר ד...

אפריל 24, כניסות 611

377.20 ש''ח  - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

377.20 ש''ח - פרויקט המדגם - הוכחה מס' 4 - PayPal ולחשבון לאומי

הוכחת תשלום רביעית מפאנל הסקרים פרויקט המדגם. אחד הפאנלים הותיקים והאמינים בישרא...

מאי 13, כניסות 497

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

1168 דוג Moon dogecoin - הוכחה מס' 2 - תשלום מCoinPot ישירות לארנק

מון דוגקוין הוא ברז דוגקוין, הברז הוא חלק מרשת של ברזים, ביטקוין, ביטקוין קאש, ל...

מאי 25, כניסות 479

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

150 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 4 - BuyMe TOTAL

המרה של 1,500 נקודות מPanel4All ל-150 ש''ח בBuyMe. המתנה שנבחרה היא BuyMe TOTAL ...

מאי 31, כניסות 470

250 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 6 - יתרה BuyMe

250 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 6 - יתרה BuyMe

הוכחת תשלום שישית מפאנל ויו, פאנל סקרים מוביל בו מרוויחים כסף מסקרים. בעברו הפאנ...

אוגוסט 17, כניסות 336

100 ש''ח Cashback - הוכחה מס' 1 - העברה ללאומי

100 ש''ח Cashback - הוכחה מס' 1 - העברה ללאומי

הוכחת תשלום ראשונה מקאשבק ישראל, כנראה אתר הקאשבק המוכר ביותר בישראל. קאשבק ישרא...

ספטמבר 6, כניסות 336