מייסמארטי, סמארטי ישראל, סמארט וואי, סמארטי פידבק, סמארטי - שטיק חדש ישן

smarty israel logoמייסמארטי ישראל היא כביכול חברת סטארטאפ עולמית שהגיעה לישראל בשנים האחרונות. המוצר, אפליקצייה המרכזת בתי עסק ומעניקה קאשבק בתמורה לפידבקים, על פניו נשמע מסקרן, ולפי חישוב פשוט שמוצג במשרדי החברה צפוי להיות גם מאוד רווחי. חלק ניכר מהפעילות של סמארטי היא גיוס זכיינים שרוכשים את הרווחים על פלח מהעסקים שישתמשו באפליקציה, ממש סטארטאפ במימון המונים. בתמורה לכמה אלפי שקלים סמארטי תתחלק עם כל אחד ברווחים מ-450 עסקים רנדומליים שירשמו וישלמו לאפליקציה.

רקע

סמארטי מקווה להפוך לרשת הפידבקים המאומתים הגדולה בעולם. כמו שניתן לרכוש מגרופון ארוחת בוקר למסעדה, סמארטי טוענים לאיזושהי צורת אימות שתאשר שאכן התרחשה עסקה בתיווכה. כאשר הלקוח יחפש מסעדות באזורו הוא יוכל לראות פידבקים קודמים ואת אחוז הקאשבק שבעל העסק מעניק בתמורה לפידבק. בעל העסק מצידו יעניק כמה אחוזי קאשבק גם לסמארטי על התיווך ולאחר זמן מה יחל לשלם על מינוי חודשי על מנת להישאר באפליקציה.

מעבר לרווחים מהשימוש העתידי באפליקציה שיהיו פתוחים לכל משתמש, סמארטי מציעה גם להכנס לשותפות איתם ב-450 עסקים בתמורה ל-12,000 ש''ח. 450 עסקים רנדומליים הרשומים תחת 'השותף' ומניבים לו חצי מכל סכום שמועבר לסמארטי: חצי מהקאשבק שהעסק מעביר לסמארטי מכל עסקה וחצי מדמי המנוי של אותו עסק בהנחה והוא יבחר לשלם אותם בשביל להיות מוצג באפליקציה. 

סמארטי מקווים לגבות מכל בעל עסק כ-50 ש''ח בחודש ומבית עסק שמצליח בזכות האפליקציה 500 ש''ח. האפליקציה קיימת אבל לא באמת עובדת עם בתי עסק בתירוצים שונים כבר שנים. היעדים של האפליקציה משתנים כל הזמן ובפועל לא ברור כבר אילו פיצ'רים באפליקציה באמת עובדים, רק ששימוש אמיתי ונרחב באפליקציה מעולם לא היה וספק אם אפילו בוצעה עסקת קאשבק בודדה עד היום.

השינויים ביעדי האפליקציה לא לבד וגם שיווק הזכיינות משתנה בתדירות גבוהה. המחיר שבעבר היה 9,000 ש''ח בשביל שותפות ב-900 עסקים רנדומליים עלה ל-12,000 ש''ח ב-2017, לטענתם בהתאם לכמות בתי העסק שאישרו את שיתוף הפעולה עם האפליקציה, מה שנטען אז כמאות אלפים. באפריל-מאי 2017 המחיר היה צפוי לעלות ל-15,000 לכל משקיע וכאמור לא עלה. כיום בתמורה ל-12,000 ש''ח הזכיינות כוללת 450 עסקים רנדומליים.

  • הפחתת כמות העסקים לכל זכיין מיועדת למעגל הזכיינים הותיקים. להטעות אותם על מנת שלא יחשדו שזכיין טרי מקבל את אותן ההבטחות ללא הזמן שהם כבר נתנו.
  • ישנן עדויות על זכיינים שקנו שותפות יותר משמעותית בעשרות ומאות אלפי שקלים.
  • כמות עצומה של סיפורים על זכיינים שמכרו את נקודת הזכיינות שלהם, זכיינים שויתרו להם מראש על חלקים מהסכום כי לא היה להם יותר, זכיינים שמציעים לאנשים שלא הצליחו לגייס להפנות אליהם חברים בתמורה לחלק מעמלת הגיוס ועוד.

אז איפה החרטא?

כביכול אין חרטא, וזאת החוכמה כאן. האפליקציה קיימת ובפגישה עם אנשי השיווק של סמארטי הם מציגים אותה וסוקרים את הממשק של בעל העסק ואת הפידבקים שהוא מקבל. הכל אמיתי ויפה ולכן משהו חייב להיות מסריח. הרי אם הרעיון כל כך טוב למה צריך להתעסק עם מימון המונים במקום עם משקיע אחד? הקומבינה כאן נראית חוקית לגמרי: באמת יש אפליקציה, באמת אפשר להשקיע ולהיות שותף, ואם לא יצא מזה כלום אז לא יצא מזה כלום - קורה שהשקעות לא מצליחות.

לפחות בירושלים המשרד של סמארטי הוא מינימאלי ומחולק למשרדים מבודדים. אין צורך להגדיל ראש על מנת להבין שכל תכליתו של המשרד הוא מציאת משקיעים. הטענה של החברה היא שהמטה נמצא בבולגריה ושהבעלים גם כן בולגרי. חיפוש זריז בגוגל מגלה את כל התהפוכות שהחברה עברה, שינוי שמות תדיר, סגירת החברה על ידי הרשויות בבולגריה וסרביה, משרד הביטחון בישראל עוצר את המימון מפקדונות של חיילים משוחררים אל סמארטי וכן הלאה.

וזה אפילו לא קרוב לסוף. לאחר שיותר ויותר קולות החלו לצאת נגד סמארטוואי, סמארטי או איך שלא קוראים לזה, היזם, שגיב קורן, החל לשלוח מתפקדים לעשות שיימינג למבקריו השונים. דברים הסלימו עד לרמה שנולדו קבוצות שהאשימו את מבקרי סמארטי בהטרדות מיניות, תמיכה בהיטלר ועוד ועוד. כיום כמות העדויות נגד החברה כבר לא פרופרציונאלית ועומדת על מאות זכיינים. ההכנסות המשוערות לסמארטי מהזכיינים נאמדות בעשרות מיליונים.

  • קבוצת פייסבוק חשובה שנלחמת בתרמיות פירמידה מסוג זה היא חושפים את חברות השיווק רשתי. עדויות רבות שם ואף מבקרי סמארטי שחוו על בשרם שיימינג מומצא.
  • תביעה של עיתון הארץ וThe Marker על פרסום מפוברק של כתבה שבמרכזה מייסמארטי מוצגת באור חיובי בעמוד המתחזה לדה-מרקר. התביעה עוד מתנהלת.
  • לאחרונה הוגשה תביעה ייצוגית נגד סמארטי על הטרדת עסקים במסגרת חוק הספאם.

לסיכום

מעבר להונאת מימון המונים קלאסית, בעוקץ של סמארטי יש עוד פקטור שחשוב להיזהר ממנו: המוצר אמיתי. המשקיעים באמת מאמינים שהוא ישתלט על העולם מתישהו. כל עוקץ נדרש לעבור מעת לעת התפתחות למען מצג השווא שכדאי להשקיע בו, ביחס לרווחים מזכיינים השקעת החברה באפליקציה היא כאין וכאפס. המשמעות של מוצר אמיתי בנישה כה חדשה כמו אפליקציות יכולה לבלבל רבים שלא מכירים את רזי הטכנולוגיה.

מעבר למוצר האמיתי, שבעיקר הפך את סמארטי לאחד מהעוקצים המוצלחים ביותר בארץ, סמארטי כמו כל עוקץ טוב פונים לקהל הרחב. מה שנקרא מקבלים את כולם. הסימפטום הכי מוכר של פירמידות. גיוס כסף טיפש. אתרים כמו כיכר השבת (קהל חרדי) שמפרסמים את סמארטי תמורת תשלום באור חיובי ומעניקים לסמארטי חופן לידים שלרוב לא יודעים דבר בטכנולגיה, הטבות חבר מביא חבר מפליגות, פריסות לתשלומים וכו' וכו'. 

פירמידות חייבות להתנהל ככה שכן ההסתמכות שלהן היא לא על רווח ממוצר וכשנגמר הכסף צריך להזיז עניינים. בחודשים האחרונים, סביר להניח לאור הקשיים לגייס זכיינים חדשים, החלה הפירמידה לגייס עוד כסף ממעגל הזכיינים הקיים, אלו שכבר שילמו. כיוון והעסקים צריכים להרשם לאפליקציה כל זכיין נדרש לטלפן לעסקים הרשומים על שמו או לחילופין לשלם למערך הטלמרקטינג של סמארטי 17 ש''ח לשיחה. אם לא יעשה אחד מהשניים זכיינותו תתאדה.

ניתן להבין מהלך הרוח של החברה שהכל סובב זכיינים. מאמר מפוברק בדה-מרקר, משרדים רק לשם גיוס זכיינים, פרסום ממומן לקהלים ללא ידע בנישה, שיימינג דמיוני, ספאם. עוד חברה שעיקר מאמציה הוא בלהכניס כסף. המוצר המיועד הוא רק פרט שולי בעלילה. חשוב לפתח אותו לעיתים, לעדכן. אבל מעבר לשינוי שם אחת לתקופה צריך בעיקר זכיינים. סיפור מסריח עם חרא מבשם אוויר.

כתבה על הטלמרקטינג החדש !

סיפור השיימינג בגלובס !

לקריאה על טרוולאור זכיינות תיירות !

אולי יעניין אותך גם

בניית אתר בחינם - קניית אתר בזול - הקמת אתר מקצועי ? התאמת אתר אל צרכים

free web building cheap web
ישנן עשרות דרכים ופלטפורמות באמצעותן ניתן לפתח אתר. ממערכות חינמיות שיוצרות אתר ברגעים,…

פה לאוזן - משכורונת מהמעגל הקרוב

2017.01.25 האתרים הגדולים 3176
pelozen
פה לאוזן היא חברת גיוס לקוחות פוטנציאלים ישראלית שמאפשרת לכל אחד להיות סוכן של לקוחות…

Moon Cash - ברז ביטקוין קאש חוסך

2018.03.18 ביטקוין 977
moon bitcoin cash
מון קאש הוא ברז 5 דקות כמו כל ברזי מון: חוסך סאטושי בתעריף נמוך יותר כאשר עברו יותר מ-5…

צ'יפים לפוקר בפייסבוק בחינם ובלי להציק לאנשים

2016.07.25 כסף ממשחקים 8443
download
זינגה מעניקה לכל משתמש חדש בין עשרות אלפי למאות אלפי צ'יפים לפוקר בפייסבוק בחינם להתחלה.…

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שטראוס + היא אפליקציית קאשבקים על מוצרי שטראוס ובניו (אחלה, דנונה, עלית ועוד). ה...

נובמבר 26, כניסות 1120

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

FaucetHUB הוא מרכז תשלומים של ברזי קריפטו רבים. האתר משמש למעשה כבנק של הברזים ו...

נובמבר 28, כניסות 1006

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

תשלום ראשון מברז הביטקוין TrustBTCFaucet, ברז ביטקוין חינם שכבר נחשב לותיק בתחום...

דצמבר 3, כניסות 1115

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

הוכחת תשלום שלישית מפרויקט המדגם, שוב בפאייפל. הבקשה הייתה על 100 ש''ח והעמלה שנ...

דצמבר 6, כניסות 1036

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

הוכחה מס' 3 מפאנל הסקרים מהגדולים בארץ, פאנל ויו. התשלום התקבל כמה ימים לאחר הבק...

דצמבר 12, כניסות 1197

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

הוכחת תשלום שנייה ממכון ברנדמן. פאנל סקרים קטן יחסית ולא מוכר בין היתר בשל מינימ...

דצמבר 19, כניסות 1242

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

התשלום מPanel4All עובד בשיטת נקודות אחרת מהנהוג בתחום, כך שלאחר כל מספר נקודות ש...

פברואר 18, כניסות 1108

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

הוכחה שלישית מiPanel, אתר הסקרים הגדול בישראל. אייפאנל מתגמלים בכמה דרכים כאשר ה...

פברואר 19, כניסות 1202

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

סקרנט הוא יחסית פאנל סקרים קטן. הוא ותיק כמו הפאנלים הגדולים (איי, ויו ומדגם) אך...

אפריל 4, כניסות 897