המאמר הכי חשוב על כסף באינטרנט ! - פרק 14

howהיכולת לכתוב כותרת טובה היא כלי קריטי בארגז הכלים של אנשי הצד הפשוט. נשמע נושא פעוט אמנם, אך כתיבת כותרות נוגעת להרבה פעולות: מהזמנת חברים פשוטה דרך כתיבת אשכולות בפורומים ועד כתיבת תוכן איכותי לאתר או בלוג. איך עושים את זה בצורה מושלמת?

למה אני צריך את זה בכלל? 

על פניו מדובר בכלי הדרוש לעיתונאים או עורכים אך אם רוצים להפוך לשחקנים רציניים שמרוויחים מהאינטרנט, וזה לא משנה מאיזה צד בציר, מדובר בכלי בסיסי ששימוש נכון בו מגדיל את הרווחים פלאות ואף יכול להיות להבדל בין 0 ל-1; בין יש רווחים לאין.

הזמנת חברים - אחת הפעולות הבסיסיות והחשובות ביותר בשביל מי שרוצה להרוויח כסף באינטרנט. רוב האתרים רוצים למשוך אליהם כמה שיותר גולשים ומציעים כסף למי שיעזור להם במשימה זו, אם בתשלום חד פעמי או באחוזים מכל מה שהמופנה ירוויח. אין אפס - ככל שמפנים יותר חברים מרוויחים יותר כסף. כאשר מזמינים חברים להירשם דרך לינק, לחפור הוא הדבר האחרון שרוצים לעשות. צריך לשכנע אותם במשפט, מקסימום פסקה. הכל טמון בכותרת.

משווקי שותפים - משווקי שותפים הם אנשי תיווך המשווקים מוצרים שונים באינטרנט ללקוחות. משווקי שותפים עובדים בצורות שונות כאשר לרוב החלוקה היא בין משווקים המשתמשים בפרסום ממומן לקידום המוצרים לבין המשתמשים בפרסום אורגני. משווקי שותפים ידועים כאחת הקבוצות המוצלחות ביותר מבחינת רווחיות בעולם הכסף באינטרנט ויכולות כתיבה הן דרישת בסיס בתחום ועל אחת כמה וכמה יכולת כתיבת כותרות.

סרטוני יוטיוב - סרטון יוטיוב מוצלח מחייב כותרת אטרקטיבית. מעבר לכך שערוץ מוצלח ביוטיוב יכול להניב רווחים עצומים, זהו אחד היישומים האידאלים לפרסום הלינקים להזמנת החברים. כותרת מוצלחת היא אחד הגורמים העיקריים למשיכת גולשים דווקא לסרטון הספציפי, זאת ועוד, הכותרת הנכונה היא מה שתגרום לסרטון להיות מוצג גם בחיפושים המתאימים בגוגל.

פרסום ברשתות החברתיות - הרשתות החברתיות הן מנוע חדש של מידע באינטרנט. מעבר לפרסומים רחבי היקף וכמויות משתמשים לא נתפסות גם רווחים מהאינטרנט קשורים ברשתות החברתיות. אם מדובר בתגובות בראבק, תוכן שיווקי או עמוד עסקי טהור - הכותרות המעניינות הן הדרך ליצור תגובה אצל הקורא.

פרסום תכנים - עוד שני שחקנים גדולים בעולם הם אתרי ההורדות ותחום הקיצור כתובות עם פרסומות המעבר. תחומים שדורשים אלפי גולשים שיעברו דרך הלינק או שיורידו את הקובץ בשביל לעשות רווחים רציניים. כותרת חכמות הן הדרך היעילה ביותר להפוך עוד פרסום לנכס צאן ברזל שיהנה במשך שנים מתנועה גולשים רווחית.

כותרת באתרים - הייעוד הרגיל של הכותרות בשביל אנשים שכותבים תוכן. אם יש אתר או בלוג או שכותבים לאתרים אחרים מדובר בקסם פוטנציאלי לתנועה של כל מאמר. בפורטלים גדולים יש אנשי מקצוע שכתיבת כותרות מוצלחות היא היא ההכשרה שלהם. התפתחות התחום בשנים האחרונות הולידה מושג חדש בשם קליקבייט - פיתוי הגולש להכנס לכתבה באמצעות אי דיוק ואף הטעייה בכותרת.

  • לכותרות ערך רב גם בקידום אתרים, דבר הנוגע גם לסרטוני וידאו, עמודי פייסבוק, תגובות וטוקבקים ולמעשה הכל. לעיתים קרובות כותרת שואפת להניב תנועה גם באמצעות חיפושים בגוגל מה שדורש התאמה מסויימת שלה אל מילות המפתח בהן משתמשים המחפשים את הנושא בגוגל.

לעשות את זה נכון

10 דרכים ל... כותרת מוצלחת קשורה לחלוטין לפסיכולוגיה של האדם ולתת המודע שלו. בני אדם צריכים מסגרות, סדר בבלגן החיים. לכן תחימה של נושא במספר (עדיף עגול) מאד מושכת ומפשיטה את העניינים. לדוגמה: "חמש האתרים הרווחיים ברשת", "עשר התוכנות שכולם חייבים במחשב". איך אפשר שלא להכנס לזה?

שאלה - כולנו רוצים תשובות. כותרת בצורת שאלה שגם הגולשים שואלים את עצמם, תגרום להם להקליק עליה בתקווה לתשובה. אך שימו לב, אם התשובות לא יהיו מספקות- יפחתו הסיכויים שיחפשו אצלכם את התשובות שוב. דוגמא: "למה אני לא מצליח לחסוך בהוצאות הבית?", "למה אני לא מצליח למצוא אהבה?".

בלעדיות - אנחנו לא מאמינים במה שבא לנו בקלות. אם כולם יודעים משהו מסוים כנראה שלא נוכל לנצל זאת בעצמנו. לכן, כותרת צריכה לתת הרגשה של משהו בלעדי. משהו שרק אתם יודעים, ורק אצלכם אפשר להשיג. דוגמה: "הנוסחה הסודית לכסף קל", "חמש טיפים לחיים בריאים של המנטור הסודי של המפורסמים".

זמן - שוב מתקשר ברצון של האדם לסדר. תחימה של נושא כלשהוא בזמן היא עוד אפשרות לכותרת מוצלחת: "הסרטים הטובים ביותר של השנה האחרונה להורדה חינם", "איך להשיג ריבועים בחצי שנה או פחות". שימוש בפרמטר הזמן בכותרות מפשיט את רעיון המאמר לקורא ומקל עליו להקליק על המאמר.

הקדמת תרופה למכה - יש נושאים שישר מעלים לאנשים קונוטציות שליליות, או דעה קדומה כלשהי. ניתן לעקוף את הבעיה על ידי הקדמת תרופה למכה: "לא רק כסף קטן- כסף באינטרנט", "לא רק לסבתא עיראקית- מתכון קליל לקובה משובח".

"כל מה שצריך לדעת על.." קידומת פשוטה ואיכותית לכותרת בכמעט כל נושא. לאף אחד אין את כל התשובות, אבל תת המודע שלנו מאד היה רוצה להאמין שכן. שוב, אם מה שתפרסמו לא יספק לפחות את "רוב מה שצריך לדעת על" הגולשים לא יסמכו עליכם ולא יחזרו בעתיד. ניתן להוסיף לכותרות מסוג זה סיומת בסגנון: "הרשימה המלאה" סיומת שנותנת הרגשה של ידע נרחב ובלעדי בנושא.

ציטוט - מדמה חיבור אישי. הגולש מדמיין איך חבר שלו היה אומר לו את המשפט, או איך הוא בעצמו היה מבטא אותו. "באמת לא האמנתי שיש איך להשלים הכנסה מהבית". אתרי חדשות לרוב נוטים לעשות שימוש בציטוטים 'קיצוניים' על מנת להגדיל את הסנסציה של הסיפור. מעבר לכך, ציטוטים מפי גורמים נחשבים מעניק ערך מוסף לתוכן כולו, דמות חשובה מצוטטת.

חדש - חדש זה קדמה, חדש זה כח. חדש זה אפשרות להרוויח לפני כולם. חדש יכול לשבור מוסכמות ישנות ולקבוע נורמות חדשות. אם חושבים על זה, כל מה שאנשים מחפשים באינטרנט זה מידע חדש, או מידע ישן שמסופר בצורה חדשה. "אפליקציה חדשה לסמארטפון שמשאירה למתחרים אבק".

מילים ומושגים טעונים - שוב נשתמש בקונוטציות שמילים מסוימות מייצרות כדי למשוך קהל: "ארבעת האחים: ארבע השקעות חכמות שכדאי לכם להכיר עוד לפני כניסת החג", "ההרצאה הכי חשובה שתשמעו בחיים- נאסר לצפייה ע"י משרד החינוך".

ביטויים מוכרים - מתחבר למשהו שהגולש כבר מכיר ופחות מפחיד בתת מודע: "על ראש הפוליטיקאי בוער הכובע- מה הם לא רוצים שתדעו שמשאיר אותכם עבדים של השיטה!"

סלבריטאות - "גם בר רפאלי משתמשת בטריק הזה לפני השינה".

שילובים מוצלחים: "איך להיות ב-5% שמצליחים בדיאטה, 8 עצות". גם בלעדי (איך להיות חלק מהאחוז הקטן שמצליח) גם מילה טעונה - דיאטה וגם תחום במספר מסוים. "אי אפשר להרוויח כסף באינטרנט? 5 אתרים מהשנה האחרונה שישנו את דעתכם" - מקדים תרופה למכה, שאלה, תחום במספר וזמן שגם נותן אווירה של מידע חדש.

מילות מפתח נכונות - כל הרעיונות המוצעים אינם מתייחסים לגולשים שמגיעים מגוגל. אם התוכן יכול להועיל לגולשים השונים במנועי החיפוש (לרוב כן) כדאי להתאים את הכותרת של אותו תוכן למילות המפתח המחופשות באותו נושא. איך מגלים אילו מילות מפתח מחופשות איפה וכמה? כלי מילות המפתח של גוגל יוכל לעזור במקרה זה.

סיכום

כתיבת כותרת מוצלחת היא סוג של מדע וגם סוג של אומנות. איך שלא מביטים על זה שליטה בתחום ממקסמת רווחים משלל כיוונים. פרק 14 הוא הפרק האחרון של הצד הפשוט של הציר ופרק 15 הוא פרק הסיכום שלו. איך הופכים את כל הקטגוריות ליחידת עבודה אחת ישימה ומה הצעדים הבאים בפועל?

לקריאת פרק 15 - סיכום הצד הפשוט !

אולי יעניין אותך גם

gCash האפליקציה המפורסמת של כסף מאפליקציות

2017.01.04 כסף מאפליקציות 3404
gcash logo
gCash היא האפליקציה הצבעונית מבין האפליקציות בתחום. אם בגלל הצבעוניות של העיצוב ואם בשל…

Gett - אפליקציית גט טקסי

2016.12.13 מתנות חינם 2372
Getaxi
גטקסי היא אפליקציה מפורסמת תוצרת הארץ, שמה הרשמי הוא Gett והיא מספקת מוניות לכל מקום בארץ…

UBER - אפליקציית הזמנת מוניות עולמית

2016.12.21 מתנות חינם 2731
uber logo
UBER היא אפליקציית מוניות מוכרת המעניקה בהתנסות הראשונה באפליקציה הטבה בשווי עד 30 ש''ח…

פה לאוזן - משכורונת מהמעגל הקרוב

2017.01.25 האתרים הגדולים 3147
pelozen
פה לאוזן היא חברת גיוס לקוחות פוטנציאלים ישראלית שמאפשרת לכל אחד להיות סוכן של לקוחות…

הוכחות תשלום אחרונות

  • 1
  • 2
  • 3
שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שובר זוגי לסרט בסינימה סיטי - שטראוס + - הוכחה מס' 1

שטראוס + היא אפליקציית קאשבקים על מוצרי שטראוס ובניו (אחלה, דנונה, עלית ועוד). ה...

נובמבר 26, כניסות 1093

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00124466 ביטקוין FaucetHUB - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

FaucetHUB הוא מרכז תשלומים של ברזי קריפטו רבים. האתר משמש למעשה כבנק של הברזים ו...

נובמבר 28, כניסות 989

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

0.00032754 ביטקוין - TrustBTCFaucet - הוכחה מס' 1 - משיכה לBlockchain

תשלום ראשון מברז הביטקוין TrustBTCFaucet, ברז ביטקוין חינם שכבר נחשב לותיק בתחום...

דצמבר 3, כניסות 1096

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

95.40 ש''ח פרויקט המדגם - הוכחה מס' 3 - PayPal

הוכחת תשלום שלישית מפרויקט המדגם, שוב בפאייפל. הבקשה הייתה על 100 ש''ח והעמלה שנ...

דצמבר 6, כניסות 1022

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

100 ש''ח PanelView - הוכחה מס' 4 - סופר שובר BuyMe

הוכחה מס' 3 מפאנל הסקרים מהגדולים בארץ, פאנל ויו. התשלום התקבל כמה ימים לאחר הבק...

דצמבר 12, כניסות 1181

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

100 ש''ח מכון ברנדמן - הוכחה מס' 2 - שובר BuyMe

הוכחת תשלום שנייה ממכון ברנדמן. פאנל סקרים קטן יחסית ולא מוכר בין היתר בשל מינימ...

דצמבר 19, כניסות 1222

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

90 ש''ח Panel4All - הוכחה מס' 2 - סופר שובר BuyMe

התשלום מPanel4All עובד בשיטת נקודות אחרת מהנהוג בתחום, כך שלאחר כל מספר נקודות ש...

פברואר 18, כניסות 1076

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

120 ש''ח iPanel - הוכחה מס' 3 - שובר BuyMe

הוכחה שלישית מiPanel, אתר הסקרים הגדול בישראל. אייפאנל מתגמלים בכמה דרכים כאשר ה...

פברואר 19, כניסות 1187

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

51 ש''ח סקרנט - הוכחה מס' 1 - העברה לבנק

סקרנט הוא יחסית פאנל סקרים קטן. הוא ותיק כמו הפאנלים הגדולים (איי, ויו ומדגם) אך...

אפריל 4, כניסות 865