טרוולאור -Travelor זכיינות באתר תיירות

travelorעוד עסק בסגנון פירמידה, לא חדש וכזה שמשתכלל לאורך הזמן. אתר תיירות סגנון בוקינג שמאפשר לכל אחד להיות זכיין שלו בתמורה להשקעה. זכיין נהנה מאחוז מסוים מרווחי החברה בכל חודש, כאשר התשלום מצד הזכיין הוא גם חודשי 150$ (550 ש''ח) ואין לו נקודת סיום, זכיין חייב להמשיך לשלם על מנת להישאר זכיין. עסק שעובד באופן ממולח כך שהאלמנטים המחשידים בו מוסתרים היטב. בפועל הוא מתבסס על שיווק הזכיינות בו ומהמוצר לא מצופה להמכר לבד או לחילופין בעזרת קמפיין תקופתי.

שיווק רשתי עם קלאס

טרוולאור מרוויחה משיטת חבר מביא חבר רגילה. הבעייתיות במיזמים אלו היא שהם מתבססים על אנשים ולא על המוצר. בשלב מסוים הפירמידה נגמרת ולא מצטרפים עוד זכיינים והכסף מתחיל להיגמר. ניתן לראות בבהירות שמדובר בעסקה אפורה אך כמו עוד מיזמי תחת שכאלו טרוולאור התפתחו: הם הרימו מוצר בסיסי שמציג חזות של עסק רציני שבאמת ניתן להזמין דרכו מלונות בעולם.

המאפיין הנפוץ בעוקצי פירמידה הוא בתזרים המזומנים: המוצר תמיד לוקה בחסר, לא נמכר, לא קיים, לא תופס. במקומו החברה מתבססת על תזרים פנימי, זכיינים שמשקיעים בחלום. אם חברה מאמינה במוצר שלה, אם המוצר טוב, אין צורך בזכיינים. למה לחלק רווח? צירוף של כל זכיין ללא הכרות היא עדות לכך שראשי החברה עצמם לא מוכנים להסתמך על הרעיון שיניב רווחים כפי שהם מציגים.

פירמידות חכמות נוטות לאורך זמן לעבור התפתחות שתשרת את מיצג השווא שהסטארטאפ גדל ועוד יפרח. מבחינת ראשי הפירמידה לא מדובר בהשקעה גדולה יחסית להכנסות שהזכיינים מניבים להם. במקרה של טרוולאור מרימים אתר שמשמש כמנוע חיפוש למלונות ובתמורה זוכים במימון המונים ענק של זכיינים שברובם הם צעירים ללא הבנה בטכנולוגיה או בעולם העסקים. ההשקעה האמיתית במוצר משרתת את המוצר האמיתי - החלום המשווק.

  • הטמעה של מנוע חיפוש למלונות באתר הוא עניין פשוט שחברות רבות נדרשות לו: קונים גישה למנוע דרך אחת מחברות התיירות הגדולות. גוליבר או איסתא לא יוצרות קשר עם מלון באקוודר, יש להן גישה למנוע חיפוש והן מרוויחות עמלות.

במקרה של טרוולאור ההתפתחות של המוצר היא הרבה יותר אפקטיבית מבמקרה של מייסמארטי למשל, טרוולאור באמת מוכרים חופשות באמצעות האתר ובעיקר דרך הזכיינים. הזכיינים גם מרוויחים על כך עמלות בצורת 5% מכל עסקה שנמכרת דרכם. מבחינת אותם קורבנות מדובר בהוכחה שהמערך אמיתי, הנה, מכרתי חופשה להוא ולהיא וקיבלתי את העמלה.

אותה עמלת מכירה שמתקבלת מכך שזכיין הפנה לקוח ועסקה נסגרה דרך הקישור האישי שלו לאתר של טרוולאור היא למעשה עמלה מוכרת שכל תוכנית שותפים מעניקה על סגירת עסקה, למה צריך לשלם 550 ש''ח בחודש בשביל לשווק את אותם מלונות? התשלום תמורת הזכיינות, משמע לעבוד בחברה, הוא עוד מאפיין נפוץ של פירמידות: בוא תשלם כדי לעבוד. 

  • חשוב להבין שחברות תיירות רבות עובדות במתכונת שיווק שותפים ומאפשרות לכל משווק למכור חבילות נופש ולהרוויח עמלה בהתאם, ללא שום זכיינות או תשלום. בוקינג, איסתא, פתאל, טיקטינגו, הדקה ה-90, HotelsCombined ועוד רבים.

טרוולאור ביקורת

הנתונים פשוטים, חברה המסתמכת על כספי זכיינים בעדינות ודיוק כך שהפרטים המפלילים אותה כשיווק רשתי מהמעלה הראשונה מוסתרים היטב. העוקצים משתפרים לאורך השנים ועוברים טרנסופרמציה נדרשת, שכן גם אם הנעקצים עצמם לא שמעו על השיטה, מישהו בסביבתם כן. לפרמידות חשוב להתפתח אחרת הן יתגלו. במקרה של טרוולאור בוצעה עבודה מדויקת שנועדה להסיט את הדעת מהפרטים שצועקים פירמידה ומודל עסקי פגום.

א. תשלום חודשי שמאפשר לעקוץ זכיינים לאורך זמן ומונע פגיעה רצינית מדי בחיים האישיים שלהם, מה ששומר על העוקץ לאורך זמן ושולל הפללה עצמית - כשעסק מציע שותפות תמורת 10,000 ש''ח הדבר מרים יותר גבות מ-550 ש''ח בחודש. התשלום החודשי גם מונע מהזכיין לעזוב שכן אז ההשקעה תלך קפוט. הוא יעדיף כבר להישאר, לנסות לצרף חברים, למכור חופשות וכל זה תוך כדי שהוא ממשיך לקדם את טרוולאור ולשלם.

  • התשלום החודשי ולא החד-פעמי דורש מהזכיין גם להכיר בטעות בשביל לעצור את התשלומים. להכיר בכך שהוא חלם לשווא, שכל האנשים שאמרו לו אחרת צדקו, ושהדרך החוצה דורשת להודות שטעה ולו רק בפני עצמו.

ב. האתר עובד וניתן למכור חופשות דרכו ולהנות מעמלות שיווק. מוצר אמיתי הוא הכלי האידיאלי. זכיינים פוטנציאלים רואים אתר פועל, בינלאומי, שמתחרה בשוק רציני, ומציעים להם שותפות. צעירים שרוצים להתעשר ללא הבנה עסקית ותוכניות לעתיד מוצאים עצמם מול עסקה קורצת. במקרה זה מדובר על אתר שהוא כולו רק מנוע חיפוש. השקעה קטנה יחסית בשביל לספק לזכיינים "מוצר".

ג. שותפות ברווחי החברה, ההסבר המושלם למה העסק כשר: החברה מתחלקת עם הזכיינים ברווחים והכל שקוף. הפקטור הזה מטעה את הזכיינים לחשוב שהעסק עובד, שיש רווחים ושהם גם בעלים עליהם באיזשהי צורה. העובדה שכל חודש הם משלמים בעצמם לעצמם את אותם רווחים נעלמת מעינהם וההטבה הזו נועדה לשרת את הטשטוש הכולל - אין כסף אין מוצר ואין חברה. יש רק זכיינים שמשלמים בשביל לחלום.

  • "רווחים" - לא מדובר בסכומים הקרובים לכסות את ההשקעה החודשית של זכיין.

ד. חבר מביא חבר, הכסף הגדול. אפיק הרווח הזה משמש את החברה בתכל'ס להכל וגם מפליל אותה - תזרים המזומנים של העסק מסתמך על שיווק השותפות בעסק ומתגמל שותפים שמביאים שותפים. לכן נדרש להטמיע את אפיק זה בחוכמה ואלגנטיות: טרוולאור מציעה לכל זכיין להביא חברים שישלמו במקומו את התשלום החודשי. כל חבר שישלם את הסכום בחודשו מניב 50$, שלושה חברים שהצטרפו ומשלמים והזכיינות בחינם.

טרוולאור כאילו מפנה את הזכיינים לעוד אפיק רווח שנועד לקדם את החברה לגדילה והתפתחות ועל הדרך לכיסוי העלויות שלהם. זאת ועוד, החברה לא מעניקה הטבות על תת מופנים (נכדים, נינים וכן הלאה), מה שאמור כביכול להציג אותה כלא פירמידה. כמות הפרטים שהחברה זורקת על זכיין יוצרת כאוס שמסתיר בעדינות את המודל העסקי. שיווק רשתי עם קלאס, לא פחות.

סרטון הכרות של טרוולאור בו נאמר באופן ברור "אנחנו צריכים 50,000 איש במינימום...זה בדיוק הפעילות שאנחנו עושים, מציגים את ההזדמנות הזאת והעסק הזה לעוד ועוד אנשים"
דקה 41:

טרוולאור עוקץ?

בדיוק כמו מייסמארטי טרוולאור היא חברה חוקית. אין במערך שלהם הונאה ברורה שניתן להצביע עליה ולהוכיח שמדובר בעוקץ. הקסם בפירמידות החדשות הוא בחוקיות שלהן: נותנים להמונים להשקיע בעסק ואם הוא לא יצליח אז הוא לא הצליח. רוב העסקים לא מצליחים. אין איך לטעון שמדובר בהונאה או רמאות. שילוב הנתונים (אתר אישי לשיווק המוצר, חלוקת רווחי החברה והגיוס שנועד להשתלטות על עולם התיירות) מטשטש את הקורבנות, מסיט את מבטם מכך שהם משלמים ושהתשלומים לא נגמרים.

הנתונים היבשים שם רק צריך להביט: עסק שמוכן לקבל אליו כל משקיע, ללא ראיון, קורות חיים, ניסיון. עסק שרוצה משקיעים, עסק מבוסס משקיעים. אם העסק היה רוצה להצליח היו שוכרים אנשי מקצוע; שיווק, קידום, פרסום. לקבל כל זכיין לעסק זה לא מודל עסקי של חברה, איזה בעל עסק יסכים שכל ילד עם 550 ש''ח ידבר מטעם העסק שלו?

בסוף, ואין להם דרך לברוח מזה, כל המטרה היא זכיינים. העסק מנסה לבלבל ולהטעות, לייצר עבודות פקטיביות לקידומו שמעניקות לזכיינים תחושה שאשכרה יש עסק, אבל ההוראות מלמעלה תמיד ימקדו אותם: צריכים עוד זכיינים, צריכים קהילה, צריכים לקדם את העסק. הם יטענו שזה גיבוי כלכלי או הקמת צוותים חזקים אבל זאת בעצם המטרה העיקרית, תמיד הייתה.

אולי יעניין אותך גם

UNO אתר אישי בחינם המעניק קאשבקים מכל קנייה באתרי ...
UNO אתר אישי בחינם המעניק קאשבקים מכל קנייה באתרי הקניות הגדולים

UNO היא פלטפורמת קאשבק חדשה שמייצרת אתר אישי המציג את הרשתות חברתיות, סיפורים, תמונ [ ... ]

ליגת החלומות של ערוץ הספורט
ליגת החלומות של ערוץ הספורט

ליגת החלומות הוא משחק הרכבת קבוצת כדורגל דמיונית. הקבוצה מניבה ניקוד על בסיס ביצוע [ ... ]

gCash האפליקציה המפורסמת של כסף מאפליקציות...
gCash האפליקציה המפורסמת של כסף מאפליקציות

gCash היא האפליקציה הצבעונית מבין האפליקציות בתחום. אם בגלל הצבעוניות של העיצוב ואם  [ ... ]

Ebates - אתר הקאשבקים הגדול בעולם...
Ebates - אתר הקאשבקים הגדול בעולם

Ebates מציע החזרים על קניות ביותר מ-2,000 אתרי קניות מכל תחום: אמזון, eBay, גרופון, בוקינג, HP [ ... ]

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
200 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 3 - סופר שובר BuyMe

200 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 3 - סופר שובר BuyMe

לאחר הגעה ל-2,000 נקודות מפאנל ויו ולחיצה על מימוש נקודות נבחרה האופציה של שובר ...

יולי 9, כניסות 522

שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שטראוס + היא אפליקציית קאשבקים על מוצרי שטראוס ובניו (אחלה, דנונה, עלית ועוד). ה...

נובמבר 26, כניסות 250

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

FaucetHUB הוא מרכז תשלומים של ברזי קריפטו רבים. האתר משמש למעשה כבנק של הברזים ו...

נובמבר 28, כניסות 236

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

תשלום ראשון מברז הביטקוין TrustBTCFaucet, ברז ביטקוין חינם שכבר נחשב לותיק בתחום...

דצמבר 3, כניסות 267

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

הוכחת תשלום שלישית מפרויקט המדגם, שוב בפאייפל. הבקשה הייתה על 100 ש''ח והעמלה שנ...

דצמבר 6, כניסות 230

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

הוכחה מס' 3 מפאנל הסקרים מהגדולים בארץ, פאנל ויו. התשלום התקבל כמה ימים לאחר הבק...

דצמבר 12, כניסות 253

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

הוכחת תשלום שנייה ממכון ברנדמן. פאנל סקרים קטן יחסית ולא מוכר בין היתר בשל מינימ...

דצמבר 19, כניסות 146

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

התשלום מPanel4All עובד בשיטת נקודות אחרת מהנהוג בתחום, כך שלאחר כל מספר נקודות ש...

פברואר 18, כניסות 51

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

הוכחה שלישית מiPanel, אתר הסקרים הגדול בישראל. אייפאנל מתגמלים בכמה דרכים כאשר ה...

פברואר 19, כניסות 58